Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Hakim tanık listesindeki 4 tanıktan sadece 2 tanesini dinledi

Yanıt
Old 20-09-2016, 14:21   #1
Av.SeyitİMİR

Varsayılan Hakim tanık listesindeki 4 tanıktan sadece 2 tanesini dinledi

İş mahkemesinde menfi tespit davasında yanıklar dinleniyor hakim 2 şer tanık dinledi sonrakileri dinlemeyeceğim ben 2 şer tane dinliyorum dedi davacı avukatı bundan haberim yoktu en önemli tanığımı dinletmedim savunma hakkı ihlal ediliyor dedi hakim inatla dinlemeyeceğini söyleyip itiraz edersin diyip duruşmayı bitirdi.
Gerçekten burda bi sıkıntı yok mu tecrübeli meslektaşlarımız cevap verirse memnun kalırım bi stajer avukat olarak duruşmayı izlerken eski izlediğim duruşma ları da göz önünde bulundurduğumda hukuk sistemimizin çok saçma ve baştan savma bir şekilde olduğunu söyleyebilirim. Bu nedenle çok hevesli başladığım avukatlık mesleğinden gittikçe soğuyorum sadece avukatlık değil hakim savcılıktan da. Yani hukuk sistemi insanı hukuktan soğutuyor.
Old 21-09-2016, 14:18   #2
venur

İş Mahkemelerinde genellikle bu yönde karar veriliyor.Hakim dinlenen tanıkları yeterli görmüştür.
Tanıklardan bir kısmının dinlenilmesiyle yetinilmesi

MADDE 241– (1) Mahkeme, gösterilen tanıklardan bir kısmının tanıklığı ile ispat edilmek istenen husus hakkında yeter derecede bilgi edindiği takdirde, geri kalanların dinlenilmemesine karar verebilir.
Old 21-09-2016, 19:49   #3
Av.Tümer

Dinlenen iki tanık, davanın ispatına yeter derecede bilgi vermemişse, diğer iki tanığın dinlenmesini davacı taraf isteyebilir. Eğer hakim ısrarla dinlemeyeceğini belirtirse, bu husus tutanağa geçirilir.

Aynı durum benim de başıma gelmişti. Hakim, tutanağa da yazmak istememişti. Ben ısrar edince ve durumun tutanağa yazılmasını isteyince, hakim mecburen diğer tanıkları da dinleme yoluna gitti.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi