Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Bugün Uyap Sİstemİne E İmza İle Gİrebİlen Var Mi?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-05-2013, 09:56   #31
Av.İlker DOLGUN

Alıntı:
Yazan Av. Ceyhun Doğan Küçükçil
hep aynı soru BU GÜN UYAP a GİREBİLEN VAR MI ?

Herhangi bir sorunla karşılaşmadan girebildim meslektaşım..
Old 13-05-2013, 10:08   #32
Av.Mehmet Saim Dikici

Lütfen Dikkat!
İşlemi gerçekleştirememe nedeniniz :
İc katman oturumu acilirken hata olustu : Exception occured while posting authentication request ***************Inner Throwable for tr.com.havelsan.uyap.system.comm.CommException:*** ************ Type: java.net.ConnectException Message:Bağlantı reddedildi

--

Bende halen bu uyarı çıkıyor...
Old 13-05-2013, 11:03   #33
Av.İlker DOLGUN

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Lütfen Dikkat!
İc katman oturumu acilirken hata olustu : Exception occured while posting authentication request ***************Inner Throwable for tr.com.havelsan.uyap.system.comm.CommException:*** ************ Type: java.net.ConnectException Message:Bağlantı reddedildi
--
Bende halen bu uyarı çıkıyor...

Tarayıcınızın gözatma geçmişini temizlemeniz, sorunu çözermi acaba?
Old 13-05-2013, 11:03   #34
Av. Ceyhun Doğan Küçükçil

Uyap Sistemine Girmek Sorunlu Da Olsa Mümkün Oldu
Ancak Sistemde Dosyarin Ayrintilarina Girmek Halen Mümkün Gözükmüyor
Old 13-05-2013, 11:07   #35
Av.İlker DOLGUN

Alıntı:
Yazan Av. Ceyhun Doğan Küçükçil
Uyap Sistemine Girmek Sorunlu Da Olsa Mümkün Oldu
Ancak Sistemde Dosyarin Ayrintilarina Girmek Halen Mümkün Gözükmüyor

Portala giriş bölgeye göre farklılık gösteriyor demekki?

Ben giriyorum, ayrıntıları görebiliyorum fakat bugün farklı bir sorunla karşılaştım, geriye yönelik safahat sorgulama yaptıramıyorum, 15 günden önceki dönem ve hareketler görüntülenemiyor..
Old 13-05-2013, 11:16   #36
vedatgurer

Varsayılan ic katman meselesi.....

Lütfen Dikkat!

Istanbul. leventten baglanmaya calisiyorum belki 10 defadir ayni sey cikiyor.... "Uyap coktu" dedikleri sey bu mudur?
barobirlik uzerinden de denedim, yok ayni mesaj, pc ac kapa, ayni mesaj.
java hafiza sifirla... ayni sey..

bu nedir yahu... tedavisini bilen var mi?
bekleyelim bunlar da gececek mi?

tesekkurler

av vedat gurer
Old 13-05-2013, 11:18   #37
Av. Ceyhun Doğan Küçükçil

sisteme girmek mümkün oldu ama sistem ne yazık ki girdiğinzde de çok hata veriyor
Old 13-05-2013, 11:26   #38
avukat48

İnternet explorer kullanıcıları uyap sayfasını açınca öncelikle ctrl+shift+delete tuşlarına aynı anda basın. Çıkan ekrandan tüm kutucukları seçerek temizleyin. Sonrasında tekrar deneyin ben o şekilde giriş yapabildim meslektaşlarım.
Old 13-05-2013, 11:45   #39
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.İlker DOLGUN
Tarayıcınızın gözatma geçmişini temizlemeniz, sorunu çözermi acaba?

Sistemsel bir sorunmuş. Yaklaşık 30 dakika önce düzeldi.

İlginiz için çok teşekkürler.
Old 19-05-2013, 00:07   #40
law-83

4 gündür e imza ile uyap sistemine giriş yapamıyorum. avukat portala girdikten sonra e imza ile girişe tıklayınca hiçbirşey olmuyor hata veriyor hiçbirşey açılmıyor. Tarayıcıyı temizledim herşeyi yaptım fakat olmuyor. Sebebini yada çözümünü bilen var mı?
Old 19-05-2013, 06:59   #41
Semender33

Alıntı:
Yazan law-83
4 gündür e imza ile uyap sistemine giriş yapamıyorum. avukat portala girdikten sonra e imza ile girişe tıklayınca hiçbirşey olmuyor hata veriyor hiçbirşey açılmıyor. Tarayıcıyı temizledim herşeyi yaptım fakat olmuyor. Sebebini yada çözümünü bilen var mı?
Bilgisayarınızda ki sorunun kaynağı java sürümü ile alakalı olabilir, java uygulamasını kaldırıp uyap portal üzerinde gerekli uygulamalar bölünden java yüklerseniz sorununuz büyük ihtimalle çözülecektir.
Old 19-05-2013, 10:15   #42
law-83

Alıntı:
Yazan Av.Veyis AYDIN
Bilgisayarınızda ki sorunun kaynağı java sürümü ile alakalı olabilir, java uygulamasını kaldırıp uyap portal üzerinde gerekli uygulamalar bölünden java yüklerseniz sorununuz büyük ihtimalle çözülecektir.

denerim tabi o yolu da ama hem evdeki hem ofisteki bilgisayarda aynı şey oluyor
Old 19-05-2013, 10:38   #43
Semender33

Alıntı:
Yazan law-83
denerim tabi o yolu da ama hem evdeki hem ofisteki bilgisayarda aynı şey oluyor
Bilgisayarınız otomatik güncelleme yapmaktadır ve java 7 sürümünü otomatik yüklemektedir, e imza programları ve uyap kelime işlemci java 6 sürümünde çalışmkta bu sebeple java 7 yi kaldırmanız, güncelleme ayarlarını otomatikten kapalıya getirmeniz daha sonrada java 6 yüklemeniz gerekmektedir.
Old 19-05-2013, 12:39   #44
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Veyis AYDIN
Bilgisayarınız otomatik güncelleme yapmaktadır ve java 7 sürümünü otomatik yüklemektedir, e imza programları ve uyap kelime işlemci java 6 sürümünde çalışmkta bu sebeple java 7 yi kaldırmanız, güncelleme ayarlarını otomatikten kapalıya getirmeniz daha sonrada java 6 yüklemeniz gerekmektedir.

İlaveten, crome tarayıcı yükleyip oradan girmenizi tavsiye ederim. Yeni Explorer tarayıcılar otomatik olarak yeni java 7'yi arıyor. Aynı sıkıntıyı ben de yaşadım, Crome ile sorunu aştım.

Önce java 7'yi sildim. Java 6'yı yükledim. Crome Uyap'ı açtığım zaman üst bölümde yeni java'yı yükle uyarısı veriyor ama hemen yanında ise "bu defa için çalıştır" ikonu var, oraya tıklayıp devam edin.

Not: E-imza flash bellek'i yerinden çıkarıp, tekrar takmayı da unutmayalım.
Old 17-12-2013, 16:02   #47
tiryakim

Uyap'a 2-3 gündür giremiyorum...Sorun nedir bilen var mı ?
Old 17-12-2013, 17:34   #48
üye7160

Uyap çökmüş bir çok yerde çalışmıyor diyorlar ama biz giriyoruz..
Old 18-12-2013, 01:41   #49
Av. Murat Bahadır Bayrak

Ubap üzerinden sorunsuz girebiliyorum. Diğer seçeneklerden ise giremiyorum çok ilginç.
Old 18-12-2013, 20:45   #50
Av.Mehmet Saim Dikici

Uyap'ta bazı tuhaflıklar olduğu kesin.

1. Safahat bölümünde "dosya görüntüle" bölümü artık yok.

2. Tüm dosyalar bölümünde "Değişik iş" dosyaları artık yok.

3. E-imzalı gönderilen dilekçelerimizin alt kısmında kırmızı renkli "iş bu dilekçe e-imza ile imzalanmıştır." ibaresi görünmüyor...

--

Bunlardan en tehlikelisi de 3. sırada olan.

Ben bugün iki dilekçe gönderdim, ikisini de e-imza ile imzaladım ve Uyap'tan gönderdim; sistem bu haliyle evrağı kabul etti. Hatta dilekçeyi kalem de dosyaya eklemiş. Fakat eskiden e-imzalıdır yazan ibare dilekçe kapsamında görünmüyor...

Umarım bir sorun yaşamam.
Old 19-12-2013, 16:01   #51
Av.Yüksel Eren

[quote=Av.Mehmet Saim Dikici]Uyap'ta bazı tuhaflıklar olduğu kesin.

2. Tüm dosyalar bölümünde "Değişik iş" dosyaları artık yok.

Sayın Av.Mehmet Saim Dikici,

Geçen hafta UYAP üzerinden açtığım delil (hasar) tespiti talepli değişik dosyasına 16.12.2013 tarihinden itibaren avukat portaldan ulaşamayınca,durumu belirten e-mail gönderdim. Gelen cevapta -kelimesi kelimesine hatırlamıyorum ama- "değişik dosyalarının delil tespiti, ihtiyati haciz, ihtiyati tedbir vb. tek taraflı talep içeren dosyalar olduğu, Türkiye Barolar Birliği ve Adalet Bakanlığı'nca yapılacak görüşmeler sonucuna göre portala eklenip eklenmeyeceğine karar verileceği" belirtildi.

Saygılar,

Av. Yüksel Eren
Old 24-12-2013, 18:59   #52
av__emrah

Sayın Meslektaşlarım, az önce uyapa girmeye çalışırken ilk defa aşağıdaki hatayı verdi. Bu sorunu nasıl çözebileceğim konusunda bilgisi olan var mı?

PKCS11 wrapper objesi oluşturulamadı/Belirtilen modül bulunamadı C:/Windows/system32/.dll
Old 26-12-2013, 14:28   #53
yalcinhukukbürosu

Arkadaşlar aynı sıkıntı bende de var. lütfen bilgisi olan varsa sevinirim.
Old 26-12-2013, 14:37   #54
av__emrah

TBB çağrı merkezini aradım, meslektaşların çoğunda (sorun aynı olmasa da) uyapa girişte, sistemde yapılan güncellemeler nedeniyle sıkıntılar varmış. Portala girişte e-imza dan değil de e-devlet kısmından giriş yapın.
açılan sayfadan elektronik imza seçeneğine tıklayın.
Açılan sayfada kart tipi olarak Siemens CardOS u seçin(hemen altta yer alan giriş seçeneğini seçin)devam seçenekleriyle beraber sisteme giriş yapabilirsiniz.
Ben bu şekilde sorunsuz giriş yapıyorum.
Old 26-12-2013, 16:16   #55
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Epey bir deneme yaptıktan sonra chromedan uyapa girebiliyorum.e-devletten giriş yapıldığında evrak göndermeye ve takip açmaya izin verilmiyor.O da ayrı bir sıkıntı...
Old 08-01-2014, 15:42   #56
scoskun72

Arkadaşlar avukat portal sayfası bugün itibariyle hiç açılmıyor,siz de durum böyle mi ?
Old 08-01-2014, 15:50   #57
Av.Tümer

Alıntı:
Yazan scoskun72
Arkadaşlar avukat portal sayfası bugün itibariyle hiç açılmıyor,siz de durum böyle mi ?

Aynen öyle meslektaşım, öğle saatlerine kadar problem yoktu. Ancak öğleden sonra Uyap bir gitti, pir gitti.
Old 09-01-2014, 15:29   #59
txyz

Sayın UYAP Avukat Portalı Kullanıcısı;
Hukuk değişik iş dosyaları, genel itibariyle ihtiyati haciz ve ihtiyati tedbir talepleri içermektedir. Bu taleplerin yerine getirilmesinden önce, tarafların söz konusu iş ve işlemlerden haberdar olması, her iki taraf için de hak kaybına yol açmaktadır.
Bu yönüyle Hukuk Değişik İş Dosyalarının Avukat Portal'da gösterilip gösterilmemesine Barolar Birliği ile yapılacak bir çalışmadan sonra karar verilebileceği değerlendirilmiştir.

Değişik işlerle ilgili uyarı bu şekilde ama bunun ne amaçla yapıldığını anlamakta zorlanıyorum.
Old 29-01-2014, 13:57   #60
AVOY

Yargıtay dosya sorgulama yapabiliyor muyuz yoksa ben mi beceremedim

www.yargitay.gov.tr adresinden dosya sorguya tıklanarak yapılmıyor mu hala?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi