Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

Lost

Yanıt
Old 19-08-2007, 18:27   #1
NÜANS

Varsayılan Lost

İzleyiniz..
Öylesine bağlayıcı ki, evin içinde karekterlerden birisi gezinse
-kahve mi, çay mı ?
denir..

Acaba o Sawyer olsa bana hangi isimle hitap ederdi?
Old 20-08-2007, 12:17   #2
ParanoidAndroid

Nedir bu Lost çılgınlığı anlamış değilim. Abartılıyor, çok abartılıyor. Evde üç sezon da var, yine de ısrarla izlemiyorum.
Old 20-08-2007, 19:20   #3
NÜANS

Neden ısrarla izlemiyorsunuz? bu ISRAR kelimesi çok hoşuma gitti.. Zamanında fazla abartıldığını düşünmüştüm.. İşin aslı bir hafta beklenmez fakat diğer bölümün pc de olduğunu bile bile de enter a basmamak eziyet olur..
Tbi ki herkesin kendi fikri.. Ben o çılgınlardanım..
Ayrıca şöyle ki ileride 2007 lerde LOST vardı neydi.. denecek.. ALF i izlemeyen var mıdır?
O yüzden azad edin kendinizi de bi tadına bakın..
Old 21-08-2007, 11:24   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Lost izlendiğinde insanda merak duygusu uyandırıyor.Garip,heyecanlı ve bilinmeyenli bir şeyler.

İzlememek kayıp mı bilemiyorum?

Kendi iç sesinizle ilgili yakaladığınız en ufak bir duyumsama bile bence, bu dünyada bir kazançtır.

Ama şunu söyleyebilirim ki abartılacak bir şey yok.
(yine de izleyen kişiye ve çıkarımlarına göre değişir).

Zaten o dizide yaşananların hiç yaşanmadığına ilişkin bir his var içimde.

Gerçeklik üzerine değişik bir çalışma.

Neyse...
Old 21-08-2007, 15:10   #5
ParanoidAndroid

Alıntı:
Yazan f.b
Neden ısrarla izlemiyorsunuz? bu ISRAR kelimesi çok hoşuma gitti..

Açıkçası, yazdıgım vakit, şöyle bir baktım, olmadı oraya derken, sizin gibi benim de hoşuma (canım hoşum) gittiğini fark ettim ve özgün haliyle bıraktım
Old 29-02-2008, 15:07   #7
av.tuğbabal

lost hayatımda izlediğim en mükemmel dizi...
ısrarla izleyin diyorum
her şey var içinde; aşk,ihanet,bilim,kader,sevgi,komiklik herşey var
Old 02-03-2008, 02:06   #8
Gülümse

Lost anladığım kadarıyla bir bölümü seyredilip zevk alınacak bir dizi değil. Lost'u sevenlere dikkat ettim hepsi birinci bölümden itibaren bu diziyi seyredenler.

Yani beşinci bölümden ya da ikinci sezondan izlemeye başlayanların izleyebileceği bir dizi değil.
Old 19-03-2008, 21:16   #9
hukukkızı

Lost u izlememek kayıp değil bence..izlenince de bölümleri arka arkaya izleme merak uyandırıyor insanda bir bakmışsınız saatler uçup gitmiş..2. sezonun ortasında bıraktım izlemeyi çünkü okulla ilgilenemez hale gelmiştim..

sawyer ın lakap takmasını mı istiyorsun burdan buyur:
http://abc.go.com/primetime/lost/index?pn=nickname
Old 30-07-2008, 20:18   #10
jumeaux

Lost gerçekten güzel bir dizi ama sadece izlendiğinde o kadar bağımlılık yapmıyor. Tek numarası bölümlerin hangi sahnede biteceğinin iyi düşünülmesi bence. Sawyer dışında tabii
Bağımlılık yapmasını da anlıyorum ama. Lostpedia vb. sitelerdeki tartışmaları görünce (teoriler, açığa çıkmayan sırlar,... Saçma aslında) insanın zihni meşgul oluyor. Mesela ben dört sezonu da izledim; "amaan beşincisini izlemesem de olur abartmışlar artık" derken, birdenbire o dinamitlerin olduğu geminin, Jacob'un kulübesinin ve en son kurtarma botuyla tekneye dönmeye çalışanların akibetinin henüz aydınlanmadığını idrak ettim. Şimdi de beşinci sezonu bekliyorum merakla.
Old 31-07-2008, 16:09   #11
halit pamuk

Lost'un birinci veya 30. bölümü tek başına güzel sayılır. Ancak, tümünü izlediğinizde yapımcıların oyunlaryla merak duygusunu kaşımaya yönelik olduğunu anlayorsunuz. Aslında erotik filmlerle aynı mantık olduğunu ileri sürebiliriz.Yani bir tür "istismar filmi"
Old 01-08-2008, 04:29   #12
şeker

gunlerce nerdeyse ara vermeden izledim çünkü izletiyor kendini film izlemeyi ne kadr sevsemde bir dizinin bu kadar sürükleyici olacağını düşünemezdim. mantık oyunlarını sevenler için kaçırılmamalı derim ama tabi ki herkesın düşüncesi farklı olabilir saygımız var.. ama ben böyle bir yapımı kaçırmadığım için çok muluyum ve benim izlememi sağlayan arkadaşıma güzel bir film borcum var
Old 16-09-2008, 23:17   #13
Av.Barış

Önceleri "bir dizi için bunca şey yapılır mı?" diye içimden geçirip insanların lost çılgınlığını dinlerken güler ve ben "asla bilgisayar başında saatlerce bir dizi izlemem" derdim.

Tabi bu fikrim mayıs ayının ilk haftası abimin eve diziyi getirmesi ile birden değişti.Abim diziyi izlliyor ve ben inatla izlemem diyorum.

Bir gün elimde ki film kolleksiyonumda ki filmler bitince izleyecek birşey bulamadım ve "yapacak birşey yok,bari izleyeyim" dedim.

Tabi bu aynı gün 1. bölümü izledikten sonra benim fikirler değimeye başladı.Dizi pek iyi değil fakat merak nedeni ile beni 2. ve aynı gün 3 ve 4. bölümü izlemeye iten birşeyler oldu.

Sonra dizi heyecan macera vs nedenler ile yaklaşık 2-3 hafta gibi bir sürede uykusuzluk vs nedenler ile 4 sezonu bitirmiş ve 5. sezonda neler olacağını merak eden bir şahsa dönüştüm.

Gerçektende dedikleri kadar var.Dizi izledikçe güzelleşiyor.

Yalnız izleyeceklere duyurulur.Sakın günde bir bölümden fazla izelyip te diziyi hemen bitirmeyin.Yoksa benim gibi yeni sezon bölümlerini beklersiniz...
Old 27-09-2008, 20:22   #14
younglawyer19

Yalnız izleyeceklere duyurulur.Sakın günde bir bölümden fazla izelyip te diziyi hemen bitirmeyin.Yoksa benim gibi yeni sezon bölümlerini beklersiniz...

kesinlkikle çok doğru bir seferde izlemeyin
ayrıca lost izlemek zeka ve hafıza ister... basit bir cümle ama izleyenler beni anlamıştır...
Old 19-10-2008, 06:30   #15
ParanoidAndroid

Alıntı:
Yazan PA
Nedir bu Lost çılgınlığı anlamış değilim. Abartılıyor, çok abartılıyor. Evde üç sezon da var, yine de ısrarla (israrlara ragmen demek istemisimdir ) izlemiyorum.

Ben mi yazmisim bu cumleyi 5.Sezonu sabirsizlikla bekliyorum Demek ki izlemek icin Amerika'ya gelmem gerekmisAma yine de abartmaya gerek yok Gerci direndim o kadar izlemeyecegim diye, bir basladim mi da birakamadim..Yok yok, yine de abartmayalim biz.. Alti ustu dizi canim
Yalniz Kate ile Sawyer kafeste sevisirken Jack'e acidim
Old 20-10-2008, 10:26   #16
Güldal

Varsayılan Lost Mu Dediniz

Bende lost bağımlılarındanım
Yeni sezon şubatta başlıyormuş
Nasıl sabredeceğm bilemiyorum...
Old 20-10-2008, 10:31   #17
supernatural

Neşeli

bence de gayet güzel bir dizi ama annemin pazar günü yok popstar alaturka ve pazartesi bir dizi daha var adını hatırlamıyorum onlar yüzünden maalesef izleyemiyorum ama bugün isyan edip izleyeceğim unutmadan bu arada supernatural ve kyle xy da tavsiye ederim.
Old 20-10-2008, 10:50   #18
üye8180

Lost da neymiş, ben sadece Türk dizilerini izliyorum.
Old 20-10-2008, 10:52   #19
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Lost da neymiş, ben sadece Türk dizilerini izliyorum.

Hangisini ?
Old 20-10-2008, 10:55   #20
üye8180

Sayın Gülümse, ben de halkın ekserisi gibi en popülerlerini takip ediyorum. Asi, Aşk-ı Memnu, Avrupa Yakası, Yaprak Dökümü gibi....
Old 13-11-2008, 14:25   #23
Av. Taner BAŞ

Biraz önce abc'nin sitesine göz attım. Tam bir başlama tarihi göremedim ama umarım Ocakta başlar. Yazarlar grev yapmasınlar da
Old 24-05-2010, 23:56   #24
Av.Barış

dizi nihayet bitti.
bütün sırlar,herşey açıklandı
ancak son beklenildiği kadar iyi olmadı
yine dizi senaristleri akıllarda soru uyandıran bir son ile diziye veda ettiler.
Old 27-05-2010, 00:07   #25
Admin

Alıntı:
Yazan Av.Barış
dizi nihayet bitti.
bütün sırlar,herşey açıklandı
Bütün sırlar açıklandı mı? 4 8 15 16 23 42 neymiş mesela? Ben mi kaçırdım yoksa hiç değinilmedi mi?
Old 27-05-2010, 05:51   #26
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Admin
4 8 15 16 23 42 neymiş mesela?

Bu akşam süper lotoda çıkacak sayılardır herhalde.
Old 27-05-2010, 09:04   #27
Admin

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Bu akşam süper lotoda çıkacak sayılardır herhalde.
O rakamlara oynamanızı HİÇ tavsiye etmem, zira LOST yayınlandığından beri onbinlerce kişi her hafta bu sayılara oynuyormuş (ciddi bilgidir), kazayla tutturursanız ikramiyeyi öyle bir bölüşürsünüz ki, kupon paranızı bile zor geri alırsınız.
Old 27-05-2010, 13:18   #28
pluvia

Tüm soruların cevabı ortada kaldı.....Sonu bile karmakarışıktı, bence senaristler sıkılmıştı çalakalem bir son yazıp bitirmişler
Old 02-06-2010, 20:08   #29
Gülümse

Alıntı:
Yazan pluvia
Tüm soruların cevabı ortada kaldı.....Sonu bile karmakarışıktı, bence senaristler sıkılmıştı çalakalem bir son yazıp bitirmişler
.

Belki de tüm cevaplar çekilmesi tasarlanan sinema filminde açıklanacaktır..

(Benimki sadece bir tahmin Yoksa Lost'un sinema filmi çekilmesi konusunda bir bilgim yok )

Bu arada ben Lost izlemeyen ama izleyicilerine saygı duyan biriyim...
Old 02-06-2010, 23:29   #30
Güldal

çok mu abarttık lost'u ne ...bu kadar iyi senaristlerden böyle bir son beklemediğimden ben de sinema filmi çekilecek diye bekliyorum bir çok soru işareti cevaplandırılmadı ve bunun kasten yapıldığı çok aşikar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,08332491 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.