Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

altınlarımı alabilecek miyim?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-02-2011, 15:40   #1
Konuk 006

Varsayılan altınlarımı alabilecek miyim?

merhabalar..benim devam etmekte olan bir davam var.2 ay evli kaldım.eşimin ailesi ve kendisi beni psikolojik baskı altına aldılar.şiddet yoktu ama kaynanamın tehditleri,hakaretleri,küçük düşürücü baskıcı tavrlarla istediklerini yaptırmaya çalışmaları mevcuttu.eşim de bu duruma hiç müdahil olmayıp aksine annem ne derse o olur diyerek kaç defa boşanmak istediğini söyledi.beni eşi gibi görmeyip ailesinin etkisinde kaldı.bunu zaten hem beyanlarımda hem de şahitler aracılığıyla dile getirdm.en son ailemle görüşmememi,onları silmemi istediler nitekim benim evim ailemden 950 km uzaktaydı.evimi bile ailemin görmesini istemediler.ailen gelirse seni kapının önüne koyarız dediler.bunun üzerine ailem hem damatla konuşalım hem de bayramlaşalım diyerek arefe günü hiç görmedikleri evime geldiler.eşim ailemi evden kovdu beni de istemediğini söyleyerek beni de kovdu.bu da şahitlerin beyanıyla sabit.benim asıl sormak istediğim soru altınları 1 ay sonra benim rızam olmamasına rağmen eşim kendi üzerine bankaya koysu ve ben bunu da bankadan yazı alarak ispat ettirdim.ama o bunu kabul etmeyip üstüne üstlük yalan beyanda bulunmuş.o kasaya küçük altın koyduğunu sonra da düğün borçları olduğu için bozdurduğunu söylemiş.bu beyanı ne kadar inandırıcı olabilir.ve de altınların bir miktarını oda takımı almak için yaptığını söylemiş.bu durumda ben altınlarımı hak edebilir miyim?şimdiden ilginize çook teşekkür ediyorum.
Old 07-02-2011, 13:17   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Davanızı bir avukat ile takip etmeniz çok iyi olacaktır. Davaya hakınız olup olmadığı kadar, ispatı da son derece önemlidir.

Eşinizin beyanlarına ilişkin, hukuki yanıtların verilebilmesi için dava dosyasının incelenmesi gerekir.

Davanızı bir avukat ile takip ediniz. Maddi durumunuz elverişli değilse, davanızın görüldüğü yer il barosuna tarafınıza avukat tayin edilmesi için başvurunuz. Mahkemeden de avukat başvurunuz için tarafınıza süre verilmesini isteyebilirsiniz.

Saygılarımla,
Old 09-02-2011, 12:44   #3
Konuk

peki ilginize çok teşekkür ederim.bunun yanında maddi ve manevi tazminat davası da açtım.peki bu durumda onu hak edebilecek miyim?ayrıca geçici çalışıyorum nafaka da alır mıyım?tekrar teşekkürler..
Old 09-02-2011, 14:38   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Boşanma davası sırasında geçerli olan tedbir nafakası genellikle tarafların mali ve sosyal durumlarının araştırılması ile karara bağlanır.Sizin dosyanızda da hakim koşullara göre karar verecektir.

Maddi tazminat,boanma nedeniyle yoksun kalınan mevcut ve beklenen menfaatlerdir.Manevi tazminat ise kişilik haklarınıza yönelik saldırılardır.

Koşullar,tarafların kusuru ve miktar hakim tarafından değerlendirilecektir.

Bir avukattan hukuki yardım almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi