Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Bir masal kahramanı olsanız..

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 29-10-2006, 11:19   #1
yağmurdamlası

Varsayılan Bir masal kahramanı olsanız..

Sevgili arkadaşlar,
Herkesin kendi hayal dünyası vardır.Bu hayal dünyasında herkes kendi masalının kahramanı ve baş oyuncusudur.Bir masal kahramanı olsanız kim olurdunuz.Ya da sizin masalınız ne?Bizimle payşaır mısınız?
Old 29-10-2006, 12:56   #2
betulyalim

ELF olmak isterdim(hani şu yüzüklerin efendisi filmindeki ) neden diyeceksiniz;hem mükemmel ırktılar(her konuda),hemde ölümsüzdüler.Allahtan başka ne istenirki
Old 30-10-2006, 13:44   #3
next_law

Kurtlar Vadisi dizisinde Polat Alemdar olmak isterdim. Ama mutlak değil hakikatlere uygun olarak.
Old 30-10-2006, 16:43   #4
Armağan Konyalı

Sayın yağmur damlası

Ben zaten masal kahramanıyım. Bir masalda yaşıyorum:

"yağmur damlası" ile ancak masallarda konuşulur.

"Hukuk" denilen bir dev ile boğuşuyorum. Devin siyahlara bürünmüş yardımcılarıyla her gün bir kaç defa karşı karşıya geliyorum. Devin bir de hep ulaşmaya çalıştığı bir sevgilisi var : Gözleri bağlı, bir elinde kılıç, bir elinde kitap olan, üstüne çarşaf dolamış bir kadın ancak masallarda olur.

50 beygirgücünde canavarlarla yollara çıkıp, ölüme meydan okuyorum. Kanun gücünde kararnameleri takip ediyorum. 10 kaplan gücünde borçluları takip ediyorum.

Bazen bir kurbağanın prens olduğunu görüyorum. Daha neler neler..

Siz de masalda yaşıyorsunuz. Yoksa bu dünyaya dayanmak zor.
Old 31-10-2006, 11:04   #5
Av.Nebi

Pamuk prenses ve 7 cücelerden pransesi öpen prens rolü verilirse sevinirim
Old 31-10-2006, 14:29   #6
yağmurdamlası

Evet aslında hepimizin bir masalı var değil mi?
Sayın armağan bey güzel bir açıklama yapmışsınız evet ben bir yağmurdamlasıyım benimle konuşmak bile bir masalda yaşamak değil mi?iltifatınız için çok teşekkür ederim.
Bende doğa olaylarında görevli olan bir peri kızı olmak isterdim..Aşıklara romantizmi yaşatmak için yağmurdamlalarmla onları mutlu etmek yüzünde hüzün damlaları gördüklerimin dünyasında da güneşler açtırmak isterdim..Gerçi peri kızından daha fazla yani melek olmak lazım bunları yapabilmek için yani Yüce ALLAH'IN izniyle..İşte arkadaşlar hayal dünyalarımızda bizler aslında hep bir melek olmak istiyoruz ve hayata karşı daha güçlü sizce?
Old 03-11-2006, 21:37   #7
masal

bu konuda konuşmam şart. bence hayatta imkansız olarak görüp bizim ya da başkalarının başardığı her şey masaldır.zor olanı başardıkça ya da başarmak için uğraştıkça kendi masalımızı yaratıp masal kahramanı oluyoruz. hepimizin hayatında başkahraman olduğu masallar yok mudur? benim var mesela 40 haramiler beni arıyor 40 yere dağılıyor ama ben 41. yerdeyim
Old 11-11-2006, 00:51   #8
Av. Nuray ÖZGÜNEY YENER

kendi masalımı kendim yazıyorum; küllerimi gözyaşlarım ile karıp, yaptığım çamurdan her seferinde yeni bir insan yaratarak. çünkü ben, aşkın ve hayatın zümrüd-ü ankasıyım
Old 18-04-2007, 23:32   #9
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Kafdağında yaşayan bir prenses varsa oradaki prenses olmayı isterdim. Çok fazla attım heralde....Ama hayal etmek güzel hayallerde sınır da yok benim hayallerimde de sınır yok...
Old 20-04-2007, 13:27   #10
suskun_juliette

Rapunzel olmaya adayım,ama sanırım Uyuyan Güzel olmayı isterdim...Öyle bir uyusam ki,yüzyıllar geçse dünyadaki her şey değişse bir ben değişmesem,sevdiklerimi yitirmesem,uyandığımda yine baş ucumda oluverseler,öyle bir uykuya hasretim işte,ama hiç kimse uyandırmasaPrens falan istemem,uykumun bozulması pek hayırlı sonuçlar doğurmazdı herhaldeDinlendiğimde kendiliğimden uyanmalıydım.Yüzyılların yatağında derin bir uyku,ne kadar güzel olurdu,zamanı yenmeye çabalayan insanğlu masallarında bile gerçeklere sırtını dönemiyor,yüzyıllar yine geçiyor ama bir yerde realistlikten sıyrılıyor,zaman kaybettirir,sevdiklerini alır,ama bu masal hayatla inatlaşır gibi sevdiklerini de sonsuzluğa katıyor.Evet kesinlikle Uyuyan Güzel Masalı'ndaki kız olmayı isterdim,Ama ben tembelliğimden uyuyakalırdım zehirli iğne ya da büyü sebebiyle değil
Old 04-04-2008, 10:26   #11
yağmurdamlası

Herkes kendi masalını yazıyor...Ama hayatlarımızda başrolü başkalarına kaptırıyoruz...
Old 04-04-2008, 10:32   #12
ozlemdurucan

benimki belki masal değil ama bir efsane..
kız kulesinde yaşayan o kız olmak isterdim.
denizin tam ortasında,esir bir hayat..
ama her yanım doya doya istanbul...
bir o kadarda özgür ruhum...
Old 04-04-2008, 12:16   #13
slide

50 ilk öpücük filmindeki Drew Barrymoore olmak isterdim..herşeyi unutuyorsun sabırlı ve sana tapan aşık bir adam...daha ne istenir ki)
Old 04-04-2008, 12:58   #14
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan slide
50 ilk öpücük filmindeki Drew Barrymoore olmak isterdim..herşeyi unutuyorsun sabırlı ve sana tapan aşık bir adam...daha ne istenir ki)
bencede sayın slide ama adamın da başka biri olmasını isterdim.mesela jude law yada,keanu reeves ,bir de Türk olabilir mesela cansel elçin vs.vs
Old 04-04-2008, 13:20   #15
slide

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
bencede sayın slide ama adamın da başka biri olmasını isterdim.mesela jude law yada,keanu reeves ,bir de Türk olabilir mesela cansel elçin vs.vs
hımmm..kesinlikle keanu reeves olmalı haklısınız
Old 04-04-2008, 13:24   #16
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan slide
hımmm..kesinlikle keanu reeves olmalı haklısınız
bence hepsi olabilir bir mahsuru yok
Old 17-04-2008, 15:07   #17
suat s

eger bir masal kahramanı olsaydım , bütün çocukların bana gülecegi ve beni gördüklerinde neşelenecekleri bir masal kahramanı olurdum. Hayatta hiçbir çocuk masalsız kalmasın ve yüzünden gülücük eksik olmasın diye.

saygılarımla..
Old 23-04-2008, 15:02   #18
av.gunnursancak

Masallardaki kahramanları hayal edemiyorum, çünkü yatılı okul çocuklarının masal geçmişi pek olmaz.. ama gerçek hayatta, doğuda yaşayan yüzlerce kadının imrendiği bir kahraman (kadın) olduğumu biliyorum.. çünkü, onlara göre ben kendi hayatımı kurtarmış bir kadınım.. Onları çok ii anladığım içinde her okuduğum töre haberinde canım yanıyor, yüreğim acıyor.. Dolayısıyla diğer arkadaşlarımız gibi masallardaki kahramanları pek hayal edemiyorum maalesef
Old 27-09-2008, 17:25   #21
Av.Didem Kutlu

sanırım peri olmak isterdim.hayatta herkesin dileğini gerçekleştirir,dünyayı yaşanılası bir yer yapardım
Old 03-10-2008, 17:48   #22
yağmurdamlası

Peri kızı olmak güzel bir düşünce .....
Old 03-10-2008, 21:12   #23
Av.Mürsel SARI

Kendi yazdığım masalımın kahramanı olamak isterdim...(çok mu egoistçe oldu)
Old 04-10-2008, 11:58   #24
Av.Didem Kutlu

Alıntı:
Yazan yağmurdamlası
Peri kızı olmak güzel bir düşünce .....
teşekkürler
Old 04-10-2008, 13:15   #25
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Av.Mürsel SARI
Kendi yazdığım masalımın kahramanı olamak isterdim...(çok mu egoistçe oldu)

Zaten her birimiz kendi küçük masallarımızın kahramanlarıyız ...
Old 04-10-2008, 14:03   #26
yağmurdamlası

Küçük masallarımızın büyük kahramanlarıyız....
Old 29-03-2009, 13:52   #27
üye18721

Heidi!
Old 14-04-2009, 06:33   #29
üye18721

Varsayılan Hangi masalda yaşamalısınız?

Konuya benzer ilginç bir test buldum aktarmak istedim.
http://testyourself.tr.msn.com/ozel/masal/Start.aspx
Testi çözdüm; Keloğlan çıktım.
Old 14-04-2009, 10:43   #30
zlm

http://testyourself.tr.msn.com/ozel/masal/Result.aspx testi çözdüm pamuk prenses ve yedi cüceler çıktı
pamuk prenses de iyidir ama ben polyanna olmak istiyorum ama samimi bir itiraf bu aralar pamuk prensesdeki cadı gibiyim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,07083988 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.