Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Denizli'de Avukatlık Yapmak

Yanıt
Old 09-02-2007, 18:33   #1
Işıkk

Varsayılan Denizli'de Avukatlık Yapmak

ben Denizli'ye birkaç kere gelmiş biri olarak çok beğendim.ama sadece sosyal yaşantısı hakkında biraz bilgim var.asıl, meslekle ilgili birkaç şey öğrenmek istiyorum.mesela büyük şehirlere oranla orada avukatlık yapmak kolay mı zorsa zorlukları neler, herhangi bir dalda uzmanlaşmak istersek bu mümkün olur mu(ben ticaret yada marka patent gibi şeyler düşünüyorum tabii şimdilik), stajımı orada yapsam meslekle ilgili yeterli bilgi edinebilir miyim yada hangi tür davalar daha fazla?yani bunun gibi meslekle ilgili bilgiler öğrenmek istiyorum.Denizli'deki avukatlar yada stayerler bana yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

şimdiden teşekkürler
Old 12-02-2007, 15:03   #2
Viyola

Merhaba,
Denizlili olarak memleketimi beğendiğinize sevindim.
Mesleğe yani başlayacak olmanız dolayısıyla başarılar da diliyorum size.
Ben yaklaşık 7 yıldır Denizli'de avukatlık yapıyorum.Denizli ticarette gerçekten iyi bir durumda.Bunun davalara yansımaları da oluyor pek tabiki.Ticari davalar,iş davaları,aile hukukuyla ilgili davalar(özellikle boşanma),icra takipleri yoğunlukta diyebilirim.
Ama yalnız çalışmanın zor olduğunu düşünüyorum.anlaşabileceğiniz bir meslektaşınızla beraber çalışmak sizi daha rahatlatır.
Uzmanlaşma konusunda ise pek iyi değiliz galiba
Denizli'de bence "adliye sarayı"tabirine yakışacak bir adliye var.Gerçi mahkeme kalemleri,icra daireleri biraz dar ama eskisini düşününce "buna da şükür" demeden geçemiyoruz.Adliye şehir merkezine biraz uzak ama(uzak dediğim yaklaşık 10-15 dk)büyükşehirlerdeki trafik kaosunu düşününce "uzak"tabirini nankörlük olarak addediyorum
Genç avukat sayısı bir hayli fazla Denizli'de.Arkadaş ortamı bakımından sıkıntı çekmeyeceğinizi düşünüyorum.
Ben Denizli'de avukatlık yapmaktan ziyadesiyle memnunum.Farklı görüşler olabilir tabi ama benim fikrim bu yönde.
Saygılar
Old 12-02-2007, 17:12   #3
av_my

Sevgili arkadaşım yaklaşık 4 aydır denizlide staj yapmaktayım.Bu süre zarfında denizliye,denizlide avukatlık yapmaya yönelik gözlemlerimi sıralayacak olursam öncelikle burada bulunmaktan oldukça mutluyum.Ben denizlide avukatlık yapmanın diğer şehirlere nazaran daha avantajlı olduğunu düşünmekteyim.denizlide iş potansiyeli(iş,ticaret,icra) oldukça fazla.denizlide şu an için 700 civarında avukat var ama ben bu potansiyeli dikkate alarak denizlinin 1000 avukatı çok rahat kaldırabileceğini düşünmekteyim.Uzmanlık konusuna gelince ben akademik(lisanüstü seviyede) yönden uzmanlaşmanın çok gerekli olmadığı kanaatindeyim..Ondan ziyade önemli olan halkın gözünde bir konuda uzman olmak.Bu durum eminim ki müvekkil çevresini oldukça genişletecektir.Tabi bu hususta mesleki başarıyla mümkün olacaktır.Eğer idealizm noktasında bir takım gayretlerin olacaksa, hukuk fakültelerinde genellikle üstünkörü geçilen vergi hukukunun ihtisaslaşma bakımından iyi bir dal olduğunu düşünüyorum.Çünkü denizlide şu an için bu işin kaymağını avukatlar yerine mali müşavirler yemekte.(bu arada nickim her ne kadar yargic olsada avukatlık mesleğini icra etmeyi düşünüyorum.Okuldan kalma bi nick,en kısa zamanda değiştireceğim.
Old 15-02-2007, 22:24   #4
Işıkk

Çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için daha.Daha 3.sınıftayım ama staj telaşı oldukça sardı beni kafamda yer konusunu halletmek istiyorum biran önce.Görüşlerinizde içimi aydınlattı artık daha olumlu düşünücem sanırım.Vergi konusunda da okuldaki hocamız(Yusuf Karakoç) Denizli'de 1 tane bile vergi avukatı olmadığını vergi davalarına bakmak için Ankara'dan bir avukat geldiğini söylemişti.Haklı sanırım.

Tekrardan çok teşekkür ediyorum.Şu anda Denizli'deyim (birkaç günlüğüne)hepinize burdan saygılar...
Old 05-03-2008, 22:52   #5
tavas

Varsayılan soru

Merhabalar.Ben antalyada hukuk öğrencisiyim. Stajımı antalyaya rağmen denizlide yapmak istiyorum memleketimde. vergi hukukunda eksiklik var demiştiniz vergi hukuku konusunda nasıl artı bilgi edinebilirim yada uzmanlaşabilirim öğrencilik hayatımda iken şimdiden teşekkürler
Old 06-03-2008, 14:03   #6
gaunal

Ben de Denizliliyim stajımı istanbulda yapmaktayım. Bu yazılarınızı okuyunca memlekete dönebilme umudu doğdu içimde çünkü büyük şehirde staj yapmak bile zor. çünkü büyük şehrin kaosu yetiyor
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi