Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

nafaka ve icrası

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-06-2013, 23:53   #1
konuk

Varsayılan nafaka ve icrası

merhaba öncelikle siz degerli avukatlarımız bizlere her konuda yardımcı oldugunuz sorularımıza elinizden geldigince cevap verdiginiz için sonsuz tşk. benim sorum 1 ay önce evlilik dışı 10 yaşındaki kızıma 300 TL nafaka baglandı dosya şuanda kararda henüz keşinleşmedigi için ve karşı taraf temyiz etmedigi için net bir sonuç yok ortada benim merak ettigim şey karşı taraf nafakayı işsizim die düşüre bilirmi ve resmen evlilik yapmadıgımız için ben sana resmi nikah kıymadım dini nikahlı eşten olan cocuga nafaka ödemem ben die beni tehtit ediyor 8 yıldır başka bir şahısla mutlu bir evliligim ve 2 evladım var yaşam koşulları el vermedi için açtıgım davayı kazandım kazanmasına tamam ama bundan sonrası ne olacak nasıl bir yol izlemeliyim davayı 9.27.2012 te açmıştım buana kadar biriken nafakam için nafaka içrası davası açmayı düşünüyorum dogru olurmu, ve eski eşim kızımı benden almakla yani velayet davası açmakla datehtit ediyor bunu yaparsa benim birbaşkası ile resmen evli olmam davayı kaybetmeme sebeb olurmu, bana yardımcı olurmusunuz cvp için şimdiden tşk ederim
Old 25-06-2013, 12:16   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan konuk
merhaba öncelikle siz degerli avukatlarımız bizlere her konuda yardımcı oldugunuz sorularımıza elinizden geldigince cevap verdiginiz için sonsuz tşk. benim sorum 1 ay önce evlilik dışı 10 yaşındaki kızıma 300 TL nafaka baglandı dosya şuanda kararda henüz keşinleşmedigi için ve karşı taraf temyiz etmedigi için net bir sonuç yok ortada benim merak ettigim şey karşı taraf nafakayı işsizim die düşüre bilirmi ve resmen evlilik yapmadıgımız için ben sana resmi nikah kıymadım dini nikahlı eşten olan cocuga nafaka ödemem ben die beni tehtit ediyor 8 yıldır başka bir şahısla mutlu bir evliligim ve 2 evladım var yaşam koşulları el vermedi için açtıgım davayı kazandım kazanmasına tamam ama bundan sonrası ne olacak nasıl bir yol izlemeliyim davayı 9.27.2012 te açmıştım buana kadar biriken nafakam için nafaka içrası davası açmayı düşünüyorum dogru olurmu, ve eski eşim kızımı benden almakla yani velayet davası açmakla datehtit ediyor bunu yaparsa benim birbaşkası ile resmen evli olmam davayı kaybetmeme sebeb olurmu, bana yardımcı olurmusunuz cvp için şimdiden tşk ederim

Bir mahkeme herhangi bir hususta karar verdiği zaman, o karar iptal edilinceye kadar geçerlidir. Dolayısıyla müşterek çocuğun babasının bahanelerinin önemi bulunmamaktadır. Nafaka miktarına bakıldığında, "işsizim" demesinin de önemi yoktur.

Yine sizin bir başkası ile evli olmanız tek başına velayetin değiştirilmesi için sebep olamaz.

Yapmanız gereken şey, bir avukat vasıtasıyla birikmiş ve işleyecek nafakaları icra takibine konu etmek, işleyecek nafakalar ödenmediği takdirde icra mahkemesine "nafaka ödemememekten dolayı" şikayette bulunmak olmalıdır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi