Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

en sevdiğiniz ders hangisi yada hangisiydi?niçin:)?

Yanıt
Old 15-07-2009, 00:55   #61
Peregrinus

Birinci sınıfta en sevdiğim ders roma hukuku ama en sevdiğim hoca anayasa hocamız Yard. Doç. Sultan Uzeltürk'tü -ki eğer bu hocadan almasam hukuk fakültesinin yarısı eksik kalırdı belki benim için-. İkinci sınıfta en sevdiğim ders İdare Hukukuydu, üçte hiçbir derse karşı sevgi hissetmedim tamamen profesyönelce tüm derslere eşit mesafede yaklaştım, dörtte ceza usul güzeldi.
Old 13-08-2009, 20:06   #62
Av. Barış Çimenoğlu

en zevklisi İcra ve İflas hukukuydu, çünkü konuları itibari ile öğrenciye karışık gelen bu dersi bir sistem içinde sağlam temeller üzerine kuran ve bunu öğrenciye aktarabilen, ayrıca hayata dair bakış açıları ile gözümüzde bilge insan olan hocamız Doç. Dr. Muhammet ÖZEKES sayesindeydi. Keşke ayrıca bir hukuk hocasının bir hukuk dersi öğrenciye nasıl verilir şeklinde çalışması olsa
Old 14-08-2009, 15:05   #63
selcukalp

ceza usul dersi idi.aslında tüm usul dersleri bence cok zevkliydi.çünki işin usulu nü bilmeden avukatlık biraz zor..
Old 15-10-2009, 13:05   #64
BUSRA1907

Alıntı:
Yazan Av.Oğuzhan Dayar
Ceza Genel
Ceza Özel
Ceza Usul

Sonuncuyu henüz görmedim ama seveceklerim arasında olacağına eminim. Cezaya bayılıyorum. Nedenini de bilmiyorum (:

Nedenini bilmiyorum ama ben de bayılıyorum.Henüz 1.sınıftayım ve ceza hukuku derslerini görmek için sabırsızlanıyorum
Old 15-10-2009, 15:50   #65
üye25928

Alıntı:
Yazan BUSRA1907
Nedenini bilmiyorum ama ben de bayılıyorum.Henüz 1.sınıftayım ve ceza hukuku derslerini görmek için sabırsızlanıyorum

İlerde beyanlarınız değişmesin
Old 17-10-2009, 15:34   #66
Cihan91

Şuan için Roma Hukuku, nedeni sanırım bugünkü birçok şeyin ortaya çıkışını ve temellerini anlatması; dolayısıyla biraz daha geniş kapsamlı bir ders gibi gelmesi bana. Hiç belli olmaz, belki de ileride tam tersi olur.
Old 19-10-2009, 22:28   #67
üye25928

Alıntı:
Yazan Cihan91
Şuan için Roma Hukuku, nedeni sanırım bugünkü birçok şeyin ortaya çıkışını ve temellerini anlatması; dolayısıyla biraz daha geniş kapsamlı bir ders gibi gelmesi bana. Hiç belli olmaz, belki de ileride tam tersi olur.

Abdurrahman hoca çok iyi anlatıyor hakkını yememek lazım. Roma Hukuku gibi bir ders ancak o kadar güzel anlatılabilir, aslında sene başında ders biraz sıkıcı oluyor, ilerleyen zamanlarda daha güzel ve hoş hale geliyor.
Old 20-10-2009, 07:28   #68
Mustafa Sırakaya

Tabiki ROMA HUKUKU en sevdiğim ders, icra iflas, borçlar hukuku derslerine de severek isteyerek çalışıyorum.
Roma hukukunu sevmeme neden olan YRD.DOÇ.DR. HALİDE GÖKÇE TÜRKOĞLU'na sevgi ve saygılarımı bir kez de burdan sunmak istiyorum.
Old 20-10-2009, 14:42   #69
advocatus diaboli

Geçen sene roma hukukunu çok severdim. Abdurrahman hocadan roma hukuku dinlemek bir başkadır hani Ama bu sene cezayı ve borçları çok sevdim. Sene sonuna kadar böyle devam etmesi dileğiyle
Old 20-10-2009, 17:50   #70
suskun_juliette

Borçlar Hukuku ve Ceza Hukuku derslerini genel/özel diye ayırmaksızın çok seviyorum,hele tam bir Borçlar Özel müptelasıydım.
Old 21-10-2009, 17:06   #71
Cihan91

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Abdurrahman hoca çok iyi anlatıyor hakkını yememek lazım. Roma Hukuku gibi bir ders ancak o kadar güzel anlatılabilir, aslında sene başında ders biraz sıkıcı oluyor, ilerleyen zamanlarda daha güzel ve hoş hale geliyor.

Abdurrahman hoca faktörünü de eklemeden geçemem , şuanki sıkıcı konuları bile olabildiğince sıkmadan anlatıyor.
Old 21-10-2009, 23:37   #72
üye25928

Alıntı:
Yazan Cihan91
Abdurrahman hoca faktörünü de eklemeden geçemem , şuanki sıkıcı konuları bile olabildiğince sıkmadan anlatıyor.
Kim ne derse desin, böyle olmayacağını düşünmüştüm ama hakikaten birinci sınıfın derslerini mumla arıyor insan. 2. sınıfız genel olarak birinci sınıftaki havayı 2. sınıf amfisinde göremiyorum. O heyecan galiba 1. sınıf amfisinde kaldı, yeni gelenlere kaldı.
Old 22-10-2009, 00:08   #73
BUSRA1907

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
İlerde beyanlarınız değişmesin
Eğer ders hakkındaki fikirlerim değişse bile,bunları kendime belli etmemek adına beyanlarım değişmez.Kendimi sevmediğim şeyleri sevdiğime inandırmakta çok başarılıyımdır.Mesela Medeni hukuk dersi şu anda benim için neler ifade ediyor bir bilseniz.Ama sorsanız "Aaaa bayılıyorum ben o derse,çok zevkli."derim.
Old 22-10-2009, 09:17   #74
üye25928

Alıntı:
Yazan BUSRA1907
Eğer ders hakkındaki fikirlerim değişse bile,bunları kendime belli etmemek adına beyanlarım değişmez.Kendimi sevmediğim şeyleri sevdiğime inandırmakta çok başarılıyımdır.Mesela Medeni hukuk dersi şu anda benim için neler ifade ediyor bir bilseniz.Ama sorsanız "Aaaa bayılıyorum ben o derse,çok zevkli."derim.

mesleğinizi başarıyla ifa edeceksiniz galiba.
Old 22-10-2009, 10:10   #75
BUSRA1907

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
mesleğinizi başarıyla ifa edeceksiniz galiba.

İnşallah Raşit Bey inşallah.
Old 22-10-2009, 14:15   #76
slide

Ceza usul dersine bayılırdım Metin Feyzioğlu hocam (ilkokul dahil hayatıma giren hocalardan en sevdiğim en hayran olduğum) anlatırdı büyüleyen tarzıyla..
Old 11-11-2009, 22:45   #77
Av.Burhan Akcan

Alıntı:
Yazan obaykan
herkes anket yapıyor bende mahrum kalmak istemedim daha önce açılmadı sanırım böyle bir forum konusu. ilk cevapta benden olsun.

benim anayasa hukukydu çünkü birinci sınıfta verebildiğim tek dersti kendime olan güveni perçinlemişti,aslında hukuk fakültesinin birinci sınıf açısından en zor dersiydi benim için,ama benim gibi ters bir insanın kolaylardan kalıp zor dersi geçmesine çokta şaşmıyorum
ben de anayasa hukuku dersinden çok hoşlanmıştım. medeni hukuk, iktisat derslerinden bir şey anlamıyordum. en azından anayasa hukukunu gazetelerden televizyonlardan daha önceden bir şeyler öğreniyorduk. özellikle 367 tartışmalarının olduğu sıralar anayasa değişikliği, cumhurbaşkanı seçimi konusunda bayağı bir bilgim olmuştu ve bu bana dereslerimde de yardımcı olmuştu.
Old 12-11-2009, 13:01   #78
Senatus

benim en sevdiğim dersler ceza dersleriydi.ikinci sırada ise medeni usul var.ayrıca bana tek ders sınavı heyecanını yaşatan idare hukukunun yeri ise apayrı
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi