Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Yalan Beyan Mahkemeyi Yaniltma.

Konuyu Kilitleyin
Old 04-09-2015, 13:54   #1
YARDIM EDERBİLİR MİSİNİZ? LÜTFEN

Soru Yalan Beyan Mahkemeyi Yaniltma.

Selamlar

Eşim Mali Müşavir Verdiği Yalan Beyana Göre Aylik Net Geliri 3000tl.fakat Kaçirdiklarini Sayarsak Aylik En Az 7.000-8.000 Tl Net Geliri Var.(118 Mükellefi Var Hepsinden Ortalama 200tl Alsaki Imkansiz Muhasebesini Tuttuğu Büyük Firmalarda Var.)bu Mali Müşavirler Odasinda Da Kendi Imzaladiği Belge Ile Ispatli(fakat Mahkeme Mali Müavirler Odasindan Bu Belgeyi Istediğinde Biz Meslek Mensubumuz Hakkinda Size Bu Belgeleri Veremeyiz Diye Cevap Geldi)ama Maliye Bakanliğina Ise Verdiği Hizmetin Makbuzunu Kesmediği Için Eksik Beyan Gösterip Vergi Kaçiriyor.
Sorum Şu:
1-aylik Geliri Onun Dediği Gibi 3500tl Net Maaşindan Olursa Kizima Ve Bana Ödeyeceği Nafaka Miktari Ne Olur.(bu Arada Ben Asgari Ücretli Olarak Çalişiyorum Nafaka Alabilirmiyim?)
2-mahkemeyi 11/2014 Yilinda Açti Fakat Hakim Geliri Ispatlanmadiğindan Henüz 10 Aydir Nafaka Bağlamadi.şimdi Nafakanin Bağlandiğini Varsayarsak Mahkemenin Ilk Açildiği Tarih Itibari Ile Mi Ödemesi Gerekiyor.yoksa Nafakanin Bağlandiği Duruşma Günü Itibari Ile Mi?

Yardimlariniz Için Şimdiden Çok Teşekkür Ederim.

Saygilarimla.
Old 04-09-2015, 15:11   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan YARDIM EDERBİLİR MİSİNİZ? LÜTFEN
Selamlar

Eşim Mali Müşavir Verdiği Yalan Beyana Göre Aylik Net Geliri 3000tl.fakat Kaçirdiklarini Sayarsak Aylik En Az 7.000-8.000 Tl Net Geliri Var.(118 Mükellefi Var Hepsinden Ortalama 200tl Alsaki Imkansiz Muhasebesini Tuttuğu Büyük Firmalarda Var.)bu Mali Müşavirler Odasinda Da Kendi Imzaladiği Belge Ile Ispatli(fakat Mahkeme Mali Müavirler Odasindan Bu Belgeyi Istediğinde Biz Meslek Mensubumuz Hakkinda Size Bu Belgeleri Veremeyiz Diye Cevap Geldi)ama Maliye Bakanliğina Ise Verdiği Hizmetin Makbuzunu Kesmediği Için Eksik Beyan Gösterip Vergi Kaçiriyor.
Sorum Şu:
1-aylik Geliri Onun Dediği Gibi 3500tl Net Maaşindan Olursa Kizima Ve Bana Ödeyeceği Nafaka Miktari Ne Olur.(bu Arada Ben Asgari Ücretli Olarak Çalişiyorum Nafaka Alabilirmiyim?)
2-mahkemeyi 11/2014 Yilinda Açti Fakat Hakim Geliri Ispatlanmadiğindan Henüz 10 Aydir Nafaka Bağlamadi.şimdi Nafakanin Bağlandiğini Varsayarsak Mahkemenin Ilk Açildiği Tarih Itibari Ile Mi Ödemesi Gerekiyor.yoksa Nafakanin Bağlandiği Duruşma Günü Itibari Ile Mi?

Yardimlariniz Için Şimdiden Çok Teşekkür Ederim.

Saygilarimla.

Sayın Katılımcı,

-Mali müşavirler odasının bilgi vermemesi normal bir davranış değil. Bilgi vermesi gerekir. C.Savcılığına suç duyurusunda bulunun bence.

- Davalı eşinizin mali müşaviri olduğu şahıs/şirket listesini mahkeme tarafından Vergi dairesine yazı yazılarak istenmesini talep edin. Vergi dairesinden mükellef listesi gelirse, bunların asgari ödeyecekleri aylık asgari muhasebeci ücretini mahkeme tarafından bilirkişiye hesaplattırıp; aşağı yukarı gelirini tespit edebilirsiniz. Sizde bu gelire göre nafakanızı istersiniz. Burada rakam söylemek doğru olmaz. Mahkeme rakamı takdir edecektir.

-Nafaka kural olarak dava açıldığı tarihten itibaren işler. Davayı 10 ay önce açdıysanız 10 aylık işlemiş nafaka alacağınız vardır.

-Bir avukattan doğrudan yardım almanızı tavsiye ediyoruz.

Kolay Gelsin.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi