Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Soru

Old 27-02-2002, 04:03   #1
yavuz

Varsayılan Soru

Ben okuL için yaptığım sitede hiç bir Kişi ve zümreye Hakaret etmediğim halde siteye ' oKula kimin müdür olmasını istiyorsunuz? ' adLı bir anket koymam nedeniyle disiplin suçu ile suçlanıyorum.. Sitede Hiçbir hakaret ve kötü unsur bulunmamaktadır ve tamamen tek başıma yaptığım kişisel bir sitedir. Yaptığım iş suç teşkiL ediyorMu?
Teşekkür Ederim..
Old 27-02-2002, 04:03   #2
Emekli Muharrir

Sevgili Yavuz,
Disiplin suçları ceza hukukundaki suçlardan
ayrı olarak disiplin yönetmeliklerinde belirtilmiştir.

Disiplin yönetmeliğini bulup incelemekte yarar var. Ayrıca anketinde yöneticileri küçük düşürecek bir sözcük bulunmasa bile, genel olarak küçük düşürme kastı (isteği) var mı?
İncelemek gerek.

Bunları bilmeden soruna yanıt vermek olanaksız.

Disiplin suçu ile nasıl suçlandın? Disiplin
Kuruluna davet edildin mi? Edilecek misin?
Eğer disipline verildiğin kesin ise büyüklerinden yardım iste. Olayını inceleyip sana yol göstersinler.

Gazetecilik zor iştir. Mutlaka birileri yazdıklarından rahatsız olur. Böylesi incelikli
iş nedeniyle senin gibi deneyimsiz bir öğrenciye gerekli hoşgörünün gösterileceğini
umuyorum.

Basın yaşamında başarılar dilerim.

Sevgilerimle

Emekli Muharrir

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi