Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

yardim edin ben magdurum

Konuyu Kilitleyin
Old 14-10-2014, 21:50   #1
adaleeett

Varsayılan yardim edin ben magdurum

Merhabalar ben 24 yasinda bir bayanim 2 yil once biriyle tanistim ve iliskimiz evlilik yolunda ilerledi aileler tanisti fakat erkek arkadasim benimle surekli iliskiye girmemiz konusunda israr etmeye basladi ben karsi koydukca psikolojik baskilarda artti daha sonra beraber olduk ama istekleri bitmedi cinsel iliski aninda videolarimizi cekti bana daha sonra sildigini soyledi fakat iliskimizede son vermeye karar verdigini benimle evlenemeyecegini cocuklarina anne olamayacagimi gibi asagiliyici sozler soyledi sadece metresim olabilirsin gibi sozler darpta vardi ve iliskimizi bitirme karari aldi ben ne yapacagimi bilemiyordum aileme bu durumu aciklayamazdim daha sonra savciliga suc duyurusunda bulundum elinde goruntulerin oldugunu eger baskasiyla evlenirsem bunlari gosterecegini soyluyordu savcilik asliye hukuk oldmahkemesinde dava acti butun deliller ortdadaydi sahitler benden onceki kizlarada ayni davranislari yaptigi hersey ortada olmasina ragmen hakimlerle gayet rahat tavirlar icinde siritarak suclu benmisim gibi mahkemede savunmasini yapti maddi durumum olmadıgı icin barodan istenildi goruntuler leptoptan cikti fakat zorlama olmadigi icin beraat edildi denildi benim avukatimda zaman istedi bu durumda ne yapmam gerekiyor varsa gercek adalet nerde yyardim edin
Old 15-10-2014, 12:32   #2
Av. Oktay Durmaz

Sayın katılımcı,

Bu iddialarınız doğrultusunda eski arkadaşınız sanık aleyhine tehdit, şantaj, özel hayatın gizliliğini ihlal, kişisel verilerin kaydedilmesi suçlarından ceza davası açılması gerekmektedir.
Açılan kamu davasında beyanınıza göre sanık beraat etmiş ise baro tarafından tayin edilen avukatınızın süresi içerisinde verilen kararı temyiz etmesi gerekmektedir.
Temyiz üzerine dosya bu sefer Yargıtay tarafından incelenir.

Doğrudan bir avukattan yardım almanızı yararınıza olacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi