Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Bosanma İspat

Konuyu Kilitleyin
Old 03-09-2008, 15:40   #1
Konuk

Varsayılan Bosanma İspat

iyi günler öncelikle allah razı olsun diyorum bütün yardımcı olmaya calısanlardan ben gecen sene evlen dim ve 1 bucuk ay aynı evi baylasdık ve annemin evine geri döndüm.nikahımızda gözüme carpan dikkat ceken 3 bayan vardı kim bunlar dedim ablamın arkadasları dedi ama inan mak gelmedi içimden sonra evliligimizin 2. günü idi ablasıyla mutfak balkonundalar bende mutfaktayım benden haberleri yok ablasına nikahdakilerin senin arkadasın oldugunu söyledim sana sorarsa sende öle söyle diyodu o an hiç bisey yapamadım severek evlendim daha 2. günden neler duydum hiçbisey sormadım sessiz kaldım nikah sidisini izleyenler soruyodu bunlar kim diye okadınlar cok dikkat cekiyolardı bi gün arkadası geldi eve bu arada ail siyle beraber oturuyoruz annesi felçli arkadası esi ve esim yatak odasındaki bilgi sayardan nikah sisini izliyo ken di kendime bunlarda sorar kim bunlar dedim ve nikahdaki kadınlar görünücene yakın odadan cıktım ve kapıyı dinledim evet öylede oldu sordular msn den tanıstım evlerine gittim diye seyler duydum arkadası hanımı gitti ve sor dum yalansız anlatkim bunlar diye ablana dedikleri arkadasına dediklerini duydum dedim anlattı onların arkadası ile mns de arkadaslık etmiş biz sözlüyken sonra bulusmaya gitmiş o sırada o nikahdakiler varmıs yanında sonra onlarla arkadas gibi konusmus arkadasım dedi hiç bişey yok onlardan biriyle aramda dedi tamam dedim çok seviyodum biseyler eskisigibi degildi ama kendimi kandırdım toplum baskısı işte daha yeni evliydim nese sonra annesi felçli idi seni sevmiyo bana bak diye getirdi seni diyo babası bi taraftan eziyo esim bilgi sayarın basında terk ettim dayanamadım ama toplum dedimya geri döndüm sonra altınlarımı aldı zorla daha sonra bilgi sayar mns konusmalarını kaydedtmiş haberi yok süreklibilgisayarı karıstırıyordum ve msn konusmaları ciktı karsıma bska kadınlarla bunlar nikahdakiler degil baskalarıydı ve konusma tarihleri evlendigimizden sonraki tarihler ahlaksız seylerdi kadınlar dul cocukları var ama neler yapıyolar nese konusmalardan anlasılıyo ben yanına gelince kimle konusuyosun deyince isten arkadas diyodu gözümün içine baka baka neler yapıyo beni asalayodu ve o kadında biliyo esimin yanına geldigimi çünki yazılar degisiyo karsılıklı dalga geçiyodu anlıycanız sonra actım o yazıları bunlarne dedim bi hata dedi affet dedi senden baskasıyla baraaber olmadım falan filan ben gene kendimi kandırdım tamam dedim cebinin pin kodunu biliyodum ama onun bildimden haberi yok eve gelince tl kapalı bi sabah actım tl mj lar ahlaksız mj lar vardı 1 bucuk ay degilde sanki yıllar mısgibi geliyo okadar kısa zaman da nelerle karsılastım kız olarak cıktım eve kadın olarak geri döndüm zorgünler yasıyorum gecen yıl haziranda evlendim 2008 haziranda onun davacı olarak göründügü bosanma davası oldu verdigi dilekce anlasmalı olarak bosanmak istiyoruz hiçbisey talep etmiyoruz benim anlattıklarım degilde asılsız seyler yazmıs getirmiş bana bende attımimza ama daha sonra dilekce verdim herseyi anlattım hakim çok tepki gösterdi esime bosamadı ben altınlarımı ve tazminat isteim dilekçemde bosamadı ve tebbir nafakası yazdı simdi tekrar bosanma dilekcesivercem diyo bana onun vermesini bellemeli miyim yoksa ben mi vereyim bosanma dilekcemi ve elimde ses kayıdı var kayıt suc ama kardesim veya bi arkadasım mahkemeye cıksa sait olarak ses kaydını dinledigini söylese yada tl konusmalarına sait oldugunu söylese olurmu ne yapmalıyım ben mi acım bosanma davası yada bekleyim o mu ac sın o veya ben acsam tazminat ve altınlarımı alabilirmiyim kusursuz oldumu ıspat edersembide ne bilim haberim olmadan bi oyun yapıp bosayamaz dimi cvp larınız dan dolayı simdiden tesekür ederim.
Old 03-09-2008, 22:11   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Eşinizden boşanmaya karar vermişseniz elbette dava açmanıza engel yok.Boşanmaya sebep olan olaylarda eşinizin kusurlu olduğunu ispatlamanız halinde boşanmaya karar verilecektir.

Dava süresince evin sizin kullanımınıza tahsis edilmesini ve evin geçimi için eşinizin katkı sağlaması için hakimden talepte bulunabilirsiniz.

Dava bittiğinde,şartları varsa;boşanmayla yoksulluğa düştüğünüz kanıtlanmış ise yoksulluk nafakası,mevcut ve beklenen mali haklarınızda kayıplar olmuş ise maddi tazminat,kişilik haklarınız saldırıya uğramışşsa manevi tazminata karar verilecektir.

Takılarınız kişisel malınızdır ve boşanma davası içinde veya bağımsız olarak ve harcı ödenerek dava konusu yapılabilir.

Son olarak dava açan davayı yürütmek için diğer tarafa tebligat yapmak durumundadır.Tebligat ile karşı taraf davadan haberdar olur.
Bu nedenle eşiniz dava açtığında bundan siz haberdar olacaksınız.Yani gizlice-habersizce boşanma olmaz.

Dava sırasında hangi delillerle davanızı ispatlayacağınız konusunda bu alanda genel bilgiler verilmektedir.

Fakat KAHDEM alanında delillerin hileli sunumu ve gerçeğe aykırı değiştirilmesine ilişkin sorular yanıtlanmamaktadır.

Hayatınızın en önemli kararlarını verirken bir avukattan destek almayı ihmal etmemenizi önderiyoruz.

Mali durumunuz uygun degil ise vekalet ücreti ödemeyeceğiniz bir avukatın davanızı yürütmek için atanması amacıyla bulunduğunuz yer baro adli yardım servisine başvurabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi