Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

2 Yasinda Oglumu Sehir Disina Cikartilabilinirmi

Konuyu Kilitleyin
Old 05-06-2015, 11:53   #1
Konuk111

Soru 2 Yasinda Oglumu Sehir Disina Cikartilabilinirmi

Öncelikle Merhabalar. Benim Sorum Eşimle 2 Yil Evli Kaldik Ve Onun Ailesinin Baskilari Yüzünden Boşandik Iki Tarafinda Boşanma Davasi Kabul Edildi 2 Yaşinda Bir Oglum Vr Babasi Ile 2. Ayindan Beri Ayri Ve Babasi 1 Kere Bile Aramadi. Mahkeme Sonucu Yazin 1 Ay Sure Ile Cocugu Babaya Verecekmiş Baba Sehir Disinda Yasiyor Ve Cocuk Babayi Bilmiyor.icra Yolu Ile Cocugu Alacagina Dair Belge Yollamis Icraaya Vermiş Benim Sorum Şu Bu Cocuk 2 Yasinda Ve Hiç Bilmediği Tanimadigi Babasina 1 Ay Sure Ile Verilmesi Bu Cocugun Psikolojik Gelişimi Açisindan Yikima Neden Olur Cocugu Gelip Ayni Sehirde 2,3 Gun Görmeye Yavaş Yavaş Kendini Tanitmaya Da Yanasmiyor. Bende Yollamak Istemiyorum Psikologdan Belge Aldim Temyiz E Gittim Fakat Kapima Memurlarla Gelirse Ne Yapabilirim Bana Yardimci Olursaniz Cok Sevinirim
Old 09-06-2015, 15:34   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-Boşanma kararı verildiğinde mahkemece kişisel ilişki de düzenlenmektedir.Bu bazen hazır ve çocuğun yaş ve ihtiyaçlarını dikkate almayan hazır formatta olmakta ve o sırada boşanma öncelikli olduğu için gerekçeli kararın bu kısmı temyiz edilmeden kesinleşmekte ve çocuğun aleyhine bir uygulamaya yol açmaktadır.

2-Boşanma davası ve davaya bağlı olarak verilen çocukla kişisel ilişki kararı kesinleşmiş ise yeni bir mahkeme kararına kadar bu karara uymak gerekir.Karşı taraf çocuk teslimine ilişkin icra takibi yapmış ve çocuğu teslim almaya icra memuru ve uzmanla beraber gelmişse kişisel ilişkiye mani olmanız halinde hakkınızda cezai işlem yapılacaktır.

3-Bu kişisel ilişki süresinin çocuk için uygun olmayacağı iddiası ile her zaman yeni bir dava açabilir ve çocuğun menfaatleri ve yaşı da gözetilerek kararın uyarlanmasını isteyebilirsiniz.

Dava açtığınızda uzmanın görüşü ile aynı yönde ise tedbir kararı verilmesini isteyebilirsiniz.

4-Bir avukattan destek almak yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi