Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

cocuklarim

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 04-10-2014, 12:02   #1
esyalar, tazminat

Varsayılan cocuklarim

Merhabalar bosanma doneminde bana cok yardimci oldunuz bunun icin oncelikle tesekkur ediyorum.
Esim beni darp etti uzaklastirma aldi bunun akabinde ben bosanma davasi actim
esyalarim bende fakat esim alacagini soyluyor eger almak isterse ben ne yapmam lazim aile mahkemesine dilekce yazdim esyalara tedbir istedim fakat daha sonuclanmadi bayramdan sonra insallah karar.
Birde esime ben iki sene once tazminatimi vermistim bunuda alabilirmiyim dukkan acmistik o donemde ve halen dukkan faal.
Birde burada yazilanlara gore ev esya cocuklar dukkan nafaka icin ara karari vermek zorundadir deniliyor fakat ben bosanma dava dilekcemde cocuklarin velayeti,tedbir nafakasi,ve dukkana serh yazdim. Daha sonra cocuklarin velayeti icin birsey verilmemis ara karar. Tedbir nafakasi icin kolluk arastirmasi istemis hakim polis geldi fakat sonuc cikmadi daha. Dukkan icinde ayri dava acmak gerekiyormus. Yani hersey icin tekrar ayrica dilekce vermek zorunda kaldim maalesef.
Old 08-10-2014, 15:46   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Çok önemli hukuki konularda kendi başınıza hareket etmeniz doğru değil ve sizin hukuk eğitimi almadan aktardıklarınızla, sizi yönlendirmek de sağlıklı değil. Davanızda ayrıca Maddi ve manevi tazminat ve tedbir nafakasının yoksulluk ve iştirak nafakası olarak devamını talep edebilirdiniz. Eşyaların kendine ait olduğunu iddia eden taraf bu iddiasını dava yolu ile kanıtlamalıdır. Siz boşanma süresince ev ve eşyalardan sizin ve çocuklarınızın yararlanmasına yönelik tedbir kararı verilmesini elbette isteyebilirsiniz.

Dükkan için talepleriniz ayrı dava olarak açılıp harcı yatırılmalıdır.

Ayrıca Kahdem'in amacı bilgisayar ekranından dava takibini sağlamak da değildir.

Dava dosyanızı bir avukata doğrudan inceletmenizi ve hak kaybına uğramamanız için davanızı bir avukatla takip etmenizi öneriyoruz.

Maddi durumunuz avukatlık ücreti ödemeye elverişli değilse davanızın olduğu ilin barosundan tarafınıza ücretsiz avukatlık hizmeti verilmesini yazılı olarak talep ediniz.

Saygılar
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi