Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

İstanbul'u Terk Etmek

Yanıt
Old 12-09-2008, 12:12   #301
Nur Deniz

Bir şiir geldi aklıma, kimin di hatırlayamıyorum.Bölük pörçük aklımda kalmış,

Ruhumu eritip kalıpta dondurmuşlar
Onu İstanbul diye toprağa kondurmuşlar
......
Kadını keskin bıçak
Taze kan gibi sıcak
İstanbul, İstanbul

Keşke yaşama imkanım olsa idi. Kısa ziyaretler bile gönlümü çalmaya yetti.
Old 12-09-2008, 12:20   #302
Gülümse

İstanbul'u terk etmek isteyen dostların, İstanbul'u terk edemiyeceğini anlayıp susmaları gerçekten hoşuma gidiyor...
Old 17-09-2008, 16:50   #303
mahur1974

İstanbul'u terketmek gerçekten iyi bir fikir zaten terketip gittikten sonra emin olun İstanbul'un güzelliklerinden daha çok faydalanacaksınız...Çünkü stressiz bir hayata başlayacaksınız ve ara sıra o çok sevdiğiniz İstanbul'a bir turist gibi gidip bütün imkanlarından yararlanma imkanına sahip olacaksınız. Kısaca bence İstanbul'u terkederseniz emin olun daha uzun yaşarsınız.
Old 17-09-2008, 18:12   #304
Caglayan K.

Istanbul'u terk etmenin en güzel tarafı bir gün geri dönme ihtimalinin olmasıdır. Geri dönmek ihtimal dahilinde olsa bile...
Old 17-09-2008, 21:08   #305
minee.mine

Her zaman kalabalığından, trafiğinden, insanı tüketişinden şikayet ettiğim İstanbul'dan ayrılığa, en fazla dayanabildiğim zaman bir hafta; kendimi İstanbul'a dönene kadar şikayet ettiğim her şeyi özlemiş buluyorum.
Old 22-02-2009, 23:53   #306
Av.Mehmet Saim Dikici

Bir adım, belki taze bir adım
Gerek bize.

Gidip yarınlara, geri dönmek
Küçükken büyümek, yaşarken ölmek gibi
Terk etmek şart oldu seni İstanbul!
Old 23-02-2009, 10:34   #307
Atahun

İstanbul gerçekten çok güzel de, her gittiğimde kayboluyorum. Herzaman klavuz bulunmuyor ki...

Bol zamanınız, iyi bir geliriniz, kendinize ait bir eviniz, Kalp - Damar ve tansiyon hastası olmamanız, güçlü bir sinir sistemine sahip olmanız İstanbul' da yaşamanız için iyi bir sebep olabilir.
Old 09-03-2009, 23:52   #308
bürokrat

İstanbul gezip tozmak için çok cazip bir şehir gezen için çok güzel.Nitekim taşradan gelenlere de çok cazip gözükür.Buraya kadar istanbulun melek yüzü ancak İstanbulun bir de öteki yüzü varki berbat.En başta trafik,insanlar,adliyeler ve icra dairelerindeki yoğunluk ve rezalet çok fena soğuttu beni.Hukuk 1. sınıfta avukatın yanında çalışmaya başladığım sıralar istanbuldan hiç ayrılamam ben vs diyordum ama son 2 senede fikirlerim çok değişti.Artık boğuyor bu şehir beni kadıköye inmek bile angarya.Hele hele bu şehirde avukatlık yapmak bana göre intiharla eşdeğer.O yüzden hakimlik sınavını kazanıp bir an evvel kaçmaya çalışıyorum bu şehirden.
Old 27-04-2009, 12:19   #309
Av.Mehmet Saim Dikici

Dün, uğruna İstanbul'u terk ettiğim evime gittim. Oksijen, Karbondioksiti kovalıyor, Karbonmonoksit'e resmen tekme sallıyordu. Aralarından geçtim, bahçıvan'ın benden habersiz bahçeye ektiği, marul, soğan, sarmısak, dereotu ve maydanozları topladım. Toplarken bile toprağın bahar kokusu oksijen'e selam veriyordu. Sebzelerin lezzetini anlatamam ancak kokusunu tasvir edebilirim. Üç ay gençleşip, İstanbul'a dönerken, topladığım sebzeleri 5 ayrı poşete koyup ve hepsini de sıkı sıkıya bağladığım halde, bu sabah halen arabam taze sarmısak kokuyordu.

İyi ki İstanbul var. Yoksa, oksjeni, baharı ve tazeliği fark edemeyeceğiz.
Old 27-04-2009, 12:36   #310
üye18721

İstanbul'da doğdum ve büyüdüm. Cenetten bir köşe vaad etseler bile İstanbul dışında başka bir yerde yaşayamam. -Alışkanlık meselesi,kusura bakılmasın-
10 senedir, İstanbul'un bir ilçesinde yaşıyorum, güzel bir yer.Burada yaşayanların çoğunluğu gibi benzer bir semt nedeniyle burayı tercih ettim. Tek sorunum işim nedeniyle İstanbul içindeki adliyelere zamanında yetişememek kaygısı.
Pendik'te sabah 09.30'daki duruşmalara 4 saat önce yola çıkarsam varabiliyorum.
Old 27-04-2009, 12:36   #311
Av.H.Sancar KARACA

Dün İstanbul tıka basa dolu idi. Bir kişilik yer vardı (demek ki Sn Saim ayrıldığı için boş kalmış) oraya kuruldum. Filmin sonuna doğru baktım Saim Bey İstanbul'a dönüyor, son sahneyi seyretmeden kalktım yerimden, koşa koşa Ankara'ya geldim. İstanbul'u bir kez de ben terk ettim, O beni terk etmeden.
Old 27-04-2009, 13:24   #312
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Saim
Dün, uğruna İstanbul'u terk ettiğim evime gittim. Oksijen, Karbondioksiti kovalıyor, Karbonmonoksit'e resmen tekme sallıyordu. Aralarından geçtim, bahçıvan'ın benden habersiz bahçeye ektiği, marul, soğan, sarmısak, dereotu ve maydanozları topladım. Toplarken bile toprağın bahar kokusu oksijen'e selam veriyordu. Sebzelerin lezzetini anlatamam ancak kokusunu tasvir edebilirim. Üç ay gençleşip, İstanbul'a dönerken, topladığım sebzeleri 5 ayrı poşete koyup ve hepsini de sıkı sıkıya bağladığım halde, bu sabah halen arabam taze sarmısak kokuyordu.

AB'ye bu nedenle almıyorlar işte.
Old 27-04-2009, 13:49   #313
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Saim

Ben de dün itibariyle yeni yaz sezonu nebatlarımı ektim: Domates, cheery domates ve sırık domates, uzun patlıcan ve topan patlıcan, dolmalık biber, acı sivri biber ve diğer sivri biber ile kabak vee salatalık. -Offff sayarken yoruldum, dikerken ne kadar yoruldum siz tahmin edin )

Bahçıvanım yok, bizzat ekiyorum ancak; tavsiye ederim. Zira hem dikimi gerçek bir terapi, hem de yetişenleri sahiplenme duygunuzun pekişmesine aracılık ediyor, özellikle de olgunlaştıklarında dalından koparıp İstanbul'lu misafirlerinize sunarken

Saygılarımla...
Old 27-04-2009, 13:51   #314
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Ben de dün itibariyle yeni yaz sezonu nebatlarımı ektim: Domates, cheery domates ve sırık domates, uzun patlıcan ve topan patlıcan, dolmalık biber, acı sivri biber ve diğer sivri biber ile kabak vee salatalık. -Offff sayarken yoruldum, dikerken ne kadar yoruldum siz tahmin edin )

Bahçıvanım yok, bizzat ekiyorum ancak; tavsiye ederim. Zira hem dikimi gerçek bir terapi, hem de yetişenleri sahiplenme duygunuzun pekişmesine aracılık ediyor, özellikle de olgunlaştıklarında dalından koparıp İstanbul'lu misafirlerinize sunarken

Saygılarımla...

Yumurtayla servis ediniz.
Old 27-04-2009, 13:55   #315
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Yumurtayla servis ediniz.

Biber ve bir de yetenekli bir menemen ustası lazım
Old 27-04-2009, 13:55   #316
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:

Saygılarımla...

Valla ben de inşallah haftaya ekeceğim. Bu ekilenlerden haberimiz yoktu, denemek için ekmiş amcamız.

Neyi nasıl ekeceğimi bilmediğim için ilkinde ondan yardım alacağım, seneye inşallah herşeyini ben yaparım.

Demek dün aynı duyguları yaşamışız. Biz de Ayvalıktan gelen misafirimiz olur diye fazla ekeceğiz.
Old 27-04-2009, 14:01   #317
Atahun

Alıntı:

Saygılarımla...

Ben de bu hafta sonu, yani 4 günlük tatilimi küçük bahçemde geçirdim. Kuruyan 2 ağacın yerine yenisini diktim, meyve ağaçlarını da günlük yevmiye ile bulduğum bahçevana budattım. Gülleri de ben... Fırsat buldukça da çimenlerin üzerine uzandım.
Emek harcanarak üretilen ve tüketileni anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalıyor. Bu arada domates, biber ve salatalık da ekecem ancak, 15 Mayıstan sonra...

Konu başlığı ile alakalı değil ama, konunun akışına kaptırdım kendimi.
Old 27-04-2009, 14:02   #318
Engin Özoğul

Alıntı:
özellikle de olgunlaştıklarında dalından koparıp İstanbul'lu misafirlerinize sunarken

Saygılarımla...

Hani hepsi benimdi?
Old 27-04-2009, 14:03   #319
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
AB'ye bu nedenle almıyorlar işte.

Abi, senin vizenin süresi dolmuş.
Old 07-06-2009, 21:26   #320
Av.Mehmet Saim Dikici

Çilek boynunu büküp, toprağa bakıyor
Köşedeki yaşlı amcaya göz kırparak
Yenileceği gün yakın,
Tıpkı onun gibi...
Old 07-06-2009, 22:30   #321
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Saim
Çilek boynunu büküp, toprağa bakıyor
Köşedeki yaşlı amcaya göz kırparak
Yenileceği gün yakın,
Tıpkı onun gibi...

Çok felsefi olmuş 4 cümleyle bundan fazlası anlatılamazdı. İstanbul'u geçici bile olsa terkedenler şair oluyor demek ki...
Old 09-06-2009, 10:36   #323
Av_Ece Altunay Önal

Temmuz 2007'de terk ettim İstanbul'u..İşim, düzenim belki ama ruhum hala iflah olmadı Altı yıl İzmir'de yaşadım ama sohbetlerimde hep İstanbul var... Ortaköy'de kahvaltı, Boğaz'ı gören herhangi bir yerde güzel bir akşam yemeği (herşeye değer), yemeğin peşinden Beyoğlu'nda bir gece.... En kısa ifadesi bile içimde nelere yol açıyor bilemzsiniz.
Old 09-06-2009, 12:02   #326
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Engin Özoğul
Fotoğraflarda at yok?

Var, ama abimiz izin verirse ekleyeceğim: Su- at
Old 09-06-2009, 12:15   #327
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Saim

Saim Abi, emlak komisyonculuğuna mı başladın.B.K. na göre yazılı sözleşme yapmayı unutma bak.
Old 09-06-2009, 12:17   #328
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Saim Abi, emlak komisyonculuğuna mı başladın.B.K. na göre yazılı sözleşme yapmayı unutma bak.

Yok abi, asıl amaç beygiri satmak.
Old 09-06-2009, 14:36   #329
REFERANS

tüm olumsuzluklarına rağmen istanbul'u terk edemem bu şehirde beni bağlayan nedir bilmiyorum ama vazgeçemiyorum.
Old 09-06-2009, 17:45   #330
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan REFERANS
tüm olumsuzluklarına rağmen istanbul'u terk edemem bu şehirde beni bağlayan nedir bilmiyorum ama vazgeçemiyorum.
Bağlayan şeyin ne olduğunu bilseniz terk ederdiniz zaten
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 2 (0 Site Üyesi ve 2 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi