Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşim tarafından dolandırıldım ve evimden çıkarıldım 4 gün sonra mahkemem var

Konuyu Kilitleyin
Old 29-07-2008, 02:50   #1
konuk

Varsayılan eşim tarafından dolandırıldım ve evimden çıkarıldım 4 gün sonra mahkemem var

Öncelikle bizlere verdiğiniz bu hizmet için ne kadar teşekkür etsem azdır....
ilk evliliğim eşimin kızımızı istememesi ile bitti yani çocuk istemiyordu.çok zorlu geçen 8 yıl sonra ikinci eşimle tanıştık eşim kendisini bizlere öyle güzel sevdirdiki baba özlemi çeken kızım 4 elle sarıldı evlendik benim maddi durumum çok iyi idi arabam ve bir miktar param vardı. eşim çalışmayı hiç istemedi her girdiği işten çıkarıldı ben ilk etapta çok önemsemedim çünki ben iyi kazanıyordum. oğlum doğunca işten ayrıldım. ve inanılmaz eziyet başladı 1 yıl boyunca aç bıraktı soğukta dondurdu dayak attı psikolojik işkence uyguladı kızım zaten şunda nefret ediyor.tüm mal varlığımı yedi kredi kartlarımı icraya soktu arabamı kiraya verdim dedi meğerse satmış onuda yeni öğrendim eşim benim evlenmeden önce kiraladığım dayayıp döşediğim evden beni iki çocuğumu hergün kovdu ve en sonunda dayanamayıp aileminde yardımı ile evden çocuklarımı alıp çıktım.bütün eşyaları orada bıraktım eşyada falan gözüm yok şu anda çalışmıyorum oğlumu benden almakla tehdit ediyor. kendisi çalışıyor benim ne gibi hukuki haklarım var.
saygılarımla
Old 30-07-2008, 09:10   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Konuk; 4 gün sonra mahkemem var demişsiniz, boşanma davası içinde ne gibi taleplerde bulunduğunuzu bilememekle birlikte, yargılama bitene kadar kendiniz ve çocuk için öncesinde tedbir, boşanmanın kesinleşmesinden sonra da kendiniz için yoksulluk ve oğlunuz için iştirak nafakası olarak devam etmesi talepleriniz olmalıdır.

Yine karar verilene kadar boşanma ile mevcut ve beklenen menfaatlerinizin zarar göreceğinden maddi tazminat talebinde bulunmalısınız.

Yine kişilik haklarınızın saldırıya uğraması halinde de (fiziki şiddet örn.)manevi tazminat talebinde bulunabilirsiniz.

Özel eşyalarınız ve size ait olduğunu iddia ettiğiniz eşyalar var ise bunlar için ayrı bir dava açılması gerekir ayrı harç ödenmelidir çünkü.Özel eşyalarınızı her zaman evden alabilirsiniz ayrıca bunlar kişisel özel eşyalardır.

Velayet konusunda ise endişelerinizin yersiz olduğunu düşünüyorum, annelik görevlerinizde bir ihmaliniz bulunmadığı sürece yavrunuzun velayeti size verilecektir.

Herhangi bir tehdit ve şiddete maruz kalırsanız da Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulunabilirsiniz.
Aile mahkemesi yargıcından koruma kararı da isteyebilirsiniz.Haklarınız çeşitlidir, mutlaka hukuki yardım alınız.

Evlenmeden önce zaten sizin olan aracın bedeli için de ayrıca bir dava açabilirsiniz.

Açılmış davanın takibinde de bir meslektaşımızın hukuki desteğini alınız.

Ayrıca ekonomik olarak sıkıntı yaşamakta iseniz, bulunduğunuz il Baro7sundan kendinize avukat tayin edilmesini de isteyebilirsiniz.

Saygılarımızla.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi