Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk ve Bilgisayar Yazılımları Avukatlık Bürosu Programları, İçtihat ve Mevzuat Programları, UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi). Hukukla ve hukukçularla ilgili her türlü bilgisayar yazılımlarına dair sorular, program incelemeleri ve sohbetler

İçtihat Programları

Yanıt
Old 14-12-2006, 22:52   #31
Ahmet Turan

Esasında yok birbirinden farkımız. Biz osmanlı bankasıyız. reklamı geldi aklıma
Old 17-12-2006, 00:22   #32
av.muammer

Varsayılan Mevzuat ve İçtihat Programları

Büromuzda Corpus, Sinerji ve Dialog Prestige mevzuat ve içtihat programlarının her üçünü de kullanıyoruz. Temelde aynı amaca hizmet etseler ve içerik olarak benzer olsalar da birbirlerinden farklı yönleri, artıları ve eksileri var. Bu artı ve eksiler kullanıcıdan kullanıcıya da değişir tabi.
Fiyat ve güncelleme konusunda bence en iyi durumda olanı Sinerji; zira çoğu zaman günlük güncelleme yapılıyor internet üzerinden. Sinerji'nin eksi olarak kabul edilebilecek yanı ise çoğu bilgisayarda (özellikle ram ve işlemcileri biraz düşük olanlarda) yavaş çalışması; bazen insanı çileden çıkarıyor.
Corpus kullanıcı dostu bir arayüze sahip, hızlı çalışıyor, kilitlenmiyor, kullanımı kolay ve içerisindeki içtihat sayısı ve nitelikleri tatmin edici düzeyde. Eksi yanı ise bence fiyatı.
Dialog daha çok mevzuat ağırlıklı bir yazılım. Aradığınız her türlü yasal düzenlemeye ulaşabilirsiniz ki bunlara tebliğler bile dahil. İçtihat yönünden ise Dialog yukarıda ismi geçen emsallerine göre (sayı ve nitelik olarak) biraz geride kalıyor diyebilirim.
Ayrıca bu 3 yazılımın da internet üzerinden güncellemeleri mevcut. İnternet bağlantısı olmayanlar için ise CD ile güncellemeler gönderiliyor.(Hepsinde de kargo ücretini siz ödüyorsunuz tabi, kargo ücretini kendileri ödeyip güncelleme CD'si yollayanı yok sanırım)
Benim tavsiyem, mümkün ise eğer bir kaç farklı program kullanılması. (hepsinin maliyetini düşünecek olursak biraz tuzlu olduğunun farkındayım, maliyeti hesaba katmaksızın değerlendirdim.) Zira bir programda bulamadığınız bir içtihat diğer birinde mutlaka oluyor. Ya da aynı konuda her programdan farklı içthatlar bulabiliyorsunuz.
Ayrıca Meşe yazılıma ait mevzuat ve içtihat programını bir arkadaşımda inceleme fırsatım oldu. Kullanımı kolay gibi gözükse de aslında zor. İçerik olarak içtihat sayısı çok gibi görünse bile bence nitelik olarak yeterli değil. Bir kullanıcı, bir hukukçu olarak değerlendirdiğimde bir sıralama yapmam gerekse idi Meşe yukarıda ismini saydığım programlardan sonra gelirdi. Hatta daha genel değerlendirecek olursak (programın yanısıra hizmet kalitesi ve müşteri desteği gibi) ilk 10'a bile giremeyeceğini düşünüyorum.(Bu sıralamayı yaparken diğer 3 programın hizmet kalitesi, müşteri desteği ile yukarıda meslektaşlarımının yazdıklarını ve kısmen de olsa yaşadıklarımı sentezleyerek yaptım ve bu tamamen benim şahsi kanaatim)
Bu 3 programı kullanan birisi olarak gördüklerim ve fikirlerim bunlar.Umarım seçim yapmak zorunda kalan meslektaşlarıma yardımı dokunur.
Old 17-12-2006, 02:01   #33
Adli Tip

öncelikle CORPUS parasal sorun yoksa KAZANCI derim.
Old 19-12-2006, 00:22   #34
ertanhukukprogramlari

Varsayılan kargo ücreti

Alıntı:
Yazan av.muammer
Büromuzda Corpus, Sinerji ve Dialog Prestige mevzuat ve içtihat programlarının her üçünü de kullanıyoruz. Temelde aynı amaca hizmet etseler ve içerik olarak benzer olsalar da birbirlerinden farklı yönleri, artıları ve eksileri var. Bu artı ve eksiler kullanıcıdan kullanıcıya da değişir tabi.
Fiyat ve güncelleme konusunda bence en iyi durumda olanı Sinerji; zira çoğu zaman günlük güncelleme yapılıyor internet üzerinden. Sinerji'nin eksi olarak kabul edilebilecek yanı ise çoğu bilgisayarda (özellikle ram ve işlemcileri biraz düşük olanlarda) yavaş çalışması; bazen insanı çileden çıkarıyor.
Corpus kullanıcı dostu bir arayüze sahip, hızlı çalışıyor, kilitlenmiyor, kullanımı kolay ve içerisindeki içtihat sayısı ve nitelikleri tatmin edici düzeyde. Eksi yanı ise bence fiyatı.
Dialog daha çok mevzuat ağırlıklı bir yazılım. Aradığınız her türlü yasal düzenlemeye ulaşabilirsiniz ki bunlara tebliğler bile dahil. İçtihat yönünden ise Dialog yukarıda ismi geçen emsallerine göre (sayı ve nitelik olarak) biraz geride kalıyor diyebilirim.
Ayrıca bu 3 yazılımın da internet üzerinden güncellemeleri mevcut. İnternet bağlantısı olmayanlar için ise CD ile güncellemeler gönderiliyor.(Hepsinde de kargo ücretini siz ödüyorsunuz tabi, kargo ücretini kendileri ödeyip güncelleme CD'si yollayanı yok sanırım)
Benim tavsiyem, mümkün ise eğer bir kaç farklı program kullanılması. (hepsinin maliyetini düşünecek olursak biraz tuzlu olduğunun farkındayım, maliyeti hesaba katmaksızın değerlendirdim.) Zira bir programda bulamadığınız bir içtihat diğer birinde mutlaka oluyor. Ya da aynı konuda her programdan farklı içthatlar bulabiliyorsunuz.
Ayrıca Meşe yazılıma ait mevzuat ve içtihat programını bir arkadaşımda inceleme fırsatım oldu. Kullanımı kolay gibi gözükse de aslında zor. İçerik olarak içtihat sayısı çok gibi görünse bile bence nitelik olarak yeterli değil. Bir kullanıcı, bir hukukçu olarak değerlendirdiğimde bir sıralama yapmam gerekse idi Meşe yukarıda ismini saydığım programlardan sonra gelirdi. Hatta daha genel değerlendirecek olursak (programın yanısıra hizmet kalitesi ve müşteri desteği gibi) ilk 10'a bile giremeyeceğini düşünüyorum.(Bu sıralamayı yaparken diğer 3 programın hizmet kalitesi, müşteri desteği ile yukarıda meslektaşlarımının yazdıklarını ve kısmen de olsa yaşadıklarımı sentezleyerek yaptım ve bu tamamen benim şahsi kanaatim)
Bu 3 programı kullanan birisi olarak gördüklerim ve fikirlerim bunlar.Umarım seçim yapmak zorunda kalan meslektaşlarıma yardımı dokunur.

Kargo ücreti kesinlikle alınmaz abonelerimizden. Sadece bilgilendirmek istedim.
Saygılar
Old 21-12-2006, 13:15   #36
Av.Duygu Işık Behrem

Şu an çalıştığım büroda kullandığımız(adını vermeyeceğim)içtihat programından hiç memnun değilim.Bence Kazancı'nın yerini hiçbir şey tutmuyor.
Old 21-12-2006, 15:35   #37
Av.Abdulkadir Yıldız

Sayın Av.Duygu Işık Poyraz;
Ben de şu anda hangi içtihat programını alayım diye düşünüyordum. Eğer şu anda kullanıp memnun olmadığınız içtihat programının adını özel mesaj ile tarafıma bildirirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.
Saygılar.
Old 25-12-2006, 05:53   #38
ibreti

Sn.Abdülkadir Yıldız;

Adli yagrı alanındaki içtihatların toplandığı en iyi programlar Corpus, Kazancı ve Sinerji... Sinerji internet üzerinden günlük olarak güncelleniyor. Kazancı ve Corpus ise belirli aralıklarla adresinize gönderilen compact disklerle (CD) güncelleniyor. Corpus ve Sinerjiyi sadece bilgisayarınız yanınızda olduğu zaman kullanabilirsiniz. Kazancı internetin bulunduğu hemen her yerden bir başka bilgisayar aracılığı ile internet üzerinden de çalıştığı için diğer ikisinden bir adım önde.

İdari yargı ve vergi hukuku alanındaki içtihatlar ve mevzuatın daha yoğun oludğu Dialog Prestige adında bir program daha var. Bu programda sinerji gibi internet üzerinden güncelleniyor ve bilgisayar belleginden kullanılabiliyor.

Lisanslı kullanım hakkına sahip olduğum programlar AVG(Random Yazılım), Mevdata, E-Rehber, DialogPrestige, Sinerji, corpus ve Kazancı. Ancak ben sadece DialogPrestige, Sinerji, Corpus ve Kazancı içtihat programlarını kullanıyorum.

Tek program alacaksanız Kazancı İçtihat Bankasını öneririm.

E-Rehber adlı programı hiç bir şekilde önermem! Çünkü, sözleşmesinde üretici gerçek ya da tüzel kişinin ismi yer almıyor. Sadece "TEKNOART" diye bir isim var. Lakin şirket, şahıs hiç bir hukuki kişilik yok. Kullanıcıya karşı sorumlu durumda olan sadece kapınızdaki satıcı oluyor, arka plandakiler kendilerini sorumluluktan kurtarmak için sözleşmenin tarafı haline gelmiyor. Böylesi bir programın kapıya bastırılmaması gerekir diye düşünüyorum.

Saygılarımla...
Old 25-12-2006, 10:01   #39
ertanhukukprogramlari

Varsayılan Bilgilendirme

Alıntı:
Yazan ibreti
Sn.Abdülkadir Yıldız;

Adli yagrı alanındaki içtihatların toplandığı en iyi programlar Corpus, Kazancı ve Sinerji... Sinerji internet üzerinden günlük olarak güncelleniyor. Kazancı ve Corpus ise belirli aralıklarla adresinize gönderilen compact disklerle (CD) güncelleniyor. Corpus ve Sinerjiyi sadece bilgisayarınız yanınızda olduğu zaman kullanabilirsiniz. Kazancı internetin bulunduğu hemen her yerden bir başka bilgisayar aracılığı ile internet üzerinden de çalıştığı için diğer ikisinden bir adım önde.

İdari yargı ve vergi hukuku alanındaki içtihatlar ve mevzuatın daha yoğun oludğu Dialog Prestige adında bir program daha var. Bu programda sinerji gibi internet üzerinden güncelleniyor ve bilgisayar belleginden kullanılabiliyor.

Lisanslı kullanım hakkına sahip olduğum programlar AVG(Random Yazılım), Mevdata, E-Rehber, DialogPrestige, Sinerji, corpus ve Kazancı. Ancak ben sadece DialogPrestige, Sinerji, Corpus ve Kazancı içtihat programlarını kullanıyorum.

Tek program alacaksanız Kazancı İçtihat Bankasını öneririm.

E-Rehber adlı programı hiç bir şekilde önermem! Çünkü, sözleşmesinde üretici gerçek ya da tüzel kişinin ismi yer almıyor. Sadece "TEKNOART" diye bir isim var. Lakin şirket, şahıs hiç bir hukuki kişilik yok. Kullanıcıya karşı sorumlu durumda olan sadece kapınızdaki satıcı oluyor, arka plandakiler kendilerini sorumluluktan kurtarmak için sözleşmenin tarafı haline gelmiyor. Böylesi bir programın kapıya bastırılmaması gerekir diye düşünüyorum.

Saygılarımla...

Corpus 10 güner aralıklarla internetten güncellenmektedir. Ayrıca 3 ayda 1 defa cd olarak gönderilmektedir.
Saygılar
Old 27-12-2006, 20:21   #40
ibreti

Sn.Ertan Çelik (Corpus.ist;
Uyardığız için teşekkür ederim. Ortağımın ihmali yüzünden internet üzerinden güncelleme yapıldığını bilmiyordum.

Bir aralık HOKUSPOKUS adında bir içtihat programının demosunu da dağıtıyordunuz. Hokuspokus'un son durumun merak ediyorum.

Güncellemeler dışında Copus'a internet üzerinden de erişmek ne zaman mümkün olacak? Bu yönde bir çalışmanız var mı? Program zaten kaliteli ve yarayışlı. İnternet üzerinden erişimi de sağlarsanız çok işimize yarayacak.

Bana göre pahalı program yoktur, işe yaramaz program vardır

Saygılarımla...
Old 28-12-2006, 10:01   #41
ertanhukukprogramlari

Varsayılan Bilgilendirme

Alıntı:
Yazan ibreti
Sn.Ertan Çelik (Corpus.ist;
Uyardığız için teşekkür ederim. Ortağımın ihmali yüzünden internet üzerinden güncelleme yapıldığını bilmiyordum.

Bir aralık HOKUSPOKUS adında bir içtihat programının demosunu da dağıtıyordunuz. Hokuspokus'un son durumun merak ediyorum.

Güncellemeler dışında Copus'a internet üzerinden de erişmek ne zaman mümkün olacak? Bu yönde bir çalışmanız var mı? Program zaten kaliteli ve yarayışlı. İnternet üzerinden erişimi de sağlarsanız çok işimize yarayacak.

Bana göre pahalı program yoktur, işe yaramaz program vardır

Saygılarımla...

Hokus Pokus İçtihat programı 602.252 adet yargıtay kararı içeriyor. Bitmiş ve Aralık ayı başından itibaren satışa sunulmuştur.
Malumunuz üzre Corpus' un arayüzü değişmiştir. Bu arayüzün değişmesindeki en büyük etken Corpus üzerinde yapacağımız geliştirme işlemlerinde eski arayüzün bizi kısıtlıyor olması idi, Ama yinede Corpus' un internet üzerinden erişilmesi çalışması 2007 sonları veya 2008 zaman diliminde yapılacaktır. Abonelerimizden gelen talepler doğrultusunda yapılacak eklentileri dikkate alarak hareket etmekteyiz.
Saygılarımla
Old 28-12-2006, 12:26   #42
tayfurulker

Dialog Prestige kullanıyordum ama Sinerji'yi tavsiye ederim Daha iyi. Tabi ücret te önemli Demosunu kullanmadan satın almamanızı tavsiye ederim
Old 29-12-2006, 21:16   #43
Av.Zafer Erman

Parasal sıkıntınız varsa Türk Hukuk Sitesine ne aradığınızı bildirin biz size o konu ile ilgili kullandığımız programlardan içtihat gönderelim.

Parasal anlamda sıkıntınız yoksa iki program kullanın. Birinde bulamadığınız içtihatı diğerinde bulabilirsiniz ve içtihadın doğruluğu konusunda da emin olursunuz. Mutlaka içtihatları kontrol edin. Zaman zaman özet ile gerekçenin birbirini tutmadığı içtihatlara da rastlayabilirsiniz.
Old 09-01-2007, 16:07   #44
üye8180

Corpus kullanıyorum. Ancak kazancıda da gözüm var
Old 17-01-2007, 17:53   #45
Av.Özgür KARABULUT

Varsayılan Demo sürümlerini isteyiniz...

Bildiğim kadarıyla her mevzuat ve içtihat programının bir ücretsiz DEMO (deneme) sürümü mevcut... Hatta internet aracılığı ile de demo sürüm isteyebiliyorsunuz. Bence öncelikle birer adet demo sürüm isteyip incelemeniz daha iyi fikir verecektir. Hatta incelerken aradığınız mevzuat ya da içtihata ulaşamadığınızda firma ile iletişim kurunuz ve hizmet kalitesini siz kontrol ediniz. Sonuç itibariyle herhangi bir programın kullanıcısının programı üreten firma ile yaşadığı problemler ya da programın içeriğine veya kullanımına dönük yaşadığı sorunlar doğrudan firma ile kullanıcı arasındaki ilişkide somutlanacaktır. Bunda özellikle; kullanıcının bilgisayar ve hukuk bilgisi, firmanın pazarladığı programın kullanıcı profiline göre şekillenmiş olması gibi değişik faktörler etkili olacağından kullanacağınız program her şeyden önce size özeldir. Fakat bazı programlar salt fiyatı düşük olduğu için tercih edilmekte ise de kurumsal yapının daha önemli olduğunu düşünüyorum, (teknik ya da içeriksel) herhangi bir problemde karşınızda bir muhatap bulabileceğiniz programları tercih etmenizi tavsiye ederim. Aşağıda bazı programların internet sitelerinin adresleri mevcuttur. Ziyaret etmenizi ve demo sürümerini istemenizi tavsiye ederim:

www.sinerjigroup.com
www.kazanci.com.tr
www.themis.com.tr
www.ictihat.net (meşe yazılım)
www.cdmedyayazilim.com (corpus)
www.dialogprestige.com

Saygılarımla...
Old 24-01-2007, 14:57   #46
mdelen82

kazancı hukuk otomasyon internetten verdiği hizmetle de gayet iyi.Kullanıcılarına iyi hizmet sunuyorlar yalnız biraz pahalı gibi. Ticari kazanç kaygısı güdülen bu işte programın ucuzlamasını beklemek biraz hayal...
Old 12-02-2007, 16:29   #47
yer-sub

merhaba zeynep hanım ben size sinerji içtihat programını önermek isterim. yeni versiyonu çıkan program grafiksel açıdan büyük kolaylık sunmakta. içtihat bakımından seçkin kararlar bulunan programda dilekçe kısmı da ihtiyaçları karşılayacak kapasitede.müşteri hizmetleri her türlü sorununuza en kısa zamanda yanıt vermektedir.www.sinerjigroup.com'dan demo alabilirsiniz.
Old 14-02-2007, 15:28   #48
Hekimbaşı

Varsayılan Bakanlığı izlemekte yarar var

Sn.Katılımcılar,

Buradaki iletişimi gerçekten hayretle karşılıyorum. Nedeni ise, içtihat (benim anladığım kadarıyla mevcut yasa, yönetmelik vs çerçevesine girmeyen istisnalarla ilgili verilen kararları ifade ediyor) gibi depola / ilişkilendir / göster tarzında çalışan yazılımlar arasındaki farkların bu kadar çapraşık bir hale gelmesi. Elbette yazılımlar arasında farklar olacaktır, ama bunların nesnel karşılaştırma ölçütleri, hem de evrensel düzeyde bellidir. Ama burada onlar tartışılmıyor.

Üstelik, bence bu konu o ya da bu yazılım şirketinin eline bırakılacak kadar basit bir konu değildir. Mutlaka adalet bakanlığı ve meslek kuruluşunuz tarafından organize biçimde çözülmüş veya çözülüyor olması gerekir. Onlardan bağımsız yola çıkmış ve öyle çalışmaya devam eden yazılım şirketlerine rağbet etmekte bir yarar görmüyorum. Çünkü nihayetinde verinin kaynağı, yani içtihatların yaratıldığı ve kaydedildiği yer adalet bakanlığıdır. Hiçbir yazılım şirketinin o kaynağı içerdiği olanaklar dışında ve üstünde kullanması mümkün değildir. Olsa olsa kullanım kolaylıkları sağlayabilir, fakat bu kolaylıklar asla bakanlıktaki veri tabanının yapısını tasarlayanların hayallerinden öteye gidemez. (Yapı, işlevi kısıtlar kuralı)

Bu nedenle, eğer bakanlık veya meslek kuruluşunuz belli bir aracı hizmetinize sunuyorsa, onu tercih etmenizi öneririm. Kullanımı her ne kadar rahat olmasa da, sizi en doğru ve içerikli bilgiye ulaştıracak olan yazılım o olacaktır. Bugün değilse bile, sizlerin katkılarıyla yakın bir gelecekte.

Tek mesele, önerilen yazılımı sürdürenlerle sağlıklı bir iletişim içerisinde bulunup, istek ve beklentilerinizi uygun biçimde aktarmanızdır. Bunu yapmadığınız taktirde yazılımın sizin beklentilerinizi yerine getirmekten uzak kalması kaçınılmazdır.

Bilginin kaynağı bir kamu kuruluşu değil, özel şirket olsaydı aynı şeyi savunamazdım, fakat buradaki durum ortada. Bu başlıkla yazışma ilişkisi kurmuş olan yazılımcı arkadaşlar kusuruma bakmasın.

Bu arada hemen ve peşinen belirteyim: yazılım üretiyor olmama rağmen; asla devletle çalışmadım ve devletle, özel olarak da adalet bakanlığıyla, çalışmak niyetinde hiç değilim. Yani; yazdıklarımı bağımsız bir yazılımcı görüşü olarak değerlendirmenizi öneririm.

Saygılarımla,
Old 22-02-2007, 18:07   #49
kowalevski

Corpus, sinerji ve mevdatayı uzun bir süre kullandım.Şahsi görüşüm, mevdatanın diğerlerinden daha iyi olduğudur.Corpus, fazla basit bir kullanım sunuyor.Biraz daha kapsamlı olması gerekli.Sinerji de tam tersine fazla karmaşık.Bir karara ya da kanun metnine ulaşmak, onu kopyalayıp yazdırmak için bayağı bir uğraşmanız gerekiyor.Mevdata, bu açılardan rahat.Ne çok basit, ne çok karmaşık.İnternetten düzenli güncellemesi var.Şu andaki fiyatları nasıldır bilemiyorum ama yaklaşık bir sene önce mevdata diğerlerine göre daha pahalıydı.Umarım yardımım olmuştur.
Old 23-02-2007, 10:54   #50
ertanhukukprogramlari

Varsayılan Soru

Alıntı:
Yazan kowalevski
Corpus, sinerji ve mevdatayı uzun bir süre kullandım.Şahsi görüşüm, mevdatanın diğerlerinden daha iyi olduğudur.Corpus, fazla basit bir kullanım sunuyor.Biraz daha kapsamlı olması gerekli.Sinerji de tam tersine fazla karmaşık.Bir karara ya da kanun metnine ulaşmak, onu kopyalayıp yazdırmak için bayağı bir uğraşmanız gerekiyor.Mevdata, bu açılardan rahat.Ne çok basit, ne çok karmaşık.İnternetten düzenli güncellemesi var.Şu andaki fiyatları nasıldır bilemiyorum ama yaklaşık bir sene önce mevdata diğerlerine göre daha pahalıydı.Umarım yardımım olmuştur.

''Corpus fazla basit bir kullanım sunuyor'' derken neyi kast ettiğinizi anlayamadım açabilirseniz sevinirim.
Sorum sadece eksik bir tarafımız var ise onu öğrenmek ve fikir edinebilmek amacındadır.
Saygılarımla
Old 01-03-2007, 20:35   #51
Av.Özcan

Merhaba...
Konunun başından bazı arkadaşlar Meşe Yazılım Halkla İlişkiler sorumlusu arkadaşla girdiğimiz tartışmayı hatırlayacaklardır. Neler yazılmış benden sonra uzun bir aradan sonra tekrar foruma döneyim neler yazılmış diye bir bakayım dedim.
Bu arada bir şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.
Meşe Yazılımı eleştirdik diye cevap olarak akabinde hemen İCRAYA VERİLDİM Gülsem mi ağlasam mı?
Kulağınıza küpe olsun...
Old 06-03-2007, 19:08   #52
adviye

merhaba,ben kazancı içtihat programını kullanıyorum,kesinlikle çok iyi bir program.güncellemeleri aylık cd ile geliyor ama bu dezavantajı internet sitelerinden şifre ile ulaşılan bölümde avantaja çeviriyorlar.dialog iyi sayılabilecek bir program ama mevzuat ağırlıklı,bir de her gün güncelleme yapabiliyorsunuz.son günlerde ağır işlemeye başladı özellikle ilk açılıncaya kadar bekletebiliyor.dialogun sistematik yapısı, günlük resmi gazete içeriklerini sınıflandırması artı özelllikleri.
Old 07-03-2007, 17:09   #53
av_arday

Merhaba,Meşe Yazılım İçtihat Mevzuat Programını tavsiye ederim. Arama alanlarını azaltıp yada çoğaltabiliyorsunuz,güncellemeleri program otomatik olarak günlük kendisi yapabiliyor,nelerin güncellenip güncellenmediğini görebiliyorsunuz. Ayrıca hangi kanunda ne kadar içtihat olduğunu ve programda ne kadar içtihat olduğunu her bölüme ayrı yönelikte görebiliyorsunuz.İnternet üzerinden kullanabilme özelliğine sahip bu çok işime yarıyor.Cd olarakta gönderim yapıyorlar.Başka programlarıda kullandım Meşe Yazılım gerçekten işini ciddi anlamda yapıyor arkadaşlar hiçbir problemim olmadı. Hangi firma sizi arayıp bir sıkıntınız yada isteğiniz varmı diye soruyor. Sorarım size???

Bu arada özcan bey;

Merak ediyorum yanlış anlamayın kim kimi durduk yere icraya veriyor bir yazı yüzünden??? Anladığım kadarıyla şahsi bir probleminiz olmuş. Amacım kimseyi kötülemek değil fakat ortada bir HAK var.Herkese mesleğinde başarılar dilerim kolay gelsin.
Old 08-03-2007, 21:32   #54
kurtbeyoglu

Alıntı:
Yazan Av.Zeynep
Merhaba,mesleğe yeni başlamış bir avukat olarak büromda hangi içtihat programını kullanmam gerektiğine bir türlü karar veremedim,bu ay içinde bir program almayı düşünüyorum;meslektaşlarımızın bu konuda tavsiyeleri olursa memnun olurum;mesaj yoluyla da önerilerinizi bildirebilirsiniz.Teşekkürler...

Halen lisanslı kullanıcısı olduğum, Corpus' u tavsiye ediyorum. Fiyatı da piyasada en uygun olan programdır
Old 25-03-2007, 18:16   #55
Av.Elvan DEMİR

Varsayılan dominant

uzun süredir dominant içtihat mevzuat programı kullanıyorum ve hiçbir şikayetim olmadı şu ana kadar, güncellemeler çok güzel ve çok hızlı bir program. Kazancı bu konuda lider fakat ticari olarak her büro kazancıya sahip olamıyor, hele ki meslek hayatının başında.Dominantı incelemenizi tavsiye ederim.
Old 26-03-2007, 16:57   #56
magikarda

Varsayılan ürünlerin fiyatları ne kadar ?

merhaba herkesin görüş ve tavsiyelerini okudum. Ancak kimse fiyatları hakkında bilgi vermemiş. İçtihat programlarının yıllık abonelik ücretleri vs hakkında bilgimiz olursa fiyat verimlilik kıyaslaması yapabilme olanağımız olabilir. Bilen arkadaşların söz konusu içtihat programlarının fiyatlarını da bildirirse sevinirim.

Not : İnternet sitelerinde ürünlerin fiyatlari hakkinda bilgi göremedim.
Old 26-03-2007, 21:21   #57
Av. Can DOĞANEL

Bu gerçekten üzerinde durulması gereken bir konu. Tanıtım için alayı gelir gider.. İlk olarak fiyat sorsanız bile.. Sanki devlet sırrı gibi saklanır ve öncelikle tanıtımı kurulmuş robot gibi yapar.. Soruyu tekrarlasanız bile oralı olmaz, duymazlıktan gelir. Niye böyledir bilmiyorum.. Sitesinde fiyat veren bir tek Martı Yazılım var galiba onun dışında fiyat konusu tam bir muamma.. Biz önce programı anlatalım.. Para kolay gibi bir mantık var.. Tutturabildiğine sanki.. Onun için alıp kullananlardan mutlaka fiyat sorun.. Aynı yerde farklı fiyat uygulamaları bile olabiliyor.. Nasıl bir cesaretse..
Old 26-03-2007, 22:17   #58
üye16069

icra programı arıyorsanız en iyisi martı yazılım programıdır.Mevzuat programı arıyorsanız kazancıyı tercih etmenizi öneririm.
Old 27-03-2007, 08:58   #59
ertanhukukprogramlari

Corpus Mevzuat Programı : 690.-Ytl
Hokuspokus Karar programı : 996.-Ytl
Corpus + Hokuspokus Beraber Kampanyası:1.100.-Ytl
Fiyatlarımıza 1 yıllık Hüzmet dahildir.
Saygılarımla Bilgilerinize,
Old 09-04-2007, 16:21   #60
Sinerji Hukuk Yazılımları

sayın meslektaşımız sinerjide kanun maddesine veya ilgili kanuna ulaşmanız saniyeler alır.Yazdırmada ise word' e kopyalamadan daha büyük bir teknoloji var, biz bir tuşla hem de antetli çıktı veriyoruz yazıcıya..Programımızın bu ve diğer özelliklerini sizlere daha iyi anlatabilmek adına sizinle temasa geçmek isteriz iyi çalışmalar başarılar dileriz

Alıntı:
Yazan kowalevski
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi