Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

istifa eden memur emekli ikramiyesi

Yanıt
Old 03-11-2011, 16:45   #1
raskalnikow

Varsayılan istifa eden memur emekli ikramiyesi

Arkadaşlar merhaba öncelikle, son Anayasa Mahkemesi kararından sonra istifa eden memurların emekli ikramiyesi hakkında açılmış olan davalar nasıl sonuçlandı... kazanan var mı bilginiz varsa paylaşır mısınız lütfen... konu tam bir muamma oldu.
Old 03-11-2011, 20:40   #2
Av.Hülya Büyükoğlu

Benim kendi adıma açtığım davada hiç bir gelişme yok, ben de kararı merakla bekliyorum.
Old 04-11-2011, 12:24   #3
Av. Aslı Kaya

Sayın raskalnikow,

Benim de müvekkilim adına açmış olduğum dava da herhangi bir gelişme yoktur. Ancak son Anayasa Mahkemesi kararından yani 09.07.2011 tarihinden sonra emekliye ayrılma durumunda bir sıkıntı doğacağını zannetmiyorum. Asıl sorun benim davada olduğu gibi Anayasa Mahkemesinin iptal kararından önce emekli olma durumudur. Zaten idari başvuru esnasında gelen cevaplar da sizin lehinize olacak şekilde gelmiştir. Bizim başvurularımız 09.07.2011 tarihinden önce emekliye ayrıldığımız için emekli ikramiyesinin ödenemeyeceği yönünde. Bu sebeple de davanızın kabul olacağını düşünüyorum. İnşallah aynı kabul kararını dosyamda da görürüm
Old 04-11-2011, 13:24   #4
raskalnikow

Öncelikle teşekkür ederim...

Sanki bu konuda emeklilik tarihi problem yaratacak gibi geliyor bana, babam adına SGK'ya müracaat ettik ve ret cevabı geldi. Dava açıp açmamakta tereddütteyim.

Anayasa Mahkemesinin vermiş olduğu her iki iptal kararı da geriye yürümüyor bilindiği üzere... Emeklilik tarihide bu iptal kararlarından çok önce...

Yeni bir yasal düzenleme yapılacağı ümit ediliyor ve dava dosyaları bu nedenle mi bekletiliyor acaba emsal karar yok hiçbir yerde...
Old 04-11-2011, 14:45   #5
Av. Aslı Kaya

Yanlış anladım sanıyorum hemen düzeltmek isterim. "son Anayasa Mahkemesi kararından sonra istifa eden" dediğiniz için sizin açınızdan sıkıntı olmayacağınızı düşünmüştüm. Ancak sonraki yazınızda babanızın emeklilik tarihi de benim açmış olduğum dava ile aynı olup Anayasa Mahkemesi'nin iptal kararlarından önce olduğunu anladım. Bu aşamada durum tam bir muamma. Hükümetin bu yöndeki boşluğu doldurarak uygun bir düzenleme yapacağını umut ediyorum. Bugün internette muhalefet partisinin mağduriyetin giderilmesine yönelik emekli ikramiyelerinin ödenmesi için temmuzdan sonra bir kanun teklifi verdiğini gördüm.
Bence süreyi kaçırmadan davanızı açın, o kadar çok mağdur olan var ki, açıkçası denemeye değer diye düşünüyorum.
Old 30-11-2011, 16:23   #6
rth

SGK avukatı benim dosyaya verdiği savunmada emsal göstermiş.ANK.7.i.M.2010/2325 E 2011/501 K.s.17.3.2011 tarihli kararda 23 yıl emekli sandığına tabi çalıştıkltan sonra SSK dan emekli olan davacıya 1989 tarihinde emekli aylığı bağlandığına göre o tarihteki katsayılar üzerinden ikramiye ödenir denmiş Danıştay onamış. Bu kararda , bu durumdakilerin ikramiyeye hak kazandığına dair tevil yollu bir kabul görünüyor.Karara bakmak gerek.
Old 30-11-2011, 17:39   #7
a.sami

Varsayılan emekli sandığı

anayasa mahkemesinin iptal kararı 09 temmuz2011 tarihinde resmi gazetede yayınlanmış. anayasadaki iptal kararı geçmişe yürümez demekle beraber bu ilkeyi mutlak olarak uygulamak hukuk mantığı ile ters ve hak kaybına neden olacaktır. bu ilke hukuka güven açısından şart olmakla birlikte danıştay 10. dairesi 4.4.1974 tarihli kararında açılmamış davalar için geriye yürüyebileceğinden bahsetmiştir. kararın tamamına ulaşamadım elinde 10. danışay d. 1974/361 esas ve1974/1040 k. sayılı kararı olan meslektaşımız eklerse belki daha aydınlatıcı olur diye düşünüyorum.
iyi çalışmalar.
Old 30-11-2011, 21:12   #8
Av.Hülya Büyükoğlu

Güzel haberi ben vermiş olayım Ankara 9 İdare Mahkemesi'nin 2010/1565 Esas 2011/1669 K nolu 14.7.2011 tarihli davanın kabulüne ilişkin ilamı şu anda elimde..Açılan tüm davaların aynı şekilde sonuçlanacağını düşünüyorum. İyi çalışmalar.
Old 30-11-2011, 21:21   #9
Av. Aslı Kaya

Sayın Büyükoğlu,

Sizin adınıza çok sevindim, darısı bizim başımıza inşallah
Söz konusu ilamı bizimle paylaşabilmeniz mümkün müdür acaba? Mail kanalı ile de gönderebilirsiniz..Teşekkürler.

avk.aslikaya@gmail.com
Old 30-11-2011, 21:56   #10
Av.Hülya Büyükoğlu

Aslı hanım, karar benim açtığım davaya ait değil, tüm davalarda aynı karar geleceğini düşündüğümden ama ben de sevindim. Size kararı gönderiyorum,kolaylıklar dilerim.
Old 01-12-2011, 00:14   #11
Av. Murat Safkalp

Hülya Hanım kararı bende rica edebilir miyim?
muratsa.ank@hotmail.com
şimdiden teşekkürler
Old 01-12-2011, 11:31   #12
av_ttc

İstifa eden memurun emekli ikramiyesi ne zaman alınabilir? İdareden ikramiyenin ödenmesini; yaşdan ve prim gün sayısını doldurduktan sonra mı istenecek?
Yoksa yaş ve prim gün süresini doldurmadan örneğin memuriyetten istifa edip halen özel sektörde ssklı olarak çalışan kişi için talep edilebilecek midir?
Old 01-12-2011, 13:55   #13
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Av.Hülya Büyükoğlu
Aslı hanım, karar benim açtığım davaya ait değil, tüm davalarda aynı karar geleceğini düşündüğümden ama ben de sevindim. Size kararı gönderiyorum,kolaylıklar dilerim.

Kararı forum içine eklemeniz daha az yorucu olacak sanırım

Saygılarımla,
Old 02-12-2011, 16:50   #14
Av.Ezgi Keçecioğlu

Hülya hanım, açacağımız davada bize de yol göstermesi açısından kararı bana da mail atabilir misiniz? Yardımcı olursanız çok sevinirim,iyi günler dilerim.
ezgi.kececioglu@hotmail.com
Old 02-12-2011, 19:04   #15
Av. Caner Arıcı

Alıntı:
Yazan Av.Hülya Büyükoğlu
Güzel haberi ben vermiş olayım Ankara 9 İdare Mahkemesi'nin 2010/1565 Esas 2011/1669 K nolu 14.7.2011 tarihli davanın kabulüne ilişkin ilamı şu anda elimde..Açılan tüm davaların aynı şekilde sonuçlanacağını düşünüyorum. İyi çalışmalar.

Ee, kararı paylaşmamışsınız hala
Old 02-12-2011, 21:20   #16
av.fevziaksoy

merhaba; bir önceki Anayasa Mahkemesi değişiklik kararından hemen sonra yaptığımız idari müracaat sonucunda dava açmıştık. Benim açtığım dava henüz sonuçlanmadı ama aynı süreçte bir başka meslektaşımın açtığı davanın bu gün sonuçlandığını ve ikramiye ödenmemesi işleminin iptaline karar verildiğini öğrendim. Bu arada emekli sandığı ile yaptığımız görüşmede bu şekilde iptal karar verilenlere, emekliliğe hak ettikleri tarihteki ödenmesi gereken tutarların ödendiğini( yani 1000-2000 TL gibi) ve idari müracaat tarihinden yasal faiz işletildiğini öğrendim ancak belirttiğim gibi henüz karar gelmedi ve işleme koymadım, meslektaşıma gelen karar bu yönde ve diğer husus haricen öğrendiğim husustur. Saygılarımla
Old 03-12-2011, 11:55   #17
eser_29

Kararı buradan paylaşırsanız Sn. Av.Ufuk'un dediği gibi daha az yorulmuş olursunuz. Paylaşımda sıkıntı var ise eser-mustafa@hotmail.com adresine kararı göndermenizi rica edeceğim.
Old 03-12-2011, 23:22   #18
av.fevziaksoy

karar elime geçtiğinde paylaşacağım, saygılarımla
Old 05-12-2011, 16:11   #19
güncelhukuk

Alıntı:
Yazan Av.Hülya Büyükoğlu

Hülya Hnm, müvekkil adına ben de böyle bir davayı yürütüyorum.Halihazırda dosyada, idarenin cevabına cevap yazmaktayken, verdiğiniz haber, bahsettiğiniz karar diğer meslektaşlarım gibi benim de içime su serpti diyebilirim.Kararı halen burada paylaşmadığınız için sizi yoracağım ama rica etsem söz konusu kararı av.duyguodabasi@yahoo.com adresime mail atabilir misiniz?
Old 05-12-2011, 16:13   #20
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Meslektaşlarım,

http://www.turkhukuksitesi.com/showp...7&postcount=12

http://www.turkhukuksitesi.com/showp...8&postcount=13

Adreslerindeki kararlar da aynı içeriğe sahip kararlardır. Sayın Av.Alper KOÇ'a ekleme fırsatı bulabildiği için teşekkürle,

Saygılar.
Old 05-12-2011, 16:40   #21
Av. Nevzat Yağız

Arkadaşlar sözü edilen emsal karar tabiki umut verici, ama Anayasa mahkemesinin en son tarihli iptal kararına rağmen siyasi iradenin yeni bir kanun ile bu hakkı önceden istifa etmiş memurlara vereceğini sanmıyorum. Zira aynı konuya ilişkin bir önceki iptal kararı üzerine zorunlu olarak yapılan kanun değişikliği ile yeni bir cümle konuldu ve fakat ödeme yapılır anlamına gelmediğinden yine ödenmedi ve bunun üzerine bu son iptal kararı üzerinede aynı şekilde bu hakkın kanun ile verileceği konusunda umutlu değilim, inşallah yanılıyorumdur.

Bende başvurdum cevabını bekliyorum, sanırım olumsuz cevap gelecek ve yargıya başvuracağım.
Old 05-12-2011, 22:04   #22
Av.Hülya Büyükoğlu

Arkadaşlar, kararı burada nasıl paylaşacağımı bilemediğim için isteyen ve eposta adresini bildiren herkese gönderdim, ama dediğiniz gibi zor oldu Bu arada ofisimi de taşıdığım için gün içinde epostaları da kontrol edemiyorum. Bilen bir meslektaşım nasıl paylaşacağımı söylese ya da gönderdiğim meslektaşlardan birisi paylaşsa Kolay gelsin.
Old 05-12-2011, 22:08   #23
Av.Ezgi Keçecioğlu

Olumlu

Hülya Hanım, ilgi ve alakanıza çok teşekkürler, Aslı Hanım kararı benimle paylaştı ayrıca kendisine teşekkürümü ilettim. Bende isteyen arkadaşlarla payaşmaya hazırım. Çalışmalarınızın devamını dilerim. İyi akşamlar
Old 12-12-2011, 12:13   #24
av.ayşegül önder

Alıntı:
Yazan Av.Ezgi Keçecioğlu
Hülya Hanım, ilgi ve alakanıza çok teşekkürler, Aslı Hanım kararı benimle paylaştı ayrıca kendisine teşekkürümü ilettim. Bende isteyen arkadaşlarla payaşmaya hazırım. Çalışmalarınızın devamını dilerim. İyi akşamlar
iyi günler, kararın bir örneğini bana da mail olarak gönderebilirseniz çok memnun olurum. paylaşım için çok teşekkürler..(av.aysegulonder@gmail.com)
Old 16-01-2012, 11:30   #26
adlt-2007

Merhaba
Emsal karara ulaşan arkadaşlarım bana da rica etsem kararı ulaştırabilirler mi? Aldığım duyum elimde karar yok ,ikramiyeler ödeniyor ancak emekli olunan tarihteki göstergeler üzerinden. Bu da aslında hak kaybı gibi.
Old 16-01-2012, 15:26   #27
Nisan Çiçek

Hülya Hanım kararı aldım. Çok teşekkürler. Ancak sizin davanız 09.07.2011 tarihinde yürürlüğe giren Anayasa Mahkemesi iptal kararından önce açılmış. Anayasa Mahkemesinin kararı, bu karardan önce açılmış bulunan ve henüz sonuçlanmamış olan tüm davalara uygulanması gerekir.

Benim müvekkilimin SGK'ya yaptığı başvuru (11.08.2011 tarihli başvuru)"..Anayasanın 153. maddesinde iptal kararlarının geriye yürümeyeceği ....." nedeniyle reddedilmiştir.

Ben bu davayı yeni açacağım. Dava dilekçemde nelere dayanacağım,elimde bu yönde herhangi bir karar yok. Ayrıca hakediş tarihindeki ikramiye mi yoksa ödeme tarihindeki ikramiye mi talep edeyim karar veremedim. Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Old 30-01-2012, 01:11   #28
murka

Değerli meslektaşlarım;
Kararı paylaşmanızı rica ediyorum..
İyi çalışmalar...
Old 04-02-2012, 01:45   #29
Hak Hukuk

Varsayılan Eski memurların ikramiye Hakları Kuşa Çevrildi

6270sayılı Kanun (26.01.2012 Tarihli Resmi Gazete)
MADDE1 – 8/6/1949 tarihlive 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli SandığıKanununun 89 uncu maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“MADDE 89 –Hizmet sürelerinintamamı bu Kanun ve/veya 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılıSosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun geçici4 üncü maddesi kapsamında geçenlerdenemekli, adi malullük veya vazife malullüğü aylığıbağlanan veyahut toptan ödeme yapılanasker ve sivil tüm iştirakçilere, her tam fiili hizmet yılıiçin aylık bağlamaya esas tutarın bir aylığıemekli ikramiyesi olarak verilir.
Birinci fıkra kapsamınagirmemekle birlikte, bu Kanun ve/veya 5510 sayılıKanunun geçici 4 üncü maddesi kapsamında hizmetibulunanlardan mülga 2829 sayılıSosyal Güvenlik Kurumlarına Tabi Olarak GeçenHizmetlerin Birleştirilmesi Hakkında Kanunun 8 incimaddesi uyarınca birleştirilen hizmet süreleriüzerinden emeklilik, yaşlılıkya da malullük aylığı bağlananlara ise; bu Kanun veya 5510 sayılıKanunun geçici 4 üncü maddesi hükümlerinetabi olarak bu Kanuna tabi daire, kuruluş ve ortaklıklardageçen çalışmalarının, 25/8/1971 tarihli ve 1475 sayılıİşKanununun 14 üncü maddesinde belirtilen kıdem tazminatınahak kazanma şartlarına uygun olarak sona ermiş olmasışartıylaemekli ikramiyesi ödenir.
İkinci fıkra uyarınca ödenecek emekli ikramiyesi, bu Kanun veya 5510 sayılıKanunun geçici 4 üncü maddesi kapsamına giren görevlerdegeçen her tam fiili hizmet yılıile sınırlı olarak bu görevlerden ayrıldıklarıtarihteki emeklilik keseneğine esas aylık tutarıüzerindenve aylığın başlangıç tarihindeki katsayılar dikkate alınaraködenir. Mülga 2829 sayılıKanunun 12 nci maddesinin birinci fıkrasınınbirinci cümlesi ile üçüncüfıkrasının son cümlesinin bu maddeye aykırıhükümleri uygulanmaz.
Yukarıdaki fıkralaragöre verilecek emekli ikramiyesinin hesabında30 fiili hizmet yılından fazla süreler ile mülga2829 sayılı Kanunun 8 inci maddesi uyarıncabirleştirilen hizmet süreleri üzerindenaylık bağlananlara ödenecek emeklilikikramiyesinin hesabında bu Kanun veya 5510 sayılıKanunun geçici 4 üncü maddesi hükümlerinetabi olarak bu Kanuna tabi daire, kuruluş ve ortaklıklardageçen ve 1475 sayılıKanunun 14 üncü maddesine göre kıdemtazminatıödenmesini gerektirmeyecek şekildesona eren geçmiş hizmet süreleri ve her nesuretle olursa olsun evvelce iş sonu tazminatı veya bu mahiyetteolmakla birlikte başka bir adla tazminat ödenen süreleriile kıdem tazminatı ya da emekliikramiyesi ödenmiş olan süreleri dikkate alınmaz. Ancak, mülga2829 sayılı Kanun hükümleri uygulanmış olmakla birlikte, buKanun veya 5510 sayılı Kanunun geçici 4 üncümaddesi kapsamında hizmetleri arasında başkabir sigortalılık hali kapsamında çalışmasıbulunmayanların emekli ikramiyesine esas fiili hizmet sürelerininhesabında, 1475 sayılıKanunun 14 üncü maddesindeki şartlar aranmaz.
Emekli ikramiyesinin hesabınaesas hizmet süresinin tespitinde dikkate alınmaküzere, emeklilik veya malullükaylığı bağlanması dışında herhangi bir sebeple görevlerisona erenler için, görevin sona erme sebebinin bu durumu kanıtlayanbelgelerle birlikte yazılı olarak kuruma bildirilmesi ve bunlarınözlük dosyasında saklanması zorunludur. Buzorunluluğa uymayanlar ikinci fıkra hükümlerindenyararlandırılmazlar.
İştirakçilerden, kanunlarla belirlenen bekleme sürelerisonunda kadrosuzluk veya yaş haddi sebebiyle emekliye sevk edilenler ve vazifemalullüğü hükümlerine göre vazife malullüğüaylığı bağlananlar ile ölümsebebiyle haklarında emeklilik işlemi uygulananlara; buKanuna göre aylığa hak kazandıklarıtarihi takip eden üç ay içinde emekli ikramiyesinin hesaplanmasınaesas alınan katsayılarda meydana gelecekartış nedeniyle oluşacak ikramiye farklarıile ilk mali yılın birinci ayında katsayılardışındaki diğer unsurlarda meydana gelecek artışa,bu tarihte yürürlükte olan katsayılar uygulanmaksuretiyle bulunacak ikramiye farkları, emekli ikramiyesiile ilgili hükümlere göre ayrıca ödenir. Ancak, aylığa hak kazandıklarıtarihi takip eden üç ay içinde katsayılarda artışyapılmadığı takdirde, müteakiben katsayılardaaltı ay içinde yapılacak ilk artıştan doğanikramiye farkları da bunlara ayrıca ödenir.
Emekli, adi malullükveya vazife malullüğü aylığı bağlanmadan veyahut toptan ödeme yapılmadanölen iştirakçiler için yukarıdaki esaslara göre hesaplanacakikramiyenin tamamı, aylığa veya toptan ödemeye hak kazanan dulve yetimlere, bu Kanunun mülga 68 inci maddesinde gösterilen hisseleriyleorantılı olarak ödenir.
Emekli ikramiyesini aldıktansonra yeniden iştirakçi durumuna girenlerin tekrar emekliye ayrılmalarında,sadece sonradan geçen hizmetlerine karşılıkyukarıdaki esaslara göre emekli ikramiyesi ödenir.Şu kadar ki, evvelce verilmişolan ikramiye ile sonradan geçen hizmetler için ayrıcatahakkuk ettirilecek ikramiyenin hesabına esas alınanfiili hizmet süreleri toplamı, 30 yıldanfazla olamaz ve evvelce 30 hizmet yılıiçin emekli ikramiyesi ödenmişolanlara hiçbir şekilde ikramiye farkıödenmez.
Bu Kanunun mülga88 inci maddesi kapsamına girenlerin emekli ikramiyeleri hakkındada yukarıdaki hükümlere göre işlem yapılır.
Sosyal Güvenlik Kurumuncatahakkuk ettirilmiş veya ettirilecek emekli ikramiyelerini almadan ölenlerile ölüm tarihinde aylığa müstahakdul ve yetim bırakmadan ölen iştirakçilerinikramiyeleri, kanuni mirasçılarına ödenir.
Bu madde gereğinceSosyal Güvenlik Kurumunca ödenen emekliikramiyeleri, düzenlenecek fatura üzerine Sayıştayve Danıştay başkanları için kendi kurumları, diğerleriiçin emekliye sevk onayınıveren kurum tarafından karşılanır. Özelleştirilen, faaliyeti durdurulan, kapatılanveya tasfiye edilen kamu idareleri tarafından karşılanmasıgereken emekli ikramiyesi tutarları ise, emekliye sevkonayı aranmaksızınve faturası karşılığında Hazine tarafından karşılanır.Bu fıkraya göre Sosyal Güvenlik Kurumuna yapılacaködemelerin, fatura düzenlenmesini müteakipiki ay içinde Sosyal Güvenlik Kurumuna aktarılmasızorunludur.
Ölenlerin hak sahiplerine ödenecek emekliikramiyesinin tahsili hakkında da yukarıdaki fıkrahükmü uygulanır.”
MADDE2 –5434 sayılıKanuna aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.
“GEÇİCİ MADDE 223 –Bu maddenin yürürlüktarihinden önce, mülga 2829 sayılıKanunun 8 inci maddesi uyarınca birleştirilen hizmet süreleriüzerinden emeklilik, yaşlılıkya da malullük aylığı bağlananlar ile ölenlerin haksahiplerine, varsa açtıkları davalardan vazgeçmeleri ve bu Kanunun89 uncu maddesindeki şartların varlığı halinde aynı esas ve usuller çerçevesindeemekli ikramiyesi ödenir. Davalardan vazgeçilmesi halinde,mahkemelerce Sosyal Güvenlik Kurumu lehine hükmedilecek vekalet ücretleriKurumca tahsil edilmez.
Bu Kanun veya 5510 sayılıKanunun geçici 4 üncü maddesi kapsamında fasılalı olarak hizmeti bulunan ve bumaddenin yürürlüğe girdiği tarihte aynı kapsamda çalışmakta olanlardan, bumaddenin yürürlüğe girdiği tarihten sonra emeklilik, yaşlılık, malullük ile dulve yetim aylığı bağlanacak olanlar hakkında 89 uncu maddenin dördüncü fıkrasınınuygulanmasında, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önceki fasılalı hizmetsüreleri için 1475 sayılı Kanunun 14 üncü maddesindeki şartlar aranmaz.”
Old 05-02-2012, 12:10   #30
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Nisan Çiçek
Benim müvekkilimin SGK'ya yaptığı başvuru (11.08.2011 tarihli başvuru)"..Anayasanın 153. maddesinde iptal kararlarının geriye yürümeyeceği ....." nedeniyle reddedilmiştir.
''Anayasa Mahkemesinin iptal kararları geriye yürümez.'' kuralını, kazanılmış hakların korunması açısından düşünmek ve böyle yorumlamak gerekir.

Sizin davanızda sizin işinize yarayacak iki kural geçerlidir:
1- Kazanılmış hak yoksa iptal kararı geçmişteki olaylara da uygulanır.
2- Anayasa'ya aykırı olduğundan iptal edilmiş olan kanun kimseye hak kazandırmaz.
Alıntı:
Ayrıca hakediş tarihindeki ikramiye mi yoksa ödeme tarihindeki ikramiye mi talep edeyim karar veremedim.

6270 sayılı Kanun'a göre ''görevlerden ayrıldıkları tarihteki emeklilik keseneğine esas aylık tutarı üzerinden ve aylığın başlangıç tarihindeki katsayılar dikkate alınarak ödenir''

Ben bu maddeyi şöyle tercüme ediyorum:
Eski aldıkları aylık ile emekli oldukları tarihteki katsayıların çarpımı ile hesaplama yapılır.

Saygılarımla
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi