Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Evden kaçtım haklarımı bilmek istiyorum zamanım dar acil bilgi lütfen

Konuyu Kilitleyin
Old 27-05-2012, 16:46   #1
Konuk

Önemli Evden kaçtım haklarımı bilmek istiyorum zamanım dar acil bilgi lütfen

merhaba, ben 18 şubat 1993 doğumluyum annemle babam yaklaşık 12 senedir ayrı. ben annemle yaşıyorum, fakat sürekli ciddi anlaşmazlık var aramızda sürekli huzursuzluk ciddi hakaretler ve ithamlara maruz kalıyorum son 2 senedir şiddet görmesem de o zamana kadar hep şiddetle büyüdüm. yaklaşık 1 sene psikiyatri tedavisi gördüm ilaçlar kullandım psikolojimin bozukluğunun ailemle alakalı olduğu ortaya çıktı. 3 kere intihara kalkıştım, bir kerede evden kaçma girişiminde bulundum.Fakat annem ciddi tehditlerle beni korkuttu babamı çağırdı ve beni zorla gönderdi orada çok zor anlar geçirdim ve annemin yanına geri dönmek zorunda kaldım.Buna rağmen hayatımızda hiç bir şey değişmedi hatta dahada kötüleşti.24.05.2012 tarihinde gene evde kavga ettik ve çok rahatsız edici onur kırıcı hakaretlerde bulundu ev anahtarlarını bendn aldı ve bana 'bir daha eve gelme ' dedi sabah kalktım ve işe gittim ve iş yerinde iken bana aynı hakaretlerin bulunduğu mesajlar attı ve ben ev gitmemeye karar verdim. 25.05.2012 tarihinden beri eve gitmiyorum ve işe de gidemiyorum. artık annemle ve herhangi bir aile ferdi ile kalmak istemiyorum benim bir mesleğim var kendime artık geçim sorunu haricinde bir sorun istemiyorum bana bir çıkar yol gösterin şuan bulunduğum yerden dışarıya çıkamıyorum çünkü korkuyorum haklarımı bilmiyorum ne yapabilirim bilmiyorum tek bildiğim artık bu hakaretler maruz kalmak istemiyorum ve kendi hayatımı kurmak istiyorum haklarım ve yapabileceklerim hakkında bilgi almak istiyorum.Evlenmek zorunda kalmak, annemle yaşamak istemediğim için yanlış bir evlilik yapıp hayatımı dahada zora sokmak istemiyorum. lütfen çok acil bilgi verin buna çok ihtiyacım var zamanım daralıyor.
Old 27-05-2012, 23:41   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sayon katılımcı

19 yaşındasınız ve hayatınız hakkında karar verecek durumdasınız.

Eğer size şiddet uygulayan ailenizle yaşamak istemeseniz buna sizi kimse zorlayamaz.

Evden ayrılma kararı nedeni ile aile üyelerinin size şiddet uygulanacağından kaygı duyuyorsanız en yakın aile mahkemesine başvurarak koruyucu ve önleyici karar verilmesini isteyebilirsiniz Karar kısa sürede verilecek ve karara uymayan aile bireyi hakkında ilk defasında üç günden on güne kadar zorlama hapsi kararı verilecektir.

Bu kararları acil durumda karakoldan da isyetebilirsiniz.

Her aşamada bir avukattan destek almak yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi