Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

telefon msnle görüşme hk...

Konuyu Kilitleyin
Old 18-09-2011, 02:37   #1
Konukmrl

Önemli telefon msnle görüşme hk...

merhabalar, benim soruma benzer bir soru daha önce sorulmuş ama daha detaylı bilgi alabilmek için yeniden sormak istiyorum, eşimle 1 yılı geçkin bir süredir ayrıyız,beni anlaşmalı boşanmaya zorladı (karşılığında ortak aldığımız eve katmış olduğum parayı vermek koşulu ile) fakat sonradan öğrendimki temyiz edebiliyorum dosyam şu anda yargıtayda temyiz ettik bekliyoruz, bundan dolayı boşanma resmi olarak gerçekleşmiş değil belki psikolojik olarak duygu boşluğunda yaptığım hata ama 3 aydır görüştüğüm bir beyfendi var tel ve msn dende görüşüyoruz yüzyüzede görüştüğüm daha önceden tanıdığım biri, tel ve msn kayıtlarını karşı taraf isterse dinlenebilir denilmiş benimkide eşimle ayrı olduğum süreçte yapmış olduğum görüşmelerin bir sakıncası varmıdır,görüştüğüm kişinin işi yada konumu yada görüşüyor olmam mahkemeyi yada 4 yaşındaki oğlumun velayeti bende bunu etkilermi, bu konuda bana yardımcı olmanızı rica ederim. Saygılarımla...
Old 18-09-2011, 11:40   #2
üye31284

Sayın Katılımcı,

Temyizin içeriğini, karşı tarafın temyiz edip etmediğini, ettiyse gerekçelerini hiçbir şeyi bilmiyoruz. Dolayısıyla doğru sonuca dosyanızı görmeyen bizler vasıtasıyla ulaşmayı beklememelisiniz. Sorduğunuz soru pek çok olasılığı içinde barındıran bir soru ve her somut durum cevabı değiştirebilir.

Ancak genel olarak söylemek gerekirse:

Evlilik birliği devam ettiği müddetçe sadakat yükümlülüğü devam eder. Dolayısıyla yaptığınız hukuken doğru değil. Ancak bu durum, yeni bir boşanma davasında kusur atfettirecek bir boşanma, tazminat vs sebebi olabilir. Mevcut boşanma davası, Yargıtay'dan, boşanma kararının da bozulması kararıyla dönse bile, bu deliller bu boşanma davası açısından boşanma hususunda etkili olmayacaktır. Ancak, çocuğun ahlaki/fikri gelişimine etki edecek bir durum varsa bu ilişkiniz ve şekli nedeniyle, işte bu husus velayet konusunda aynı dava içerisinde değerlendirilebilir.

Telefon trafiğinin ve elektronik adres görüşmelerinizin tespiti mümkündür.

Verdiğim bu genel cevapla yetinmeyerek, mutlaka dosyanızı ve msn içeriklerinizi gören bir avukattan doğrudan danışmanlık ve vekillik hizmeti almanız menfaatinizedir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi