Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Ey Marmara Hukuk Gençliği.uyanmanin Zamani Geldİ...

Yanıt
Old 16-07-2007, 15:24   #121
adalet tanrıçası

Soru :)

Merhaba arkadaşlar,
Ben Marmara Hukuk'a yatay geçişle ilgili bir şey öğrenmek istiyorum.İkinci sınıfa yatay geçiş için en az kaç ortalama gerekiyor?Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar benimle paylaşırsa çok sevinirim.Saygılarımla...
Old 17-07-2007, 16:10   #122
ferdaduran

Alıntı:
Yazan adalet tanrıçası
Merhaba arkadaşlar,
Ben Marmara Hukuk'a yatay geçişle ilgili bir şey öğrenmek istiyorum.İkinci sınıfa yatay geçiş için en az kaç ortalama gerekiyor?Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar benimle paylaşırsa çok sevinirim.Saygılarımla...
merhaba en doğru bilgiyi okulumuzun sitesinden edinmeni öneririm,bakarsın aynı sınıfta okuruz geçiş yaparsan bol şans..
Old 18-07-2007, 21:11   #123
Avukat Tuğrul Kurtcephe

Varsayılan Merhabalar....

Herkese merhaba ben de marmara hukuk öğrencisiyim temmuz ayından itibaren 3. sınıfa geçtim fakat açıklanan sınavlar, henüz açıklanmamış olanlar açısından canımı çok sıktı artık bütünlemeye alıştık umarım anayasadan geçerim tekrar tekrar anayasaya çalışmak hiç çekilmiyor herkese başarılar diliyorum...
Old 18-07-2007, 21:51   #124
ozy

mrb ben 3 e geçtim ama çok korkuyorum hele borçlardan sonra silindir gibi ezdi bizi resmen
Old 19-07-2007, 21:13   #125
gamze87

merhaba arkadaslar bende 3e gectım cıft sızınle aynı durumdan bende muzdarıbım malesef
Old 19-07-2007, 22:53   #126
hukuk bekçisi

bende bi marmara hukukluyum 2.sınıfa geçtim teklerden bu yılın nasıl geçtiğini analmadım derslerden dersleri anlayıncaya kadar bi baktım ki yıl bitmiş neyse artık gelecek tecrübeli sayılırız di mi?*
Old 20-07-2007, 13:00   #127
iustinianus

sanırım en az 65 ortalama gerekiyordu.ben yatay geçiş başvurusu yaptığımda öyle söylenmişti.belki şaşırtıcı olabilir ama aslında ben marmara hukuka 2.sınıfta 65.2 ortalama ile geçmiştim.sanırım okul kalitesi de buna etki ediyor.yatay geçişle ilgili bir konu açılmıştı.o konuya bakarak da fikir edinebilirsiniz.
Old 20-07-2007, 15:06   #128
adalet tanrıçası

Mutlu Teşekkürler...

Ferdaduran ve iustinianus arkadaşlarıma çok teşekkür ederim...
Old 20-07-2007, 19:26   #129
g_bedirkurum

bir Marmarali olarak ben de ikiye geçtim. kesinlikle çok çabuk geçiyor zaman Saygılar
Old 22-07-2007, 17:29   #130
iustinianus

usul hukukunda aynı kaderi paylaştığım o masum,çalışkan ve kalmalarında kusurları olmayan %92lik çoğunluk arasındaki arkadaşlara tavsiyem öncelikle soru arşivindeki önceki yıllarda çıkmış soruların tasnifini yapıp önce onların cevaplarını öğrenmeleri daha sert bir ifadeyle ezberlemelerini ondan sonra çalışmalarını kitaplara yada notlara genişletmelerini tavsiye ediyorum.çünkü bu finalde çıkan soruları arşivdeki bir yılın final sınavıyla karşılaştırdığımda 4 sorunun tamamen aynı olduğunu farkettim.aslında mantıksız da değil yani.çünkü kamil hocamız gibi -günahını almak gibi olmasın- kompleksli hocalar belli başlı konulara ve sorulara takılıp kalırlar.çok fazla soracakları soruları olmaz.ama bu seneye kadar japon hukuku ile ilgili bir soru görmedim o başka TABİ Kİ.3. sınıfa geçen ve geçecek arkadaşlarımız da ibret alsınlar ki onlar da bizim gibi çarpılmasınlar
Old 23-07-2007, 16:53   #131
Adem hilal

Sizle aynı kaderi paylaşıyorum MARMARA lı olarak---
Muhteşem bi değeri olan şu yaz tatilinizi dopdolu geçirmeniz temennisi ile herkese selamlarrr!!
Old 23-07-2007, 18:55   #132
g_bedirkurum

güzel dileklerin için teşekkürlerimi sunuyorum sn.Adem Hilal
Old 24-07-2007, 16:30   #133
uye12277

şaka maka sanırım okul bitiyor , son iki dersi bekliyorum artık heyecanla . umarım bir sorun olmaz ve mezun olurum .
tüm arkadaşlara kolay gelsin .
Old 24-07-2007, 17:25   #134
oceanspray

herkese merhaba..bende medeni usul ve icradan kalan çoğunluğun içindeyim, ve içimde sanki ne kadar çalışsamda kalacakmışım gibi bir his var zira sınavda neyle karşılaşacağımı artık kestiremiyorum,arkadaşlar sizce icraya ve usule çalışmanın en verimli yöntemleri neler olabilir ayrıca bu japon hukuku büt.lerde çıkarmı yeniden çıkarsa ilgili kaynağı nerden bulabilirim çalışmak için,çıkmazsa başka bir konferans sorma ihtimali olurmu..şimdiden teşekkürler hepimize kolay gelsin
Old 25-07-2007, 12:32   #135
uye12277

oceanspray;
icra hukukunda eğer 1. öğretim isen , pekcanıtez 'in pratik kitabını okumanı tavsiye ederim . Hoca'nın sorduğu pratiklerle çok benzer çözümlü pratikler var .
Old 26-07-2007, 01:32   #137
g_bedirkurum

sevgili marmaralı hukukçular;
sayın obaykan zahmet edip bir mail grubu kurmuş mümkün mertebe bu mail grubundan herkesi haberdar edelim, katılımı arttıralım...tembellik etmeyelim arkadaşlar
Old 27-07-2007, 15:04   #138
Av.Erdal Öztunç

merhaba arkadaşlar bende marmaralıyım ve görünüşe bakılırsa 1 yıl daha fiilen marmaralı olmaya devam edicem.
Kamil hoca alman merakını anlamadık ama alıştık da bu japonlar nerden çıktı.
Old 30-07-2007, 12:16   #139
iustinianus

okulu bitiren arkadaşlara daha doğrusu dördüncü sınıfı bitiren arkadaşlara bir sorum olacak.acaba dördüncü sınıfın zorluk derecesi nedir?hangi derslere ağırlık vermek gerekir?gerçi hocaların son sene olduğu için anlayışlı davrandığı söyleniyor.acaba sınavlarda bol not mu veriliyor yoksa sorular mı zrlayıcı olmuyor.bizi aydınlatırsanız çok sevinirim.hani üçüncü sınıfı tamamen bitirdik ya şimdi sıra dördüncü sınıfta o bakımdan
Old 30-07-2007, 16:27   #140
Av.Erdal Öztunç

Olumlu

Merhaba.Eğer altan dersin yoksa veya çok fazla değilse işin kolay,tek yapman gereken icra çalışmak.Ayrıca insanın canını sıkan derslerde yok değil,mesala sosyal güvenlik ve deniz ticaret.Dikkat etmen gereken derslerin çokluğu sadece.Ayrıca sormak istediğin bir şey varsa burdayım.başarılar dilerim
Old 31-07-2007, 11:45   #141
oceanspray

Kitap

Arkadaşlar bütünlemelerde kamil hoca yine japon hukukundan soracak deniyor..benim bu konuyu 2. yazışım ama cevap gelmediği için yineliyorum..lütfen nerden çalışılacağını bilen varsa aydınlatsın, bu konferansın içeriğine nasıl ulaşılabilir..selamlar.
Old 31-07-2007, 15:26   #142
deku

kamil hoca yıl içinde getirdiği yabancı hocanın konferansından mutlaka sorar,bu konuda final bütünleme ayrımı yapmaz selimiyede o konferans notunun olduğunu biliyorum,yani en azından final döneminde vardı.japon hoca finallere çok yakın bir tarihte o konferansı verdiği için kamil hoca tam çeviri metnini vermemişti ama belki şimdi tam metni fotokopiye bırakmış olabilir.inşallah yardımcı olabilmişimdir
Old 31-07-2007, 18:11   #143
oceanspray

Varsayılan Teşekkürler

cevabın için çok teşekkür ederim deku.aaah ahh kamil hoca okulda olmasaydı belki şimdi mezundum...kolay gelsin hepimize
Old 31-07-2007, 18:19   #144
iustinianus

teşekkür ederim bunu öğrendiğim çok iyi oldu.
Old 31-07-2007, 18:26   #145
iustinianus

şunun da farkına vardım ki biraz kaderci bir yaklaşım olacak ama ne kadar çok çalışırsanız çalışın mükemmel olmadıktan sonra mutlaka üçüncü sınıfta bir dersten mutlaka kalıyorsunuz.ama üçüncü sınıfı okuyacak arkadaşlara kaderci yaklaşmayıp hepsinden geçeceklermiş gibi çalışmalarını tavsiye ediyorum
Old 01-08-2007, 15:19   #147
uSaRe01

Arkadaşlar size küçük bir tüyo : Derslere çalışırken hocaların özellikle Kamil hoca'nın hukuk mantığını ve öğrenciden ne istediğini bilerek çalışmanızı tavsiye ederim. Hocanın mantığını ve cevap olarak ne istediği, hangi kıstaslara önem verdiği tespit edilirse öyle uzun uzadıya cevaplara dahi gerek kalmayacak kısa ve özlü cevaplarla doğru sonuca ulaşacaksınız. Yoksa körü körüne çalışmak -- tabii kısa yoldan ders geçmek için, yoksa ileriye yönelik öğrenmek amacıyla çalışmak hariç-- ders geçmekte biraz zorluk çıkaracaktır. (Söylemesi ayıp ben son sınıfte 8 dersten -bunlar arasında m.usul,eşya,c.usul,icra vr- bütünlemeye kalmama rağmen bu anlayışla bütünlemede hepsini vermeyi başarmıştım)Hepinize başarılar
Old 01-08-2007, 17:18   #148
oceanspray

verdiğin tüyo için teşekkürler usare01 devamında hocaların ( benim kastım kamil hocadır) mantığı ve ne istediğiyle ilgili birkaç tüyo daha istesem çok şey mi istemiş olurum acaba..
Old 02-08-2007, 16:25   #149
Mesut AVCI

Varsayılan marmara hukukluyuz

Bende Marmara Hukuk öğrencisiyim.2.sınıfa geçtim ve çift im
Old 03-08-2007, 12:54   #150
av.baris

selamlar arkadaşlar marmara mezunu olarak bende buradayım
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi