Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Hukukta İngilizce Hazırlık okumalı mıyım

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 19-08-2009, 15:12   #1
sercan_482

Soru Hukukta İngilizce Hazırlık okumalı mıyım

Merhabalar..

Bu sene Kültür Üniversitesi Hukuk Bölümünü kazandım.Kültür Üniversitesinde hazırlık isteğe bağlıymış.Acaba hazırlık okumasam eğitim alırken çok zorlanımıyım birde Legal English diye bir ders var içeriği nasıl hazırlık almasam zorlanırmıyım acaba ???

Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...
Old 20-08-2009, 08:17   #2
üye25928

Merhabalar,

Öncelikle ben hukuk için hazırlık salık vermiyorum. Sebebi ise hukukta yabancı diliniz, seçeceğiniz hukuk dalına göre şekillecektir. Bu yüzden yabancı diliniz, belki İngilizce belki Almanca belki de İtalyanca olacak...

Legal English adlı dersiniz hakkında bir bilgiye sahip değilim ama size önerim şudur:

Ders notlarının - sınav sorularının olduğu kırtasiyeciden bu dersin notlarını ve sorularını istemeniz ve notları anlama, soruları çözebilme oranınıza göre karar vermeniz yönündedir. Bence en sağlıklı seçim budur.
Old 20-08-2009, 12:16   #3
yalcin3

Eğer eğitim diliniz İngilizce ise okumanızda yarar vardır.Ancak Türkçe ise bana göre gereği yoktur.Ben lisede hazırlıkta okurken çok iyi bir İngilizce eğitimi almıştım.Şimdi geriye pek bir eser kalmadı.Dört yıl sonra hukuk fakültesinden mezun olurken de aynı şey sizin için geçerli olmasın
Old 20-08-2009, 20:35   #4
Av. Barış Çimenoğlu

Farklı bir okuldayım artık mezuniyetime 1 ders kaldı, az çok kendi tecrübelerimi paylaşırsam bir sakınca olmaz sanırım. Eğer geçmişinden İngilizce alt yapın kuvvetli değilse kesinlikle hazırlık okumanı öneririm. Bizde de Basic Concepts of Law dersi vardı, bu ders ise temel İngilizceme hukuk terimleri katmama yardımcı oldu. 4. sınıfta ingilizce olarak gördüğümüz uluslararası hukuk ile ilgili derslerde ise, bu şekilde oturan alt yapı sayesinde, daha rahat dersleri kavradım, sınavlarda başarılı oldum. Kısa vadede hazırlığın yararını bu şekilde göreceksin, uzun vadede ise İngilizce her zaman kesinlikle bir artıdır. Onun üzerine eğer bir ikinci dili eklemek istiyorsan onu öğrenmeni tavsiye ederim ama öncelikle akademik İngilizceyi halletmek çok önemli, bunu ise hangi yoldan yapacağın seçeceğin tercihlere kalmış.

Hukuk yaşamında başarılar dilerim..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi