Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

herhangi bir kurumda çalışarak avukatlık stajımı yapabilir miyim?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-12-2006, 14:46   #1
solmazgül

Varsayılan herhangi bir kurumda çalışarak avukatlık stajımı yapabilir miyim?

Değerli meslektaşlarım benim okul bitince bir şekilde gelirim olmalı, aslında hukukçuların bir çoğu kendi yağıyla kavrulun aile çocukları herkes aynı derten muzdarip bu soru çok kez soruldu ama benim merak ettiğim hiç bir alanda sigortalı olarak çalışamayacak mıyız çünkü devlet memurlurı kanununda stajer avukatlarında bu kanuna tabi olduğu yazıyordu demekki bir açık kapı var bunun ne olduğunu bilen varsa lütfen bir izah yapabilir mi?
Old 08-12-2006, 12:21   #2
ystozkoparan

Varsayılan Sakın denemeyin

Sakın bunu aklınızdan bile gecirmeyin.Benim son bikac ay memuriyette gectigi için stajımın tamamı yandı 1 yılıma mal oldu bu.Acık kapı filan yok.Yalnış ama maalesef yok...
Old 12-12-2006, 20:53   #4
Cest la vie

Alıntı:
Yazan KocherO
peki yeşil kartlı olmak stajı yakar mı?

Aukatlik Kanununa gore 'sigortali bir iste calismak' stajla bagdasmadigindan, yesil kartli olmanin staja bir etkisi yoktur. Hatta staj yaptigim donemde babamdan dolayi Bag-Kur'luydum ve bunun da bir sakincasi yoktu. Burda yasaklamak istedikleri stajyerin 'calismasi' oldugu icin, ne yesil kartli olmak, ne de aileden gelen sigorta staja engel degil.
Saygilarimla
Old 12-12-2006, 22:11   #5
KaanK

Peki sigortalı degil de sigortasız olarak bir iste çalıssak nasıl bir durum olur ?
Old 12-12-2006, 22:18   #6
Cest la vie

'Sigorta' bir yerde calistiginin bir kaniti oldugu icin onem arz etmekte. Sigortasiz calistiginizda bir baskasi calisiyor oldugunuzu kanitlayana kadar 'calismiyor' gorunursunuz, ancak olur da bir sekilde ortaya cikarsa bu defa da isvereninizin basi yanar.
Old 13-12-2006, 18:21   #7
ibreti

Türkiye Barolar Birliği'nin internet sitesinde staj döneminde kullanabileceğniz kredi ile ilgili açıklama var. İlginizi çekebelilir.
Old 21-12-2006, 20:52   #8
KocherO

Alıntı:
Yazan H. Ahu Guneyli
Aukatlik Kanununa gore 'sigortali bir iste calismak' stajla bagdasmadigindan, yesil kartli olmanin staja bir etkisi yoktur. Hatta staj yaptigim donemde babamdan dolayi Bag-Kur'luydum ve bunun da bir sakincasi yoktu. Burda yasaklamak istedikleri stajyerin 'calismasi' oldugu icin, ne yesil kartli olmak, ne de aileden gelen sigorta staja engel degil.
Saygilarimla

Teşekkurler Ahu Hanım.. Çalışmalarınızda başarılar..
Old 26-07-2011, 14:43   #9
Selma1375

Staj yapıldığı esnada o kadar çok masraf oluyor ki, çalışmak neden yasak anlaşılır gibi değil. Bazılarımız hem okuyup hem de çalışarak okulu bitirmedik mi. Okurken çalışılıyor da staj esnasında neden çalışmak yasak. Ailemin gücü yok. Ve ben yol parasını dahi(hergün adliyeye git, büroya git bunlar çok para tutuyor)zor bulurken, bu çalışma yasağını anlayabilmiş değilim. Buna bir çözüm bulunmalı,Mutlaka ve en kısa sürede.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi