Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

çalışıyorum eşime nafaka öder miyim? avukatlık ücreti ödemeye gücüm yok?

Konuyu Kilitleyin
Old 18-02-2011, 09:05   #1
Konuk

Varsayılan çalışıyorum eşime nafaka öder miyim? avukatlık ücreti ödemeye gücüm yok?

merhaba ben 30 yıllık evli bir bayanım. eşimden boşanmak istiyorum 3 çocuğum var yaşları 10,22,25
eşimle sürekli tartışıyoruzve darp olayımız var fakat çocuklarım darp olayı büyümeden araya girdikleri için herhangi bir darp raporu alacak büyüklükte darp izlerim yok. ben ssklı olarak çalışıyorum yaklaşık 4 ay sonra emekli olacağım eşim sağlıklı herhangi bir arazı yok ama çalışmıyor daha doğrusu sigortalı çalışmıyor. ben ona boşanma davası açarsam benden nafaka gibi bir para talep edebilir mi böyle bir hakkı var mı? birde asgari ücret ile çalışıyorum kira veriyorum avukat paraları çok pahalı barodan avukat temin edebilir miyim nereye müracaat etmem gerekiyor şimdiden teşekkürler
Old 18-02-2011, 09:32   #2
Doktorand

Avukat talebi icin bulundugunuz yer Avukatlar Barosu Adli Yardim Bürosuna basvurabilirsiniz. Istenilen belgeler genel olarak ;
1)Adli Yardım Görüşme Formu-Taahhütname (Adli Yardim Bürosundan alabilirsiniz)
2)1 Adet İkametgah Belgesi (Nüfus Müdürlüğünden)
3)1 Adet Fakirlik Belgesi (Muhtar'dan)
4)1 Adet Nüfus Cüzdanı fotokopisi - Vukuatlı Nüfus Cüzdan Örneği (Nüfus Müdürlüğünden)
5)Gayrimenkulünün olmadığına dair belge (Tapu müdürlügünden)
6)Ticaret kaydı olmadığına dair belge

Darp hususunun illa vuku bulmasi sart degil. Psikolojik veya fiziki olarak her türlü müdahele veya müdaheleye tesebbüs bosanma sebebi olabilir. Iddia ettiginiz bu durumu ispat etmek durumunda kalirsiniz. Bu da cocuklari sahit gösterme vs. ispat araclari ile mümkün olabilir.

Nafaka bosandigi takdirde zor duruma düsecek ese takdir edilen ödemedir. Ancak boşanmaya neden olan olaylarda kusurunuzun bulunmaması aksine eşinizin ağır kusurlu olduğunu kanıtlamanız halinde, nafaka taktir edilmeyecektir.

Davanizi mutlaka bir avukat araciligi ile sürdürmenizi tavsiye ederim.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi