Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Dilekçelerden koparan ifadeler. :)

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-04-2007, 00:18   #31
Jeanne D'arc

Sayın Av.Ayşe Erolal,

"La havle!" kesti mi peki? (Bu yüzler yeterli değil yahu hani sinirli/kızgın yüz nerde?)

Saygılar.
Old 13-04-2007, 00:29   #32
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Godfather
bu yazdıklarım tamamen bir dilekçeden alıntı olup bir kaç küçük değişiklik olabilir. aklımda kaldığı kadarıyla aktarıyorum.

"sn. hakim, lütfen müvekkili tahliye edin. (müvekkil kanser) son günlerini torunlarıyla çocuklarıyla birlikte geçirsin. lütfen bu dilekçemizi okuyun. lütfen vicdani ve adil bir karar verin..."

tahliye edilmeyen sanık daha sonra ölür.

Hakimlerin işi bazen ne kadar zor. Tahliye etmeyen ben olsaydım, sonrasında bu isteği unutmakta epey zorlanırdım ...
Old 13-04-2007, 08:20   #33
Av.Turhan Demiroğlu

Alıntı:
Tahliye etmeyen ben olsaydım, sonrasında bu isteği unutmakta epey zorlanırdım ...
Halimize şükretmemiz lazım. Hüküm verme mevkiinde olmak çok zor. Biz sadece "talep" ederiz, ne güzel...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03780794 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.