Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanmak istiyorum

Konuyu Kilitleyin
Old 22-05-2014, 19:57   #1
Konuk12345

Varsayılan Boşanmak istiyorum

Eşimle 2 yıldır evliyiz ancak evlendiğimizden beri bana maddi kısıtlılık uyguladı aldıgım maaşı direk onun hesabına yatırmam için diretti sonra ek maaşlarımın yarısını bile istedi çogu zamanda verdim çikolata canım cekse bile aldırmaz para gidecek diye.Şimdi boşanmak istiyorum ancak düğünde takılan takılar altınlar benim maaşımı evlendigimizden beri alıyor bankada biriktiriyor. Benimde hakkım olanları vermeyeceğini söylüyor zorla aldıgı maaşımı sen isteyerek verdin diyor.nafaka istemezsem paraları ona bırakırsam altınları ona bırakırsam hemen boşanırmış yoksa boşanmazmış bende ne yapacacğımı bilmiyorum nasıl bir yol izleyebilirim bilgi verebilirmisiniz ? Şimdiden teşekkürler.
Old 23-05-2014, 14:35   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konuk12345
Eşimle 2 yıldır evliyiz ancak evlendiğimizden beri bana maddi kısıtlılık uyguladı aldıgım maaşı direk onun hesabına yatırmam için diretti sonra ek maaşlarımın yarısını bile istedi çogu zamanda verdim çikolata canım cekse bile aldırmaz para gidecek diye.Şimdi boşanmak istiyorum ancak düğünde takılan takılar altınlar benim maaşımı evlendigimizden beri alıyor bankada biriktiriyor. Benimde hakkım olanları vermeyeceğini söylüyor zorla aldıgı maaşımı sen isteyerek verdin diyor.nafaka istemezsem paraları ona bırakırsam altınları ona bırakırsam hemen boşanırmış yoksa boşanmazmış bende ne yapacacğımı bilmiyorum nasıl bir yol izleyebilirim bilgi verebilirmisiniz ? Şimdiden teşekkürler.
Sayın Katılımcı;

Nafaka, düğünde takılan takılar ve diğer haklarınızı elde etmek istiyorsanız eşinizin bu şartlarda anlaşmalı boşanmaya yanaşmadığı ortadadır.

Bu durumda yapmanız gereken evlilik birliğinin sarsılması (kamuoyunda şiddetli geçimsizlik olarak bilinir) nedenine dayanarak boşanma davası açmak olacaktır.

Eğer hak kaybı yaşamamak istiyorsanız davanızı avukat desteği alarak açmanız ve takip etmenizi öneririm.

Maddi gücü yeterli olmayanlar için şartların taşınması durumunda barolar avukat görevlendirmekle birlikte siz ücretli çalışan olduğunuzdan bu haktan yararlanmanız mümkün görünmemektedir.

Saygılarımla..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi