Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Affetme Hakkında

Konuyu Kilitleyin
Old 01-02-2012, 10:12   #1
Konuk Damla

Varsayılan Affetme Hakkında

Merhaba,

Sorum, eşim hakkında darp, tehdit, hakaret ve aile bireylerine kötü davranışı nedeniyle 4320 sayılı Yasa kapsamındaki tedbirlerin alınması için Aile Mahkemesine müracaatta bulundum, yapılan yargılama neticesinde eşime tanık beyanlarına istinaden kanunda yazılı (Evden Uzaklaştırma Haricindeki) tedbirler verildi.
Bu tedbir kararı devam ederken biz aynı evi paylaşmaya ve yaşamımızı sürdürmeye devam ettik. birlikte yaşadığımız bu beş aylık süre zarfında eşimin bana herhangi bir kötü davranışı olmadı.
ben tedbir kararının üzerinden beş ay eçtikten sonra bir kısım eşyaları alarak çocukları eşimle birlikte yaşadığımız evde bırakıp evi terk ettim. evi terk ettiğim tarihten bir ay sonra eşim anlaşmalı boşanmaya yanaşmadığı için Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsıldığı (Çekişmeli) gerekçesiyle Boşanma davası açtım.
İddialarımın ispatı için tanık olarak gösterdiğim kiyşilerin çelişkili beyanları haricinde başka bir ispatım yok. lütfen bana yardımcı olun.
Old 01-02-2012, 15:48   #2
meltem2007

Tanık beyanlarının yanısıra 4320 sayılı yasa gereği Mahkemede açılmış olan dosyada lehinize delildir.Özellikle darptan dolayı raporunuz varsa bu boşanmanızı çabuklaştıracaktır.Aile Mahkemesi tedbir kararı verdikten sonra dosyayı re'sen Savcılığa göndermiştir.Çünkü aile içi şiddet konusunda Savcılığı takibat yapması şikayete tabi değildir.Kaldı ki siz Aile Mahkemesine tedbir için müracaat etmişsiniz.Savcılıktaki kovuşturma dosyasının numarasını alıp boşanma dosyanıza ibraz edin.Bu da lehinize delil teşkil edecektir.
Old 01-02-2012, 15:58   #3
kezzy

Sayın katılımcı;
Davanızın çekişmeli dava olması nedeniyle; davanızda dayandığınız iddialarınızı ispatlamanız ve bunların boşanmaya yeter iddialar; yani evlilik birliğinin temelinden sarsıldığını gösterir iddia-deliller olması gerekmektedir. Aksi durumda davanın reddi ihtimali var.

Doyanız incelenmeden, burada yazdıklarınız yeterli olmayacağınsan, sağlıklı bilgiler vermemiz mümkün değildir. Bu nedenle hak kaybına uğramamak için davanıza bir avukattan doğrudan hukuki destek alarak devam etmenizi öneriyoruz.

Maddi durumunuz elverişli değil ise bulunduğunuz il barosunun adli yardım servisine başvurabilirsiniz.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Saygılarımızla
Old 03-02-2012, 21:02   #4
Konuk Damla

Varsayılan Affetme Hakkında

Öncelikle Sorunlarımla ilgili sizi rahatsız ettiğim için özür diliyorum ve yardımlarınızı bekliyorum. verdiğiniz bilgilerden ve böyle bir siteyi bizlerin hizmetine açtığınız için.
Önceki Soruma ek olarak,
4320 sayılı kanun kapsamındaki müracaatım neticesinde eşime diğer tedbirler verilse de "Evden Uzaklaştırma Kararı" verilmedi. biz beş ay yine eşimle çocuklarımla birlikte yaşadık. bu beş aylık sürede eşimin bana herhangi bir art niyetli girişimi olmadı.
Ben beş ay birlikte yaşadıktan sonra eşim işte iken bir kısım eşyaları alarak çocukları da bırakıp evden ayrıldım daha sonra kendime yeni bir ev tutarak orda yaşamaya başladım.
Bir ay ayrı yaşadıktan sonra çekişmeli boşanma davası açtım. eşim boşanmak istemiyor, anlaşmaya da yanaşmıyor.
Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsıldığı Çekişmeli gerekçesiyle Boşanma davası açtım.
İddialarımın ispatı için tanık olarak gösterdiğim kişilerin çelişkili beyanları haricinde başka bir ispatım yok.
4320 sayılı kanundan dolayı Aile Mahkemesine yaptığım müracaatta da herhangi bir darp raporum yoktu sadece iki tane tanığın beyanı doğrultusunda eşime bu tedbirler verilmişti.
Bu Şekilde ne yapmam gerekiyor.lütfen bana yardımcı olun.
Old 03-02-2012, 21:13   #5
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Sorularınızın tüm yanıtları meslektaşlarım tarafından verildi.

Dosyalarınızı incelemeden daha fazlasını söylemek de davanızı buradan çözmek de mümkün değildir.

Yapmanız gereken avukat desteğini DOĞRUDAN almaktır.

Kahdem'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi