Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

İstanbul'u Terk Etmek

Yanıt
Old 16-02-2008, 20:40   #271
Doç. Dr. Özge Yücel

Suat Ağabey,
Sizin ağzınıza yakışmıyor "sööliim mi". Size duru, temiz bir Türkçe yakışıyor. Ama yine de söyleyin.
Old 16-02-2008, 21:03   #272
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Özge Yücel
Suat Ağabey,
Sizin ağzınıza yakışmıyor "sööliim mi". Size duru, temiz bir Türkçe yakışıyor. Ama yine de söyleyin.

Sevgili Özge,

Senin yüzünden(korkumdan) Site Lokali'nde bile 'geyik' yapamıyorum. Bu alanda atış serbest...Aheyy, aheyyy.
Old 16-02-2008, 21:28   #274
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Özge Yücel
Korku salmak istemem. Hadi geyik yapalım abi.
Sevgili Özge YÜCEL, "Geyik yapmak" ne demek? "Kardan adam yapmak" gibi bir şey mi?
Lâf aramızda, ben de "sööliim mi" yi görünce şaşırdım Suat Bey. Kuş, uçmayı bildikten sonra, gölün üstünde de, dağın yamacında da, pamuk tarlasında da uçar. "Burası yumuşakmış, düşersem bir şey olmaz " diyemez değil mi?
(Özge, ne memnun olmuşsundur şimdi.)
Old 16-02-2008, 21:30   #275
Doç. Dr. Özge Yücel

Ben de bilmiyorum geyik yapmayı ama yaparak ne olduğunu öğrenmeye çalışıyorum. Sağolun Sancar Bey, ama dil polisi olup korkutmak da güzel olmuyor.
Old 16-02-2008, 21:38   #276
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.S.Karaca
Sevgili Özge YÜCEL, "Geyik yapmak" ne demek? "Kardan adam yapmak" gibi bir şey mi?
Lâf aramızda, ben de "sööliim mi" yi görünce şaşırdım Suat Bey. Kuş, uçmayı bildikten sonra, gölün üstünde de, dağın yamacında da, pamuk tarlasında da uçar. "Burası yumuşakmış, düşersem bir şey olmaz " diyemez değil mi?
(Özge, ne memnun olmuşsundur şimdi.)

Tamam teslim oldum. Bu kadar fırçadan sonra eve gideyim ben(Orada da fırça bekliyor nasılsa)...
Old 16-02-2008, 22:00   #277
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Tamam teslim oldum. Bu kadar fırçadan sonra eve gideyim ben(Orada da fırça bekliyor nasılsa)...
Estağfurullah Sayın ERGİN. THS'de cüppesiz gezemiyorsak, bunu önce Sayın Admin'e, dilimiz konusunda da (böyle düşünüp) böyle yazmamızı da hassasiyetinize ve emeğinize borçluyuz.
Selam, saygı ve teşekkürlerimle.
(Her ne kadar sohbetin içeriği başlığa uymamış olsa da yazmadan edemedik işte)
Old 16-02-2008, 22:33   #278
Academic

Konuyu toparlayalım mı?

Neresiymiş bakalım Saim Bey'in bulduğu bu büyülü yer?

Büyüsü kaçmayacaksa bilelim. Yok efendim söylenirse orası da terkedilecek bir yer olacaksa aman susunnnn... Tam bulmuşken kafanıza göre bir yer, ondan da olmayın Saim Bey
Old 16-02-2008, 22:37   #279
Academic

Alıntı:
Yazan uSaRe01
Evin içinden kitapları çıkardığınızda hapishaneye, bahçeden de çiçekleri kopardığınızda çöle dönüşme ihtimali yüksektir zira

Sn. Usare01 ,

Evet tespit çok doğrudur.

Kitapsız çok sayıda ev ve çiçekleri koparılmış çok sayıda bahçenin olduğu bu ülkede zannettiğimizden daha çok hapishane ve çöl var zannederim..Tabii bize göre..
Old 18-02-2008, 01:20   #280
Gülümse

Neşeli

Alıntı:
Yazan Gulumse
Sevgili Dostum Saim,

Tüm site önünde size seslenmek istiyorum, yol yakınken gelin şu Istanbul'u terk etmek sevdasından vazgeçin

Sevgi ve saygılarımla,

Sevgili dostumuz Saim'in aslında Istanbul'u terk etmek gibi niyeti olmadığını, sadece Istanbul'un keşmekeşinden uzak şehir dışında gerçek Istanbul'u özlediğini anladığımdan "İstanbul'u Terk Etmek" kavramından uzak olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca eski bir Istanbul'u olarak Saim dost gibi bir hemşehrim olmasını isterim... Böylece kendimi yalnız hissetmiyeceğim...

Kendimi yalnız hissetme konusuna gelince;
Istanbul Belediye Baskani, Artvinli. Sisli Baskani Erzincanli, Eminonu Baskani Malatyali, Pendik Baskani Sakaryali, Umraniye Baskani Balikesirli, Uskudar Baskani Trabzonlu,Kadikoy Baskani Muslu, Gaziosmanpasa Baskani Kastamonulu...

İş böyle olunca ben de kendi hemşehrilerimi kendim şeçmeye karar verdim...
Old 18-02-2008, 08:18   #281
halit pamuk

İstanbul'u terk etmek derken ben Kamboçya'ya gitmek diye düşünüyordum.
Old 18-02-2008, 17:12   #284
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Dün, kar nedeniyle, İstanbul'u terketmek mümkün değildi

Terketmemek için daha bin tane sebep sayabilirim.
Old 18-02-2008, 18:43   #286
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Gulumse
Bu nedenleri zevkle dinlemeye hazırım

Sayın Aladağ milyonlarcasını saymış oysa.
Old 22-02-2008, 00:17   #287
ParanoidAndroid

Alıntı:
Yazan Sn.Ergin
Nereye?

15 milyon kişiyi yalnız mı bırakıyorsunuz?

O "15 milyon" imza toplasın, söz gitmeyecegim

Alıntı:
Yazan Gülümse
Merak etmeyin eninde sonunda gelecektir Ben kendilerinin arkasından su dökecem de, bir an önce gitsin hayırlısıyla geri dönsün diye

Teşekkür ederim. Ben kalamam zaten, mutlaka dönecegim Ama iyi dilekleriniz bana moral oldu

Alıntı:
Yazan Saim Dikici
Senin adına sevindim.

Teşekkür ederim.

Hepinizi özlemişim. Özlemişim de neden siteye giriş yapmıyorum artık
Old 22-02-2008, 00:27   #288
Gülümse

İlk imza benden, biliyorsunuz başlamak işin yarısı demekmiş, 14 milyon 999 bin 999 imzanın toplanması da işin diğer yarısı...
Old 22-02-2008, 00:53   #289
Av.Cengiz Aladağ

Sitede, İstanbul'u benim kadar çok terkeden ve o kadar çok geri dönen var mıdır acaba? (Bilmece gibi oldu)
Old 13-06-2008, 17:05   #291
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Saim
Hem orada hayvanlar da çokmuş. Şimdi burada daha çok hayvan var diye haklı bir itirazda bulunabilirsiniz. Fark şurada: Kamboçyadaki hayvanlar sadece hayvanca konuşuyor...muş. Bizde öyle mi? ))

Değil tabii, bizdekiler ya konuşamıyor, ya da "tısss...." lıyorlar
Old 13-06-2008, 18:33   #292
akdevrim

nereye gidersen git,özüme işlemiştir,
rüyalarımı bile istanbul dişlemiştir...

akdevrim.istanbul.
Old 13-06-2008, 21:48   #293
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan hasan alp erdoğan
nereye gidersen git,özüme işlemiştir,
rüyalarımı bile istanbul dişlemiştir...

akdevrim.istanbul.
Sn Erdoğan,
Şiirlerinizi bir başlıkta -aynı yerde- görünce daha kolay ve çabuk okuyor, dolayısı ile daha çok beğeniyorum. Her yerde görünce kafa karışıyor, toparlıyamıyorum. Şiir ziyan oluyor, mısralara da yazık oluyor. Güzel şiirlere de, bana da kıymayın n'olur.
Selam ve saygılarımla.
Old 13-06-2008, 23:12   #294
Av.Mürsel SARI

istanbulu terkettim hani sevgilinin uzaklığı gönülü parçalar ya ben gönül bağışı yapıp istanbula hediye ettim artık istanbul bana ırak

Her şeye rağmen kendi köşemde kendi hazır bahçemde gömülecek gönü bekleyecem sevgili istanbula rağmen...

bu paylaşımınızdan dolayı teşekkürler.
Old 28-07-2008, 04:58   #295
ParanoidAndroid

veeee ben de terk ettim! ama donup dolasip gidecegim yerin yine istanbul olacagini sezmekteyim
Old 28-07-2008, 09:27   #296
netya

Alıntı:
Yazan ParanoidAndroid
veeee ben de terk ettim! ama donup dolasip gidecegim yerin yine istanbul olacagini sezmekteyim

sevgili ParanoidAndroid size ulaşmak çok zor artık, ne yazıkki çoook uzaklardasınız derken;
bakıyorumda THS yi ordan bile ihmal etmemişsiniz
bu sayede ulaşabileceğim aklımın ucuna gelmezdi doğrusu
Kabul edin güzel yakaladım
Gittiğiniz yere dair görüşlerinizi sabrısızlıkla bekliyorum
özel mesaj gönderebilirsiniz
Bir dost
Old 28-07-2008, 12:15   #298
netya

Alıntı:
Yazan Saim
Ayten yani...

Tebrikler Sayın Saim
Old 28-07-2008, 12:36   #300
netya

Alıntı:
Yazan Saim
Çok gizemli buldum sizi.
Bende sizi çok kaşif ))
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi