Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Dünyayı Kurtaran Adam'ın Torunu Türkiye'ye geldi.

Yanıt
Old 28-04-2008, 21:01   #1
duyurucu1

Varsayılan Dünyayı Kurtaran Adam'ın Torunu Türkiye'ye geldi.

DÜNYAYI KURTARAN ADAM’ın torunu Türkiye’ye geldi.

Kendisine sordum ”Hayraola Dünyayı Kurtaran Adamın Torunu?Büyük işler bitti sıra Türkiye’ye mi geldi?”

“Yok duyurucu1,Hep dedemin kaprisi.Güzel güzel babamla beraber oturmuş dünyaya uzaydan gelecek tehlikeleri bertaraf etmek için cansiperane bir şekilde planlar yapıyorduk.Dedem çıkageldi.”Hadi torunum sen şu Türkiye’ye bir gidiver.Oradan bazı kokular geliyor.Biz dede –oğul- torun dünyayı kurtarmak için dikkatimizi uzaya vermiş iken bakarsın düşman uzaylılar yumuşak karnımız olan Türkiye’ye bir nifak tohumu ekerler de haberimiz olmaz” dedi.

Ben “Amaaa Dedeee” diyecek oldum.Dedem kararlı taviz vermedi.”Olmaz torun!Sen hele Türkiye’ye bir gidiver.Etrafı kolaçan et.Hem benim doğduğum topraklarıda gezer.Bana vatan kokusu getirirsin.”dedi “Ben de bu yüzden buradayım”

“Peki Dünyayı Kurtaran Adamının Torunu, buradaki göreviniz nedir?Ne yapacaksınız?Kiminle savaşacaksınız?”

“Bana kalsa,kimseyle savaşmam.Oturur İnternetimim başına.Türk Hukuk Sitesine girer.Hukuk nedir?Mahkeme nedir?Kanun nedir? Konuşulanlara kulak kabartır.Bilgi ve kültürümü artırırdım.Çünkü Güneş sistemi Hukuk Fakültesi açılmış. Bu okula gitmeyi çok istiyorum.Sınavda çıkan soruların %60 ı Türkiyede uygulanan hukuk sisteminden çıkıyormuş”

“Peki Türkiyede ne yapacaksın?”

“Valla ben sınavda hep başarısız oluyorum.Dedemde git Türkiye’ye verdiğim konuyu araştır.Sınavda sana lazım olacak” dedi

“Neyi araştıracaksın?”

“Türkiyede Hakim sayısı nedir?Türkiye’nin şu andaki Nüfusu nedir?”Bu ikisini birbirine oranlıyacağım.Yüzdesini bulacağım.”

“Sonra?”

“Türkiyede savcı sayısı nedir?Türkiye’nin şu andaki nüfusu nedir?Bu ikisini birbirine oranlıyacağım”

“Eeee?”

“Ve Türkiyede avukat sayısı nedir?Türkiye’nin şu andaki nüfusu nedir?”Bu ikisini birbirine oranlıyacağım”

“Kolaymış.”

“Ne kolayı duyurucu1?Birde bunun 1920 yılından bu yana her sene yıllık oranlarını istiyor”

“Sonra?”

“Daha bitmedi.Birde aynı şeyi yada en azından 2008 itibarıyla ABD deki,.Kanadadaki,Brezilyadaki,Afrika ülkelerindeki Arap ülkelerindeki,Çindeki Japonyadaki,Rusyadaki oranları istiyor.Neymiş Türkiye ile diğer ülkelerin hakim/nüfus,savcı/nüfus,avukat/nüfus ,oranlarını karşılaştıracakmış.”

“Ne yapacakmış bu oranları?”

“Ehh.Bilinmezki.Ne düşünüyor.Galiba ülkelerin hukuk sistemleri konusunda önümüzdeki sınavda çıkacak soru buymuş. Bir duyum almış Beni de çok sever.Kendince beni sınava hazırlıyor.Ben ne yapacağım şimdi?Bu kadar ağır yükün altından kesinlikle kalkamam”

”Kolay kolay .Moralini bozma.Esasında Türkiyeye gelmene bile gerek yoktu.Türk Hukuk Sitesine yazarız .Oradaki arkadaşlar çalışkan ve bilgi dağarcıkları hacimli.Sana yardımcı olurlar.”

Şimdi Dünyayı Kurtaran Adamın Torunu der ki;”Hakim,savcı ve avukat sayılarının nüfusa oranı nedir?Bir grafik yapılacak X eksenine yıllara göre nüfus yazılacak.Y eksenine hakim sayısı.,Böylece yıllık nüfusa göre hakim grafiği çıkacak.Aynı şey savcı içi aynı şey avukat içinde yapılacak.

Aynı şey sayılan ülkeler için de yapılacak.O ülkelerin grafiği ile Türkiye Grafiği üst üste konacak.Ve Türkiye’nin sayılan ülkeler sıralamasında kaçıncı olduğu belirlenecek”

Hadi gelin şu garibe yardım edelimde.Dedesine mahcup olmasın.Türkiye dünya sıralamasında hakim/nüfus,savcı/nüfus,avukat/nüfus oranı olarak kaçıncı sırada?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi