Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Ticari elektronik ileti şikayet sistemi

Yanıt
Old 06-08-2015, 07:51   #1
Av.Cengiz Aladağ

Varsayılan Ticari elektronik ileti şikayet sistemi

Onayınız olmaksızın gönderilen mail ya da sms türü elektronik ticari iletilerini http://tiss.gtb.gov.tr adresinden online olarak şikayet edebilirsiniz. Şikayetlerde iletinin ekran görüntüsü istenildiğinden, iletileri silmeyiniz, şikayetiniz sonuçlanana dek saklayınız.
Bu tür izinsiz gönderimlerin bazılarında, reklam mesajları almamak için bazı adreslere girip form doldurmanız istenmektedir. Bu tür sitelerin resmiyeti ve ileti engelleme gibi bir işlevi olmadığı, tam tersine telefon ve e-posta adresi gibi bilgilerinizi toplayıp sattıkları kanısını uyandırdıkları için kesinlikle bu yönlendirmeye aldanıp form doldurmayınız.
Old 06-08-2015, 11:56   #2
Admin

Paylaşım için teşekkürler.

30.7.2015'te bu sistem üzerinden iki şikayetim oldu bir haftadır henüz güncelleme yok, "yeni kayıt" şeklinde beklemede. Sistemin performans değerlendirmesi için gelişmeleri paylaşacağım.
Old 06-08-2015, 13:22   #3
Adli Tip

Telefonla sesli yapılan aramalar için de geçerli mi bu sistem diye baktım, onları da kapsıyor.
Old 06-08-2015, 14:55   #4
Av. Erdem Akçay

7 şikayetim oldu şimdiye kadar. Benimkiler de yeni kayıt olarak gözüküyor. Sonuçlarını merakla bekliyorum.
Old 10-08-2015, 10:06   #5
Av.Cengiz Aladağ

İlkinin üzerinden iki hafta geçmiş olmasına rağmen benim şikayetlerimin tümü de yeni kayıt olarak görünüyor. Ancak sistemin henüz yeni oluşunu ve yoğunluk olabileceğini dikkate alarak biraz sabretmek gerektiğini düşünüyorum. Sonuçları THS'de paylaşmamız yararlı olacaktır.
Old 01-10-2015, 10:43   #6
Admin

30.7.2015 tarihindeki şikayetim 1.10.2015 tarihi itibariyle halen "YENİ KAYIT" olarak gözüküyor ve hiçbir güncelleme yok.

Şikayet sistemini şikayet edebileceğimiz bir mekanizma da bulmamız gerekiyor sanırım.
Old 01-10-2015, 10:52   #7
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Admin
30.7.2015 tarihindeki şikayetim 1.10.2015 tarihi itibariyle halen "YENİ KAYIT" olarak gözüküyor ve hiçbir güncelleme yok.

Şikayet sistemini şikayet edebileceğimiz bir mekanizma da bulmamız gerekiyor sanırım.

Evet; ne yazık ki şikayet sisteminden henüz sonuç alanı duymadım. Ancak yine de elimizdeki tek hukuki olanak bu. 6 aylık bence makul bir süre geçtikten sonra, şikayetlerin gereğini yapmayanları da şikayet edebiliriz.
Old 24-11-2015, 16:20   #8
Abdullah BİLİCİ

Benim şuana kadar 4 şikayetim oldu sanırım ilkini yapalı 2 ay civarı oldu fakat hala "yeni kayıt" olarak gözüküyor. Aklıma iki ihtimal geliyor birincisi bu sistemle sıkı şekilde ilgilenilmiyor ve etkili değil ikincisi ise çok fazla şikayet yapıldığından sıra gelmiyor. Zamanla hangisinin doğru olduğu ortaya çıkacak sanıyorum.
Old 24-11-2015, 22:15   #9
Av. Erdem Akçay

Şikayet sayısı Ağustos'ta 35 bine ulaşmıştı: http://www.hurriyet.com.tr/istenmeye...-asti-29825192

Bir ay önce ilk cezalar verilmişti: http://www.hurriyet.com.tr/izinsiz-s...rildi-40004696
Old 21-11-2017, 12:35   #10
Av. Erdem Akçay

Temmuz-Ekim 2015 arasında 20, Aralık 2016'ta 1 şikayette bulunmuşum.

1 şikayetim cezasız sonuçlanmış.

2 şikayetimle ilgili olarak cezai işlem uygulanmış.

Diğer şikayetlerim farklı aşamalarda devam ediyor.

Sistem yavaş ama en azından ilerliyor.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi