Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Zinanın İspatı İçin Eve Baskın Yapılabilir Mi?Özel Sigorta Mal Paylaşımı Kapsamına Giriyor Mu

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-02-2012, 00:47   #1
Konuk

Varsayılan Zinanın İspatı İçin Eve Baskın Yapılabilir Mi?Özel Sigorta Mal Paylaşımı Kapsamına Giriyor Mu

eşim beni terk etti bi başkasıyla yaşıyor buna eminim amma eve baskın düzenlendi evde eşime ait bir şey bulunmadığı söylendi eşimin evde olduğu bir zaman da tekrar gidilebilir mi sabah 7 veya akşam 22 civari gibi
halen boşanmadık
bi başka sorum 100 lira çocuk 100 lira kendim çin nafaka (tedbir) alıyoruz bunu artırma davası açabilir miyim veya ilk boşanma davasını eşim açmıştı red kararı verildi 4 yıla yaklaşıyor ben boşanma davası açsam olur mu nafaka da bu dava da artar mı
bi başka sorum ise özel sigorta yatıyorduk bu aldatılan tarafa geçer mi yani mal paylaşımı kapsamına özel sigorta giriyor mu cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
Old 18-02-2012, 10:13   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Alıntı:
eşim beni terk etti bi başkasıyla yaşıyor buna eminim amma eve baskın düzenlendi evde eşime ait bir şey bulunmadığı söylendi eşimin evde olduğu bir zaman da tekrar gidilebilir mi sabah 7 veya akşam 22 civari gibi
halen boşanmadık

Sn.katılımcı

Yasal olarak eşler evlilik süresince elbette diğer eşe karşı sadakat yükümlülüğündedir.

Bu yükümlülüğe uymamanın yaptırımı boşanma,tazminat,ayrı yaşama hakkı ,nafaka vb dir.

Fakat hiç bir ihlal yaşanan konuta baskın hakkı vermez.Bir suçun soruşturulması için Hakim kararı olmadıkça kimsenin evine girilemez ve arama yapılamaz.

Sadakat yükümlülüğüne aykırılık yasada suç olarak sayılmamıştır ve bu sebeple ev araması da yapılamaz.

Mesajınızda belirtilen şekilde yapılan "baskın" hangi saatte olursa olsun yasa dışıdır,suçtur.

Sadakat yükümlülüğüne aykırılık yasal delillerle ispatlanmalıdır.Hangi yoldan olursa olsun delil elde etmek hukuk devletinde hoşgörülemez.

Alıntı:
bi başka sorum 100 lira çocuk 100 lira kendim çin nafaka (tedbir) alıyoruz bunu artırma davası açabilir miyim veya ilk boşanma davasını eşim açmıştı red kararı verildi 4 yıla yaklaşıyor ben boşanma davası açsam olur mu nafaka da bu dava da artar mı

Nafaka her zaman dava konusu yapılabilir.Tarafların gelirlerinde ve ihtiyaçlarında oluşan değişiklikler nafakanın yeniden belirlenmesini gerektirebilir.

Karar dosyadaki delil durumuna göre verilecektir.

Alıntı:
bi başka sorum ise özel sigorta yatıyorduk bu aldatılan tarafa geçer mi yani mal paylaşımı kapsamına özel sigorta giriyor mu cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Mal rejimi tasfiye davası ayrıca açılmalıdır.Bu davada özel sigorta yatırımı için harcanan paranın çalışma karşılığı edinilmiş olup olmaması durumuna göre karar verilecektir.

Özel sigorta yatırımının karşılandığı kaynak kişisel mal kabıl edilir ise tasfiyeye girmeyecek,edinilmiş maldan karşılandığı kabul edilir ise katılma alacağı kapsamında olduğu düşünülebilecektir.

Her aşamada bir avukattan hukuki yardım almanızı,yasal olanaklarınızı suç işlemeden kullanmanızı öneriyoruz.

.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi