Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Anket Sonucu: Hukukçu olmasanız hukuk sistemimize güvenir misiniz?
Evet, vatandaş olarak hukuk sistemimize güveniyorum. 79 22,38%
Hayır, vatandaş olarak hukuk sistemimize güvenmiyorum. 274 77,62%
Oy Verenler: 353. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 95)

Hukukçu olmasanız hukuk sistemimize güvenir misiniz?

Yanıt
Old 17-01-2008, 13:35   #61
avukat-21

Sadece başlığı okudum HAYIR-HUKUKÇU olmama rağmen H A YI R
Old 18-01-2008, 00:12   #62
mulin

Alıntı:
Yazan avceylanpala
Esasen hukukçu olmasaydım hukuk sistemimize güvenirdim, çünkü ben hukukçu olduktan sonra hukuk sistemine olan güvenimi yitirdim

gerçekten ben de heralde hukuk okumasaydım hukuka karşı güvenim bu kadar çok sarsılmazdı.İnsan işin içine bir idealist duyguyla giriyor ama ya sonrası sadece salt para kazanmaya dayalı bir anlayışa sürükleniyor insan, belki de mecburiyetten,hukuku düşünen veya tecelli ettiğine inanmak insanın pek umrunda olamayabiliyor bunun nedeni adalete olan güven kaybının yansımaları olsa gerek
Old 18-01-2008, 12:04   #63
cesur_yürek

Soruyu değiştirip soralım Hukukçusunuz ve hukuk sistemine güveniyor musunuz ? Hayır diyenleri duyar gibiyim.
Old 18-01-2008, 21:15   #64
av. mine

Karar

Eğer hukukçu olmasaydım. Aileden gelen kanaate göre adalete tam anlamı ilke güvenirdim. Ne kadar duruşmam uzasada, hakime meramamımı tam olarak anlatamasam da ''Adaletin tecelli edeceğine inanırdım'' Ne olsa hakim, olayada hakimdir işini bilir derdim.''
Ancak itiraf etmeliyim ki geçenlerde İcra Hukukta kendi davam vardı cüpbesiz olarak hakkımı savunuyor olmak ve %90 davayı kazanacağımı da bilmeme rağmen % 10 risk ile acayip gerildiğimi itiraf etmeliydim. Duruşma süreci yaklaşık 7 ay sürdü. Her duruşmada gergindim. Hatta bir çok meslektaşımda konuyu paylaşıp manevi desteklerini aldım)) Sonuçta isteğim kararı aldım, ama bir de bana sorun.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi