Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

kocanın başka bir kadınla otelde kalması

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-02-2012, 16:46   #1
taldef

Acil kocanın başka bir kadınla otelde kalması

kocamın eve gelen kredikartı ekstresinde başka bir şehirdeyken ikikişilik odadakaldığını öğrendim.
1-evli bir adamın başka kadınla otelde kalmasısuç mu
2-otelin evlilik cüzdanı sormasıgerekir mi
3-ben ne yapabilirim
4-eşim boşanmak istiyor ama evden gitmiyor
Old 18-02-2012, 17:18   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan taldef
kocamın eve gelen kredikartı ekstresinde başka bir şehirdeyken ikikişilik odadakaldığını öğrendim.

1- Suç değil, kusurdur.

Alıntı:
2- Turistik otel ruhsatı olanlar sormuyor.
Alıntı:
3-ben ne yapabilirim

3- Ona siz karar vereceksiniz. Boşanma davası açmak istiyorsanız bir avukattan profesyonel destek alacaksınız.

Alıntı:
4- Size fiziksel ve psikolojik şiddet uygulamıyorsa, evden uzaklaştıramazsınız.
Old 18-02-2012, 17:22   #3
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan taldef
3-ben ne yapabilirim

İki kişilik odada 1 kişide kalabilir. Bazen otellerde tek kişilik boş oda olmayabiliyor. Mecburen 2 kişilik odada kalınmış da olabilir. Bu bakımdan kesin olarak bir başka kadınla aynı odada kalmıştır demek mümkün değil.
Old 18-02-2012, 17:57   #4
taldef

Acil kocamın otelde kalması

1-bana şirket evinde kaldığınısöylüyor
2-iki kişilik odada kişi başı 80tl ise ve o geceliğine 160milyon ödedi ise?
3-ben kimin ile kaldığını nasıl öğrenirim oteli arasam
söylemezler değilmi?(aptalca bir soru oldu)
Old 18-02-2012, 18:06   #5
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan taldef
söylemezler değilmi?(aptalca bir soru oldu)

1- Demek ki gerçeği söylememiş.

2- Kalınan otel o ilçedeki tek otelse ve otelde başka oda yoksa mümkündür. Değilse, 2 kişinin kaldığına karinedir.

3- Ancak dava açarsanız, mahkeme tarafından istenirse cevap verilir. Asayiş gerekçesiyle, birçok otel kalan misafirlerinin kimlik bilgilerini alıp, emniyete bildirmektedir.
Old 18-02-2012, 18:06   #6
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan taldef
söylemezler değilmi?(_______)

Yani şunu demek istiyorum: Eşinizin sizi aldattığının net, kuşkusuz delillerle ispatlanması gerekir. Oteli arasanız da söyleyeceklerini sanmıyorum. Belki mahkeme otele yazı yazıp, kimlerin odada kaldığını sorabilir. Ama dediğim gibi, her zaman aynı odada başka bir kadınla kalındığına dair kesin delil olmayabilir otel ücreti. Başka deliller de bulmalısınız.
Old 18-02-2012, 18:20   #7
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Eşinizin boşanmaya neden olaylarda kusurlu olduğunu ispatlayabilecekseniz, açacağınız dava ile boşanmaya karar verilebilecektir.

Eşinizin sadakatsiz tutum ve davranışları varsa bunları olağan dışı kredi kartı harcamaları, faturalar ve telefon dökümleri (Telefon kayıtlarına dayanmanız halinde mahkeme ilgili gsm şirketinden eşinizin yaptığı görüşmelerin tarih ve süresini ve hangi numaralarla görüşüldüğünü belirleyebilecektir.) varsa mektup ve tanık beyanları ile kanıtlamanız mümkündür.

Yine başkaca evlilik birliğinin sorumluluklarını yerine getirmemesi,şiddeti, hakaretleri varsa yine bunların ispatında da her tür delilden doktor raporu vs..yararlanabilirsiniz.

Bir boşanma davası açmanız halinde TMK.169.madde gereği hakimden evden ve ev eşyalarından sizin yararlanmanıza ilişkin tedbir kararı verilmesini isteyebilirsiniz.

Oturduğunuz ev eşinize aitse, bu evin aile konutu olduğunun tespiti ile bu konuda tapuya şerh verilmesi de talep ve dava edebilirsiniz.Böylelikle eşinizin kötüniyetli tasarruflarından evi korumuş olursunuz.

Yine dava tarihinden geçerli olmak üzere tedbir nafakasına ve boşanma kararının verilmesinden sonra da bunun yoksulluk nafakası olarak devamına karar verilmesini isteyebilirsiniz.

Boşanma davasında maddi tazminat talebiniz de olabilir. Bu mevuct ve beklenen menfaatlarınız yok olacağı için verilir.

Manevi tazminat talebinde de bulunabilirsiniz. Manevi tazminat da, kişilik haklarınızın saldırıya uğradığını kanıtlamanız halinde verilir.

Ve boşanmaya neden olan olaylarda eşit veya daha ağır kusurlu olmamanız aranır.

Sayın katılımcı,

Boşanma davası açmaya karar vermeniz halinde, davadaki iddalarınız ve ispatı noktasında ve daha fazlası için mutlaka bir avukattan DOĞRUDAN hukuki yardım alınız.

Maddi durumunuz elverişli değilse bulunduğunuz yer il barosuna tarafınıza ücretsiz avukatlık hizmeti verilmesi için başvurabilirsiniz.

Saygılarımla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi