Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Cumartesİ Avukatlari :)

Yanıt
Old 15-12-2011, 22:47   #1
carlito

Varsayılan Cumartesİ Avukatlari :)

Cumartesi Günleri Çalışan Meslektaşlarımız Vardır (Ben de Malesef)
Bütün Bir Hafta Duruşmasıydı,Keşfiydi,Emniyetiydi, Karakolu Savcılığıydı Hep Bir Koşuşturma İçindeyiz Hepimiz.
Zaman Kalmıyor Hafta İçi Büro İşlerine,Ara Kararlara veya Dilekçelere.. Cumartesi Günleri Toparlamak Zorunda Kalıyoruz.Müvekkiller de Görüşmeye gelebiliyor Cumartesi'leri..

Cumartesi Çalışırken Tek Sevdiğim Şey : Rahat Giyinebilmek,Öyle Kat Kravat Giyinmek Zorunda kalmıyoruz En Azından.

Siz Sayın Meslektaşlar Ne düşünmekte acaba (herkes tatilken) Cumartesi çalışmaları Hakkında..?
Old 16-12-2011, 08:29   #2
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan carlito
(herkes tatilken) Cumartesi çalışmaları Hakkında..?
Avukat her gün avukattır; Cumartesi ve bayram günleri dahil. Hatta "avukata her gün bayram" da denebilir.

Saygılarımla
Old 16-12-2011, 09:13   #3
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan carlito
Cumartesi Günleri Çalışan Meslektaşlarımız Vardır (Ben de Malesef)
Bütün Bir Hafta Duruşmasıydı,Keşfiydi,Emniyetiydi, Karakolu Savcılığıydı Hep Bir Koşuşturma İçindeyiz Hepimiz.
Zaman Kalmıyor Hafta İçi Büro İşlerine,Ara Kararlara veya Dilekçelere.. Cumartesi Günleri Toparlamak Zorunda Kalıyoruz.Müvekkiller de Görüşmeye gelebiliyor Cumartesi'leri..

Cumartesi Çalışırken Tek Sevdiğim Şey : Rahat Giyinebilmek,Öyle Kat Kravat Giyinmek Zorunda kalmıyoruz En Azından.

Siz Sayın Meslektaşlar Ne düşünmekte acaba (herkes tatilken) Cumartesi çalışmaları Hakkında..?

Her cumartesi olmasa da bazı cumartesi günleri ben de çalışıyorum. Özellikle HMK'dan sonra dilekçe bombardımanına tutulduktan sonra…

Ancak Cumartesi günleri daha bir keyifle çalıştığımı da itiraf etmeliyim. Kimse olmayınca gürültü, patırtı gelen-giden, telefon vs de pek olmuyor.. Rahat kıyafet de artı katkı sunuyor olabilir.
Old 16-12-2011, 11:38   #4
simurganka

Adli tatildeyken bir cumartesi büroya geldim. Normalde sade adli tatilde hafta sonu çalışmıyoruz. Neyse müvekkil bey geldiler. Kapıyı açtım, diğer avukat avukat arkadaşı sordu. Ben de adli tatildeyiz o yüzden hafta sonları çalışmıyoruz, avukat bey de gelmedi, hem çocuğu hasta dedim. Müvekkil beyin tavrı: "Ohooo, cumartesi tatil, pazar tatil, akşam tatil, ne zaman iş yapacaksınız ki Şaşırdım, söyleyecek söz bulamadım Daha sonraları da aynı tavrı devam edince biz de tatil bitimi hemen istifa ettik dosyalarından, gerçekten rahat nefes aldık. O an anladım ki bizim özelimiz de genelimiz de müvekkiller
Yani müvekkil gecenin üçünde arayabilir, pazar günü dahi çalışmanızı bekleyebilir. Ama bunlara rağmen mesleğimiz gerçekten güzel. Ben de cumartesi, bazen pazar çalışıyorum, çok da şikayetçi değilim. Çalışmaya alışınca tatilde vakit de geçmiyor sanki.
Saygılar...
Old 16-12-2011, 12:10   #5
AV.HANİFE

Anne olmadan önce bende hafta sonu çalışmaktan acayip keyif alırdım.Daha doğrusu yaptığım iş içime sinerdi.Çünkü sakin kafayla rahatça çalışıyorsunuz.Hem bilgiler kafanızda oturuyor.Başka şeylerle uğraşıp (telefon,gelen,giden v.s. ) aklınız dağılmıyor.
Ama anne olduktan sonra cumartesi, pazar çalışmıyorum.Şu an 1,5 yaşında olan oğlumun peşinde koşturup duruyorum hafta sonu...Ve pazar günü akşam olduğunda ağzımdan dökülen sözler şu oluyor;
"Oğlum senin peşine koşturmaktansa 50 tane dosyaya dilekçe yazardım..Ne kadar yoruldum yaaa..."
Yani işin özeti şudur ki;
"Anne avukatların hafta sonu mesaisi,hafta içindeki 5 günlük mesaiyi karşılıyor"
Dolayısıyla hep çalışıyoruz,hiç şampiyon olamıyoruz.
Old 16-12-2011, 12:19   #6
janveljan

Dikkat

Alıntı:
Yazan AV.HANİFE
Anne olmadan önce bende hafta sonu çalışmaktan acayip keyif alırdım.Daha doğrusu yaptığım iş içime sinerdi.Çünkü sakin kafayla rahatça çalışıyorsunuz.Hem bilgiler kafanızda oturuyor.Başka şeylerle uğraşıp (telefon,gelen,giden v.s. ) aklınız dağılmıyor.
Ama anne olduktan sonra cumartesi, pazar çalışmıyorum.Şu an 1,5 yaşında olan oğlumun peşinde koşturup duruyorum hafta sonu...Ve pazar günü akşam olduğunda ağzımdan dökülen sözler şu oluyor;
"Oğlum senin peşine koşturmaktansa 50 tane dosyaya dilekçe yazardım..Ne kadar yoruldum yaaa..."
Yani işin özeti şudur ki;
"Anne avukatların hafta sonu mesaisi,hafta içindeki 5 günlük mesaiyi karşılıyor"
Dolayısıyla hep çalışıyoruz,hiç şampiyon olamıyoruz.

Siz anneler gönüllerimizin şampiyonlarısınız, Şikesiz,şaibesiz,tertemiz
Old 16-12-2011, 12:52   #8
AV.HANİFE

Alıntı:
Yazan janveljan
Siz anneler gönüllerimizin şampiyonlarısınız, Şikesiz,şaibesiz,tertemiz
Av.Hanife bunu BEĞENDİ Teşekkür ederiz...
Old 22-01-2012, 06:31   #9
AV.HARUN UYANIKOĞLU

Cumartesileri benim de favorim.Ofise takım elbisesiz kravatsız , kendimi daha özgür hissettiğim tek gün,
Old 24-01-2012, 17:55   #10
üye19953

Ben, bir avukat adayı olarak pek hoşlaşmıyorum aslında cumartesi çalışmaktan. Pek sakin olmuyoruz çünkü, hafta içi yarım kalan işler, önümüzdeki hafta yapılacak işler... Gerçekten stresli olabiliyor.
Ama her ne olursa olsun, çalışmak güzel
Old 28-01-2012, 15:29   #11
kapbana

Cumartesi çalışmak çok keyifli olabiliyor ama bir de işler yetişmeyip Pazar da gelemk zorunda kalınca artık ofis "çöp ofis"e dönebiliyor Çalışmaya adapte olabilmek adına yenilen içilen her şey ofiste korkunç bir görüntü bırakabiliyor maalesef
Old 25-02-2012, 16:07   #12
Av. Engin EKİCİ

Yok, hayır, mümkün değil hazırlayamazdım.

Cumartesi günü büroya gelmesem bu dilekçelerin sakin kafayla hazırlanması mümkün olmazdı.

Cumartesi günleri herhangi bir plan yapmadıysam büroda bulunmayı tercih ediyorum. Dosya hazırlıkları/müvekkil görüşmeleri hafta içi baskısından uzak kesinlikle daha sağlıklı oluyor benim için.
Old 26-02-2012, 03:21   #13
Hemocrania

Bende Sn. Engin Ekici ile aynı mantıktan hareketle Cumartesi öğleden sonra büroya geliyorum..Mümkün mertebe hafta içi olan ve asli olmayan görüşme taleplerini de Cumartesi öğleden sonraya bırakıyorum.

Ama dilekçe yazmak için pazar büroya uğradığım da olmuyor değil..En azından davetsiz misafir olmuyor.olsa da açmıyorum kapıyı
Old 26-02-2012, 03:55   #14
Av.Selim Balku

Cumartesi çalışmamak için elimden geleni yapıyorum.

Allaha şükür mü diyeyim, maalesef mi diyeyim, bimiyorum ama, cumartesileri de pazarları da çalışmak zorunda kalıyorum.

Tam olarak haklarını ödeyemedğim ofis personelinin de fazla mesai yapmasını istemiyorum ama onlarsız da olmuyor...

Çözüm olarak, haftasonları ofisi eve getirmeye başladım.
En azından evde çay getiren biri var... (son cümleden sonra Nilüfer'in bu yazıyı okumamasını umut ediyorum )
Old 26-02-2012, 15:43   #15
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Selim Balku
cumartesileri de pazarları da çalışmak zorunda kalıyorum.
)

Daha çok erken değil mi? Bir kaç yıl geçseydi bari.

Alıntı:
(son cümleden sonra Nilüfer'in bu yazıyı okumamasını umut ediyorum

Ben de
Old 26-02-2012, 15:47   #16
Hemocrania

Yakında Pazar avukatları diye yeni bir konu açılabilir endişesi içindeyim )

Not: Bu satırları pazar pazar bürodan yazıyorum
Old 26-02-2012, 15:49   #17
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Hemocrania

Ben de.
Old 26-02-2012, 16:30   #18
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Hemocrania
Bende Sn. Engin Ekici ile aynı mantıktan hareketle Cumartesi öğleden sonra büroya geliyorum..Mümkün mertebe hafta içi olan ve asli olmayan görüşme taleplerini de Cumartesi öğleden sonraya bırakıyorum.

Ama dilekçe yazmak için pazar büroya uğradığım da olmuyor değil..En azından davetsiz misafir olmuyor.olsa da açmıyorum kapıyı

Pazar gününü büroda ya da herhangi bir şekilde çalışarak geçirirsem istersem pazardan önce 3-4 gün tatil yapmış olayım haftaya yorgun başlıyorum.

Umarım hayatım boyunca pazar günleri (ekstradan bir müvekkil gözaltı/sorgu vb.. hali müstesna) çalışmak zorunda kalmam.
Old 26-02-2012, 17:08   #19
Av. Bülent Sabri Akpunar

Alıntı:
Yazan Hemocrania

Aynı
Old 27-02-2012, 18:13   #20
Avukat Hakan Eren

C.tesi çalışmak keyifli...

Ama C.tesi çalışmak zorunda olmak berbat...

C.tesi çalışırsam ben de öğlene doğru ofise gidenlerdenim...

Old 27-02-2012, 23:35   #21
Av.Barış

tatilin ne olduğunu unuttum desem
okul günlerinde cumartesilerin ya da tatillerin gelmesini iple çekerdim. nerede o eski özlemler
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi