Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Avukatlar Kan Ağlarken TBB delegelerinin 5 Yıldızlı Otelde Toplantısı

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 15-05-2007, 19:58   #1
Av. Can DOĞANEL

Varsayılan Avukatlar Kan Ağlarken TBB delegelerinin 5 Yıldızlı Otelde Toplantısı

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ
29.OLAĞAN GENEL KURUL PROGRAMI

25 MAYIS 2007 15 00
Öğleden sonra otellere giriş ve yerleşim
19 00
Konaklanan Otellerden Coctaıl Prolange için Saklı Vadiye hareket
19 30 - 23 30
Coctaıl Prolange
23 30
Konaklanacak otellere hareket

26 MAYIS 2007 08 30
Konaklanan otellerden toplantıya katılacak delegasyonun ve gezi programına katılacak eşlerin Dedeman oteline transferi
08 45 – 09 00
Genel Kurul Toplantısı Öncesi Kurabiyeli çay-kahve ikramı
09 00
Eşlerin Tam Günlük Kapadokya Gezisine Hareketi
10 00
Genel Kurul Toplantısı Başlama
12 00 - 13 30
Öğle Yemeği molası (açık büfe)
13 30 -14 00
Kurabiyeli çay-kahve ikramı
14 00 - 17 30
Genel Kurul Toplantısı Devam
17 30
Genel Kurul Toplantısı Bitiş
18 00
Gezi Programında bulunan eşlerin Dedeman Otele Gelişi ve Diğer otellerde konaklayan delegasyonun hazırlık amacı ile otellerine transferi
19 30
Diğer otellerde konaklayan delegasyonun gala yemeğine katılmak üzere Dedeman Otele transferi
20 00 - 24 00
Dedeman Otelde gala yemeği
24 00
Diğer otellerde konaklayan delegasyonun otellere transferi

27 MAYIS 2007 08 30
Konaklanan otellerden toplantıya katılacak delegasyonun Dedeman Oteline transferi
08 45 – 09 00
10 00
12 00

Otelden Ayrılış

Biz aç gezelim, paşalar yesin içsin eğlensin.. Her şey hizmet aşkı için!!!
Old 16-05-2007, 02:56   #2
Av. Can DOĞANEL

Giderlerin hangi bütçe kaleminden yapıldığı, Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında sorulabilir belki.. Muhtemelen, "Avukatlığın onuru, şerefi, vakarı vs. deyip, Ulustaki bekar hanlarında bitlense miydik?" gibi bir şeyler diyeceklerdir. Sürekli kendileri çalıp, kendileri dinliyorlar zaten..

Bu arada Coctail Prolange'ı Hukuk ve Türkçe HÇG'ye havale ediyorum..
Old 16-05-2007, 10:14   #3
Av.Mehmet Yılmaz

10 00

12 00

Toplantı yapmasalarmış, ne gereği var şimdi. Yazık ama, ben üzülüyorum bunları görünce. İki saat otur toplantı yap.Zor azizim, çok zor...
Old 16-05-2007, 13:30   #4
Av.Hilmi Sormazoğlu

Varsayılan Dinlenmek hakları !!!

Meslek adına o kadar çalıştılar, o kadar mücadele ettiler ki dinlenmek onların da hakkı...Haksızlık etmeyin...Dinlenin efendiler dinlenin...
Old 16-05-2007, 13:41   #5
Armağan Konyalı

Sayın Üyeler

26 mayıs günü sabahtan akşama kadar bir toplantı daha yapılmış. Böylelikle 2 saat değil de, 9 buçuk saatlik bir çalışma söz konusu. Hak geçmesin. Avukatların hakkı açık büfe yense de avukatlar Barolar Birliği'nin hakkını yemez.

Dikkatlerinize saygılarımla
Old 16-05-2007, 13:52   #6
Av.Turan

adamların çalışmaktan canı çıkmış desenize avukatların hakkını kim savunacak acaba??? savcılardakı dosyayı bile inceleyemez hale geldik. olmaz olsun bu şekilde temsil.
Old 16-05-2007, 14:01   #7
ISIL YILMAZ

Programın yarısı gezi programında bulunan eşlerin "gezileri" ve otel transferlerinden oluşuyor.

Ne diyeyim ki? Vay canına!
Old 16-05-2007, 14:23   #8
uye8490

CMK eylemi Birlik yöneticilerimizi epey yordu.Dinlenmek onların da hakkı.Araya da toplantı sıkıştırılıverilsin ne olacak.

Hem zaten toplantı gündem maddeleri rutin maddeler.Çarçabuk görüşülüp karara bağlanır.CMK emekçilerinin ödenmeyen ücretleri,savunmanın yerlerde sürünen onuru,artık savunmasız bir şekilde yargılanacak olan insanımızın gaspedilen hakları değil ki görüşülecek olan, birlik yönetiminin ücretlerinin ne kadar olacağı,nasıl ödeneceği kararlaştırılacak.Yani öyle uzun boylu bir toplantı değil ki bu.Tabi ki gezi niteliği ağır basacak.Hem seyahat hakkı anayasal haklardandır.Nereye istiyorlarsa oraya giderler.

Bu gezi eğer Birlik bütçesinden karşılanıyorsa ben de gitmeyi düşünüyorum aslında. Çünkü bu güne kadar aidat olsun baro kesintileri olsun epey para ödemişliğim var onlara.Hem ben bu paraları birileri gitsin Kapadokyalarda beş yıldızlı otellerde -hem de eşleriyle- tatil yapsın diye ödemedim ki.Ben de minik kızımı alır giderim.Hem zaten kendisi ısırmayı öğrenmiş bugünlerde ısırır durur herkesi
Old 16-05-2007, 14:35   #9
avmehmetkaramanli

Varsayılan genel kurula katılan eşler ne işle meşguller?

katılımcıların eşlerinin ne olduğunu merak ediyorum doğrusu

bal tutan eşini genel kurula mı götürmeli
Old 16-05-2007, 15:04   #11
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Genel Kurul toplantısı hafta sonu yapılırsa, elbette eşler de gelir, ne gibi bir sakıncası olabilir.

Bence doğru soru şu olmalıydı:

Genel Kurul neden Dedeman'da ve neden hafta sonu -dolayısıyla maaile- yapılır ?

Delegeler tatil gereksinimi içinde iseler, genel kuruldan sonra herkes ailesiyle birlik dilediği otelde konaklayabilir, böyle üzücü bir polemiğe de fırsat tanınmamış olurdu.

-Hala olabilirler-

Saygılarımla...
Old 16-05-2007, 15:15   #12
stj_sevda

Varsayılan örnek alalım diye....

Stajyerlerin neden çalışma izinlerinin olmadığı ortada... Sayın üyeler o kadar çok çalışıyorlar ki gencecik bizlerin yorulmasına dayanamıyorlar! Bu arada staj kredisi geri ödemeli olsun tabiki buna karşı çıkanlara şaşırıyorum yoksa dedeman nasıl iş yapacak...
Old 16-05-2007, 16:08   #13
Cest la vie

-Hayatim, bu yil tatile nereye gidelim?
-Imm, bilmem ki, Bodrum'a ne dersin?
-Yok ya, daha gecen yil gitmistik ya oraya. Hem gurultu, kargasa. Diyorum ki soyle daha otantik bir yer olsun bu defa.
-Aa, komsular Kapadokyayi cok ovmuslerdi, bu yil bir degisiklik yapip o tarafa mi gitsek?
-Super fikir! Hemen genel kurul toplantisinin orada yapilmasi icin oneri getiriyorum o zaman!

Toplanti bahane, gezi/tatil sahane!
Old 16-05-2007, 21:23   #14
Av. Adil Giray ÇELİK

Sevgili Doğanel,
Değerli Meslektaşlarım;

Sevgili Doğanel, TBB Programını olduğu gibi yayınlamış.
Avukatların bir çok aÇıdan derin sıkıntı çektiği şu günlerde program kendisini deşifre ediyor...

Barolar ve TBB eğer aşağıdaki konuları Genel Kurul gündemine koysa idi, sevgili Doğanel e AYIP ETMİŞSİN- HALT ETMİŞSİN değerli meslektaşım diyecek idim.

1. Avukatlık Yasası na ilişkin barolar ve TBB bir çalışma yapmışmıdır? TBB sitesinde yayınlanan O acube taslak-tasarı her ne ise kimin düşüncesidir? Kimin tasarısıdır?
2. Baroların CMK ya ilişkin boykot, vazgeçme, YENİDEN BOYKOT kararları bu yüzyıl sonuna kadar sürer mi?
3. Avukatların yine CMK alacakları bu yüzyıl da tahsil edilir mi?
4. İcraların haciz için 1 ayla 3 ay arasında randevu vermeleri konusunda ne düşünülüyor? Özellikle barolar bu yüzyıl da sorunun çözümü için ne düşünüyorlar?
5. Avukatlığa başlayan meslektaşlarımıza MESLEK KURALLARINA UYACAĞINA İLİŞKİN YEMİN ETTİRİLİYOR. Gıyap 1984 yılında HUMK dan kalkmıştır. TBB 1984 yılından bu yana Meslek Kurallarında bu hususta bir değişiklik yapamamıştır.
Biz meslektaşlarımıza kanunda yeri olmayan bir meslek kuralı üzerine yemin ettirmeye devam edecekmiyiz?
6. Yargının siyasallaşması, Anayasa,yargıya müdahaleler konularında TÜSİAD, Sendikalar görüş bildirirken YARGININ KURUCU UNSURU OLARAK bizim görüşümüz nedir?

Bak Doğanel Meslektaşım;
Ayıp etmişsin,
TBB gündemini değiştirdi,
Onlarca tebliğ tartışılıyor,
Avukatlık Yasası ile ilgili önemli çalışmalar var,
CMK konusunda alınacak karar netleşti,
Mesleğin gelişmesine ömrünü vermiş ustalar oradalar,
Meslektaşlarımız etkinliklerini,
kitaplarını sergileyecekler
DİYEBİLECEKMİYİZ....
ACABA O GÜNLERİ GÖREBİLECEKMİYİZ.....
Old 16-05-2007, 21:47   #15
Seyda

Alıntı:
Yazan Av. Can DOĞANEL
08 45 – 09 00
10 00
12 00

Otelden Ayrılış

Gerçekten güzeldi..Bu kısma takıldım kaldım ben İyi tatiller diliyorum..Ahh pardon yaa iyi toplantılar dileyecektim
Old 17-05-2007, 10:07   #16
Av.Ümit Arif Özsoy

İşte buyrun tam bir ülkeme özgü saltanat örneği.Neden bu ülkede mevkiler makamlar iş yapmak çözüm üretmek proje üretmek için kullanılmaz da saltanat sürmek için kullanılır.Bunun örneklerini siyasi partilerden, meclise,sendikalara kadar bir çok alanda görebiliyoruz.Gördüğüm kadarıyla TBB de bundan fazlasıyla payını almış.Ödenen baro aidatlarının, vekalet pulu gelirlerinin nerelere gittiği belli oluyor.
TBB yöneticilerine sorum olacak;Bu genel kurul programı birliğe toplam kaç YTL ye mal olmuştur.?
İyi tatiller sayın delagasyon ve eşleri, iyi tatiller... Meslek geriye giderken,yargı, hukuk,avukatlık sorunlarla boğuşurken, hepinize iyi tatiller...
Old 17-05-2007, 11:03   #17
Av. Vildan Erbil

Uzlaşma toplantısı için yer talebimiz bile kapılardan çevrilirken, baro ilgililerinin göz ve kulakarkası ettikleri sorunlar ortadayken, toplantılar ve eğlenceler gereklidir arkadaşlar...
Old 17-05-2007, 18:03   #19
Av.Hasan Doğan Silifke

Sayın meslektaşlarım, ben konuya bir başka açıdan yaklaşmak istiyorum: Öncelikle avukatlık mesleği diğer mesleklerden farklı ve ayrıcalıklı, kutsallık payesi verilmiş bir meslek. Avukatlar her şeyin en iyisini haketmelidirler. Birlik delegesi meslektaşlarımız da meslekte belirli bir olgunluğa gelmiş ve bizlerin oyları ile seçilmiş kişiler. Bu nedenle böyle bir proğramı onlara çok görmemek, aksine desteklemek gerek. Bu kişiler, kendi işlerini bırakarak özveri ile bu toplantılara katılmaktadırlar.Bırakalım birlik çalışmalarını biraz da kendilerinin hak ettiği ve bir avukata yakışır ortamda yapsınlar. Zaten bu kişilerin büyük çoğunluğu sağlanan bu olanakların kat be kat fazlasını kolaylıkla elde etmek olanağına sahip kişilerdir. Hak etmedikleri şeylere de bizler adına karşı çıkacaklarına inanıyorum. Proğrama bakıldığı zaman yapılanlar bir genel kurul delegesi için çok maliyetli de bir şey değildir. Yeterki avukat arkadaşlarımız çalışmaları ile bunu haketsinler.Aynı toplantıda bizler bulunsa idik acaba ret edermiydik.Hepinize saygılar sunuyorum.
Old 18-05-2007, 08:10   #20
tiyerianri

25 Mayıs 2007 saat 15:00 da toplantıya gelenleri tartıya çıkarmak lazım giriş kilolarını ölçmek için,27 Mayıs 2007 saat 12:00 da da çıkış kilolarını öğrenmek için.Doğrusunu bilen varsa söylesin lütfen;ünlü bir şairimizin şiiri miydi dizeleri şöyleydi sanırım "yiyin ağalar yiyin patlayıncaya kadar çatlayıncaya kadar yiyin...")
Old 18-05-2007, 15:05   #21
uye8490

Alıntı:
Yazan Av.Hasan Doğan Silifke
Sayın meslektaşlarım, ben konuya bir başka açıdan yaklaşmak istiyorum: Öncelikle avukatlık mesleği diğer mesleklerden farklı ve ayrıcalıklı, kutsallık payesi verilmiş bir meslek. Avukatlar her şeyin en iyisini haketmelidirler. Birlik delegesi meslektaşlarımız da meslekte belirli bir olgunluğa gelmiş ve bizlerin oyları ile seçilmiş kişiler. Bu nedenle böyle bir proğramı onlara çok görmemek, aksine desteklemek gerek. Bu kişiler, kendi işlerini bırakarak özveri ile bu toplantılara katılmaktadırlar.Bırakalım birlik çalışmalarını biraz da kendilerinin hak ettiği ve bir avukata yakışır ortamda yapsınlar. Zaten bu kişilerin büyük çoğunluğu sağlanan bu olanakların kat be kat fazlasını kolaylıkla elde etmek olanağına sahip kişilerdir. Hak etmedikleri şeylere de bizler adına karşı çıkacaklarına inanıyorum. Proğrama bakıldığı zaman yapılanlar bir genel kurul delegesi için çok maliyetli de bir şey değildir. Yeterki avukat arkadaşlarımız çalışmaları ile bunu haketsinler.Aynı toplantıda bizler bulunsa idik acaba ret edermiydik.Hepinize saygılar sunuyorum.
Mesleğin bu gün geldiği nokta ortadadır.Benim haklarımı korumayan,ekmeğimi,emeğimi,onurumu,bağımsızlığımı saçma sapan yönetmeliklerle haraç mezat satışa çıkaran,hazırladığı avukatlık yasa değişikliği taslağıyla mesleğimde kastlar yaratmaya çalışan bir yönetim ,nasıl oluyor da benim emeğimin de olduğu bir bütçeden toplantı görünümlü bir gezi tertipler.

Sadece avukatlar değil başlı başına "insan" herşeyin en güzeline layıktır.Güzellikten kastımız beş yıldızlı oteller olmasa da...

Avukatların hakkını koruyan kollayan,meslek onuruna dahası insan onuruna yaraşır düzenlemelerle her alanda avukata "yanındayım"diyen bir yönetim olsaydı dedikleriniz belki bir haklılık payına sahip olurdu.
Ama dediğim gibi mesleğin bu gün geldiği nokta ortadayken, yönetime düşen birilerinin gözlerinin içine baka baka şov yapmak değil yine meslek onuruna yaraşır bir yerde(bu kesinlikle beş yıldızlı bir otel ve turistik bir belde değildir,üniversitelerimizin olsun barolarımızın olsun böyle bir toplantıya uygun mesleğe yaraşır salonları mutlaka vardır)gerçekten bir toplantı yapmaktır.

Bu arada ben hala, minik kızımı da alıp Kapadokya'ya gitme fikrimden vazgeçmedim.
Saygılar...
Old 18-05-2007, 16:25   #22
Av.Denizhan Aktoprak

önemli olan mesleğimizmi geliştirmek ve saygın bir konum kazandırmak için ne yapacaklar yine hamasi nutuklar atıp yiyip içip geleceklerse bir anlamı yok. Mesleğimizin yurt dışında ki meslektaşlarımızın hayat standartına getirmek için ne yapacaklar önemli olanda bu
Old 18-05-2007, 16:27   #23
persona

ne ise yaradigi uzerinde hala dusundugum bir kurulun. bu ise yaradigi ogrenmek cok iyi oldu...

emegi gecen herkese tebrikler...
Old 19-05-2007, 15:03   #25
av_zeynep

Bence internet çıktı mertlik bozuldu.
Önceden böyle bir olay olduğunda millet ayağa kalkar, bunu yapanlar ise teşhir edilirlerdi. Gelecek seçimde de hesap sorulurdu.
İnternet cıktığından bu yana bu gibi forumlarda içimizi döküp rahatlıyoruz. CMK olayında da böyle olmadı mı?

Saygılar
Old 19-05-2007, 15:35   #26
Av.Barış

oy toplamak için iyi bir program.delegeler içinde tek bir
cmk avukatı yok.olmasıda zaten beklenmezdi.delegeleri bildiğiniz üzere biz seçiyoruz ve en az 5 yıl avukat olma şartı arıyoruz.
cmk avukatlarının sorunları kimin umurunda.
Old 21-05-2007, 03:01   #27
Av. Can DOĞANEL

http://www.barobirlik.org.tr/calisma..._gkgundem.aspx

Tepkimiz görüldü sanırım. Siteden kaldırmışlar..

@Av. Barış: Allahtan bu genel kurul seçimli değil.. Bir de seçimli olsaydı. Nasıl bir program olurdu acaba diye düşünmeden edemiyor insan??
Old 21-05-2007, 09:58   #28
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Silinmiş ve yeniden düzenlenmiş, düzenlenmiş ama, bana kalırsa programda değişiklik yok.

Duyurunun yeni halini okuyunca aklıma iki şey geldi:

1-Her şeyin daha iyi söylenebileceği bir yol vardır.

2-Eleştiri karşımızdaki ısrarcı olduğunda yarar sağlamaz, bazen sadece şeffaflığın örtünmesine neden olur. Özellikle çözümsüzlük (!) hallerinde.

Saygılarımla...
Old 22-05-2007, 15:16   #29
Av.Ümit Arif Özsoy

Sayın meslektaşım, üstadım Av.Hasan Doğan Silifke'nin yaklaşımını fazla iyimser ve hoşgörülü yaklaşım olarak bulduğumu söylemeliyim.Evet sayın meslektaşlar, delegeler, herşeyin iyisine layık... Ortada birşeyler üretiyorsanız, çözüm üretiyorsanız, emek varsa iyi şeylere layıksınızdır. Ama TBB tarafından hazırlanan ne olduğu belirsiz "avukatlık yasa taslağı"nda olduğu gibi; bırakın meslek adına yararlı birşey yapmayı, ücretli çalışan meslektaşlarını ikinci sınıf avukat yerine koyan, hukuk sistemimiiz uluslararası avukatlık tekellerine kayıtsız şartsız açan bir taslak varsa , TBB nin "tatilvari" genelkurullarına tepki göstermemizde gayet normaldir.
Sayın meslektaşımın "Bu kişiler kendi işlerini bırakarak özveri ile toplantılara katılmaktadırlar" savunması da yeterli değil, bu kişileri kimse zorla delege yapmadı, kendileri bu görev için talip oldular ve seçildiler değilmi? Saygılar
Old 22-05-2007, 20:06   #30
ad-hoc

Çözüm

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Programın yarısı gezi programında bulunan eşlerin "gezileri" ve otel transferlerinden oluşuyor.

Ne diyeyim ki? Vay canına!

Ben eşimi herhangi bir baro odasına sokabilir miyim acaba çok merak ettim, veya İstanbul Adliyelerindeki Baro odalarında fazladan bir kağı kullanabilir miyim? Seçim hazırlıkları başladı, birilerin yasakların da başladığını belirtmesi gerekir. İçimden çok daha fazlasını söylemek gerekiyor ama malumunuz... Helalleri hoş olsun geçtiğimiz yıllarda "Şakşuka" meşhurdu acaba bu sene hangi şarkı? ".....OOOOOO SENDEN ÇOK VAR......"
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi