Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanma aldatılma tazminat

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 14-08-2010, 23:54   #1
Konuk

Önemli boşanma aldatılma tazminat

eşimden 18aydır ayrı yaşıyorum boşanma davamız devam etmektedir davayı o açtı evimiz kira ve evi eşim terketti önce sonra ben çalışmadığım için ailemin yanına dondum.ben eve dondukten sonra sevgilisi ile bizim ortak kiralık evimzde yaşamaya devam etti kendisi .dava surecinde beni aldattığını ve evde yaşama durumunu ispatladım resimleri ve apartman kamere kayıtları bunları doğruladı.dava dilekçesinde beni suçladı eşim . benim sorum eşimin fabrikası var ama fabrikasında işçi gosteriyor kendini üstune hiçbirşey yok arabası dahi yok . ama yaşam standardı yuksek yaşadığı evin kırası bin tl.filan tazminat talep ettim ama avukatım şansımın olmadığını duşunuyor . nasıl bir yol izlemeliyim
/k.kartlarını dokumu hepsi istendi meblaları yuksek .beni terk edene kadar bankadan 3bin tl.maaşlı gostermiş terk ettikten sonra askeri ücrete düşürmüş kendini/ama elimde başka hiç birşey yok
Old 15-08-2010, 19:26   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Boşanma davasında takdir edilecek tazminat,tarafların kusuruna ve mali durumuna göre takdir edilecektir.

Mali durum sadece maaş bordrosu değildir.Sizin de söylediğiniz gibi yaşam standardı dikkate alınmak durumundadır.Aksi olsaydı,tazminat talep edilen eş,hakikatin aksine kendini asgari ücretli gösterebilir veya işten çıkarılmış olarak dahi takdim edebilir.

Yargılama sırasında beyanın aksine olan deliller hakimlikçe gözetilecektir.Adalete güveniniz.

Hatırlatalım ki boşanma davası ile birlikte nafaka da talep edebilirsiniz Ayrıca boşanmanın kesinleşmesi üzerine mal rejimi tasfiye alacağı konusunda da koşulları varsa dava hakkınız bulunmaktadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi