Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma Davası Açılmadan Mal Kacirma

Konuyu Kilitleyin
Old 16-09-2011, 21:54   #1
laley

Varsayılan Boşanma Davası Açılmadan Mal Kacirma

Mrb bn 13 yillik evliyim esimden siddet gördüm polise gittim ve evden uzaklastirildi ve esimden bosanmak istedigimi söledim bunun ardindan ayri yasamaya basladik bu sürec icersinde hc bir sey yapmadim bir ay sonra gidip üzerinde kayitli olan arsalari satmis bana ve cocuklarima tek kurus vermedi simdi bosanma davasi acmis bnm durumum ne olur parayida zevki sefada yiyor.. kirediyle aldigimiz evimizin satilmasi icinde beni tehdit ediyor ikimizin üzerinde kiredi iste ödemem banka alir filan sonucta ev kiredi arsalar icin bir sey yapmam mümkünmü bosanma davasinida acmis hemen hemen 5 ay olmus satilali davada yeni acilmis... bana bilgi verirseniz sevinirim..
Old 17-09-2011, 10:04   #2
kezzy

Sayın Katılımcı;

Türk Medeni Kanununa göre eşlerden birinin mal rejimin sona ermesinden bir yıl içinde diğer eşin rızası olmadan,olağan hediyer dışında yaptığı karşılıksız kazandırmalar, yine, bir eşin mal rejimin devamı süresince diğer eşin katılma alacağını azaltmak kastıyla yaptığı devirler edinilmiş mallara eklenebilir.Ancak bunun için ,boşanma kararı kesinleşmesinden sonra, mal rejimi tasfiyesi davasının açılması gereklidir.

Boşanma davasının devamı süresince gerekli olan, özellikle eşlerin barınmasına, geçimine, eşlerin mallarının yönetimine ve çocukların bakım ve korunmasına ilişkin geçici önlemleri hakim kendiliğinden alır.
Boşanma davası ile birlikte maddi ve manevi tazminat, çocuğunuzun velayetini, onun ve kendiniz için öncesinde TEDBİR, kararın kesinleşmesinden sonra ise YOKSULLUK ve İŞTİRAK nafakaları olarak devamını isteme hakkınız bulunmaktadır.

Ancak konunun ayrıntıları gereği bir avukattan DOĞRUDAN hukuki destek almanız gerektiğini önemle hatırlatırız.

Maddi durumunuz avukatlık ücreti ödemeye elverişli değil ise, bulunduğunuz yer İl Baro'su müracaatınız halinde tarafınıza ücretsiz avukatlık hizmeti sağlayabilecektir.

Saygılarımla
Old 17-09-2011, 14:19   #3
Konuk

yani bn bir sey yapmadan beklemelimiyim bölemi anlamaliyim...
Old 17-09-2011, 18:25   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Konuk
yani bn bir sey yapmadan beklemelimiyim bölemi anlamaliyim...

Sayın Katılımcı,

Edinilmiş mallara katılma rejiminin tasfiyesi ve tasfiye payı alacağı davası açabilirsiniz. Ancak bu davanın görülebilmesi için, boşanmanın kesinleşmesi gerekecektir.

Tasfiye ve alacak davası boşanma davasının sonucunu/kesinleşmesini bekler. Ya da boşanmanın kesinleşmesinden itibaren mutlaka 1 yıl içinde davanızı açabilirsiniz.

Doğru hukuki adımları atabilmek için doğrudan hukuki destek almalısınız. Boşanma davanızın takibi de oldukça önemlidir. Yapmanız gereken hak kaybına uğramamak doğru hukuki manevrayı yapabilmek için bir avukatla yüzyüze görüşmek üzere harekete geçmektir.

Saygılarımzla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi