Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

En güzel ve en kötü diyebileceğiniz özellikleriniz nelerdir?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-07-2009, 12:25   #31
asiyeöngü

Sevdim mi tam severim
Sildim mi bir kalemde
Old 05-07-2009, 12:39   #32
Adli Tip

Her insanın en iyi en ölçülü, makul yönüdür.

Aksi halde, en iyi yön olarak yazdığımız şeyi, en kötü yönümüz olarak da yazmamız kaçınılmazdır.

Mütavazi ve alçakgönüllü olmak benim en güzel iyi ve kötü yanım galiba. Bazen fazla iddiasız yapıyor insanı.
Old 11-07-2009, 12:38   #34
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Ben halen iyi ve kötü arasında dönüp duruyorum.
Kulübe hoş geldiniz
Old 14-07-2009, 10:36   #35
uye8490

En iyi özelliğim: Duyarlı olmam.
En kötü özelliğim: Duyarlı olmam.

Başka insanların acısını yüreğinde duyumsayıp ,çözüm arayışlarına girmek elbette ki güzel.
Ama bu acılara bir çözüm getirmek şöyle dursun,çoğu kez eli kolu bağlıymışçasına hiçbir şey yapamamak...

Hayatı duyan,hayatı gören,hayata dokunan bir yüreğiniz oldukça insansınızdır.
Ama hayatı duyan ,hayatı gören ,hayata dokunan bir yüreğiniz varsa,taşımak zorunda olduğuklarınıza bu yüreğin ağırlığı da eklenir...
Old 14-07-2009, 10:44   #36
yeditepelişehir

Karamsarlık ve kararsızlık sahip olduğum en kötü şeyler. Ama bazı günler de daha uyanır uyanmaz herşeyi yapacak güçte hissediyorum yerli yersiz bir mutluluk sarıyo beni.Hal böyle olunca bu dengesiz yapıyı da kötü özelliklerden sayabiliriz
Old 14-07-2009, 10:45   #37
Doç. Dr. Özge Yücel

Alıntı:
Yazan Özge Yücel
Duyarlıyım, duyarlıyım. ))
27-12-2008 19:39

Alıntı:
Yazan Özgür DİKTAŞ
En iyi özelliğim: Duyarlı olmam.
En kötü özelliğim: Duyarlı olmam.

))
Old 14-07-2009, 10:51   #38
uye8490

Alıntı:
Yazan Av.Fatih G
Ama bazı günler de daha uyanır uyanmaz herşeyi yapacak güçte hissediyorum yerli yersiz bir mutluluk sarıyo beni.

Bu yersiz mutluluk hissi ilk gençlik yıllarımda bende de olurdu.Genç olmanın getirdiği bir şey.O zamanlarda "ne var ki böyle mutlu hissettirecek kendini" diyerek kızardım kendime.Çok sonra farkettim ,bu yersiz mutluluk hissinin nedeni hayatta daha yapacak/yapabilecek çok şey olduğu duygusu yani "umut"muş.
Yıllar biriktikçe avuçlarda ,bu "umut" adlı duygunun yerini deneyimlere göre düşünme ve hareket etme alıyor.
Old 14-07-2009, 10:56   #40
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Her insanın en iyi en ölçülü, makul yönüdür.

Aksi halde, en iyi yön olarak yazdığımız şeyi, en kötü yönümüz olarak da yazmamız kaçınılmazdır.

Mütavazi ve alçakgönüllü olmak benim en güzel iyi ve kötü yanım galiba. Bazen fazla iddiasız yapıyor insanı.

Çok mütevazi bir yaklaşım olmuş.
Old 14-07-2009, 11:10   #41
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Kötü huyum: Çabuk sinirleniyorum
İyi huyun olmadığı için yazamamışsın tabii.
Old 14-07-2009, 11:18   #42
Nur Deniz

Kimseye bir zararım olmaz- ukalayım, sinirliyim, şımarığım, çok ince eler , sık dokurum, insanlara güvenmem, tahammülsüzüm, çabuk bakarım, tekrarı sevmem, aceleciyim, çok kapsamlı düşünürüm..
Old 14-07-2009, 11:43   #43
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
İyi huyun olmadığı için yazamamışsın tabii.

Adli Tip gibi mütevazi olmaya çalıştım.

Not: Sizin iyi huylarınızın yanında bizim esamemiz okunmaz. :P
Old 14-07-2009, 12:23   #44
av.sally

Saim bey aynı husustan muzdarip durumdayız.Sinirlerine hakim olamayanlat klubü kurmalı derin nefes almalarla yoğrulmuş telkinleri iletmeliyiz kendimize.
Ayrıca bir kötü huyum var o daha berbatÇabuk sıkılma herşeyden...Maymun iştahlıyım sanırım ya da tatminsiz.
Old 14-07-2009, 14:26   #45
yeditepelişehir

Sayın DİKTAŞ '' Yıllar biriktikçe avuçlarda ,bu "umut" adlı duygunun yerini deneyimlere göre düşünme ve hareket etme alıyor'' demişsiniz ya hem gene umutlu olmak hem de deneyimlere göre düşünmek ve hareket etmek bir arada yürümez mi
Old 15-07-2009, 09:57   #46
uye8490

Alıntı:
Yazan Av.Fatih G
Sayın DİKTAŞ '' Yıllar biriktikçe avuçlarda ,bu "umut" adlı duygunun yerini deneyimlere göre düşünme ve hareket etme alıyor'' demişsiniz ya hem gene umutlu olmak hem de deneyimlere göre düşünmek ve hareket etmek bir arada yürümez mi

Elbette yüreyecek,yürümek zorunda da.
Geleceğe dair tüm umutlarını yitirmiş bir insan düşünebiliyor musunuz?Nietzsche'nin "Umut en büyük kötülüktür ,çünkü işkenceyi uzatır" sözü her ne kadar tek tek olaylarda kendini doğrulatsa da "yaşamaya" karar kılmışsa bir insan umut adlı yol arkadaşını yanına almadan adım atamaz.

Benim anlatmak istediğim "yerli yersiz mutluluk hissi" denen o coşkunun ,deli doluluğun yerini zamanla sukunete ve yürekle değil de mantıkla düşünmeye bıraktığıdır.
Old 15-07-2009, 10:10   #47
yeditepelişehir

Nietzsche de saygı duyuyorum tabi Ama sizin dediğiniz gibi 'umut' adlı arkadaşımız olmadan da olmaz
Old 16-07-2009, 00:43   #49
üye25928

En kötü huyum, kusursuzluğu-mükemmeliyeti hedeflemek

en iyi huyum, hedeflediğim şeye ulaşmaya çalışmak.
Old 17-07-2009, 12:22   #50
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
En kötü huyum, kusursuzluğu-mükemmeliyeti hedeflemek

Bunun "kötü bir huy" olduğundan emin misin?
Old 17-07-2009, 12:36   #51
Adli Tip

Alıntı:
Alıntı:
Yazan Av. Suat Ergin

En kötü özelliğim: Mükemmelim

İnsanların iyi yönleri örnek alınmalı değil mi?
Old 17-07-2009, 12:37   #52
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Unutuyorum-Unutuyorum.......

En güzeli budur!

En mükemmel de ben olduğuma göre, insanların yanlış yönlendirilmesi konusunda uyarmakta mükemmelliğin şartlarından biridir.
Old 17-07-2009, 16:13   #53
üye25928

Alıntı:

Ulaşabileceğimi pek sanmıyorum, boşa kürek çekiyormuşum gibi bir hisse kapılıyorum.

Alıntı:
Yazan Adli Tip
İnsanların iyi yönleri örnek alınmalı değil mi?
Hiç dikkat etmemiştim. Tebrikler çok güzel yakalamışsınız.
Old 17-01-2010, 11:19   #54
nostaljielif

en sevmediğim özelliğim yanaklarımın üzülsemde sevinsemde tepki göstermesidir.al al olur yanaklarım.
Old 20-08-2011, 15:44   #55
üye31284

En kötü özelliğim " bazen dünya 5 e bölünse umursamamam "

En iyi özelliğim de istersem... Kendim, işim ve sevdiklerim için 5 e bölünen dünyayı yapıştırabilme yeteneğim:P
Old 29-08-2011, 08:23   #56
Av. Hulusi Metin

En kötü özelliğim = Bana karşı ben

En iyi özelliğim = Ben bana karşı
Old 27-12-2011, 23:55   #57
üye19891

en kötü özelliğim girişken olamamak sanırım
en iyisi ben de bilmiyorum iyi yok herhalde bende
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi