Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Avukat Ömer Kavili'nin yargılanmasına ilişkin duruşma tutanakları

Yanıt
Old 27-06-2011, 15:32   #121
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Bilgi Notu: Kartal 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nin çekinme kararını inceleyen Kartal 3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sayın Hakim Nurettin TURAN, 2011 Haziran Kararnamesi ile Kahramanmaraş hakimliğine atandı.

İsteğe bağlı tayinse, normaldir. Çünkü Kavili, K.Maraş'a kadar uzanamaz. Ben hakim olsam, Yüksekova'yı tercih ederdim.
Old 27-06-2011, 16:16   #123
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Av. Suat Ergin
İsteğe bağlı tayinse, normaldir. Çünkü Kavili, K.Maraş'a kadar uzanamaz. Ben hakim olsam, Yüksekova'yı tercih ederdim.
Alıntı:
Yazan Av. Oğuzhan Dayar
Gidelim gidelim; Maraş' a gidelim.
Bilgi Notu 2:Sayın Av. Ömer KAVİLİ'nin yargılandığı Kartal 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sayın Hakim Hüseyin ÖZTÜRK de Gebze hakimliğine atandı.
Old 06-07-2011, 18:51   #124
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan Duruşma KARTAL 'da ve saat 13.30

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Arkadaşlar,

Duruşma için K.Maraş'a gitmeye gerek yok, yerimiz yakın.

KARTAL

Herkesi bekleriz; isteyen dinleyici, isteyen savunman,
çaylar avukatım Suat Ergin'den.

Ömer Kavili

Kronik sanık

" Hak, huk, HUKUK; gak, guk, GUGUK!!! "

www.kavili.com/

İnsansız adalet olmaz
Adaletsiz insan olur mu?
Olur, olmaz olur mu!
Ama, olmaz olsun

ÖZDEMİR ASAF
Old 07-07-2011, 22:47   #125
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan Duruşma 01.11.2011

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Arkadaşlar,

Duruşma için K.Maraş'a gitmeye gerek yok, yerimiz yakın.

KARTAL

Herkesi bekleriz; isteyen dinleyici, isteyen savunman,
çaylar avukatım Suat Ergin'den.

Ömer Kavili

Kronik sanık

www.kavili.com/

İnsansız adalet olmaz
Adaletsiz insan olur mu?
Olur, olmaz olur mu!
Ama, olmaz olsun

ÖZDEMİR ASAF

Dostlar, Arkadaşlar ve okuyanlar;

Yeni heyetteki yeni yargıçlarla duruşma yapıldı ve duruşma ertelendi.

Tutanaklar e-posta olarak site yetkililerine yollanmıştır, onların eklemesini bekliyoruz.

01 KASIM 2011

Pazartesi

13.30

Ömer Kavili 15638

0532 322 00 23

------------------

www.kavili.com/

İnsansız adalet olmaz
Adaletsiz insan olur mu?
Olur, olmaz olur mu!
Ama, olmaz olsun

ÖZDEMİR ASAF
Old 12-07-2011, 13:24   #126
üye25928

Üstadım,

Çok üzüldüm. Umarım adalet tecelli eder. Ne desem bilemiyorum. Sizin gibi saygıdeğer bir hukukçuyu bu tarz davalarla meslekten soğutmamaları temennisiyle.
Old 13-07-2011, 22:52   #127
Av.Muhammet Aydın

Varsayılan Ömer Beyİn Dİkkatİne!

Üstad telefonun için fırsat bulup bu güne kadar teşekkür edemedim galiba kusura bakma şimdi ediyorum devamda tahminen 5-6 ayrı mahkeme ve 50-60 tutanak ve 3 hakim ihbar ve savcılık ifadesi ile hakkımda yapılan suç duyurusuna ilişkin ceza işleri genel müdürlüğünün yazısını gönderiyorum;
T.C.
ADALET BAKANLIĞI
Ceza İşler Genel Müdürlüğü

Sayı : B.03.0.CİG.0.00.00.02-101-05-55-7502-2010/silinmesin
Konu :Samsun Barosunda kayıtlı
Avukat Muhammet Abdüssamet Aydın

BAKANLIĞA
Bafra İcra Ceza Mahkemesinin 09/12/2010 tarihli 201/115 muh. ve 31/12/2010 tarihli 2010/121muh. sayılı yazılar, Bafra Sulh Hukuk Mahkemesinin 16/12/2010 tarihli ve 2010/307 muh. sayılı yazı, Bafra Asliye 1. Hukuk Mahkemesinin 10/12/2010 tarihli 2010/510 muh. Sayılı ve 17/12/2010 tarihli 2010/516 muh. Sayılı yazılar ile ihbarı üzerine, Samsun Barosunda kayıtlı Avukat Muhammet Abdüssamet Aydın hakkında Bafra Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenlenen 08/03/2011 tarihli fezlekeye bağlı evrakı havi (101-05-55-7502-2010) sayılı dosya incelendi.

Avukat Muhammet Abdüssamet Aydın’ın;
Bafra İcra Ceza Mahkemesi, Bafra Sulh Hukuk Mahkemesi,Bafra 1. Asliye Hukuk Mahkemesi ve Bafra Asliye Ceza Mahkemesinde vekil sıfatıyla takip ettiği bazı dosyalarda yapılan bir kısım duruşmalarda beyanda bulunurken ve ara karar tesis edilirken ayağa kalkmadığı,
İddia edilmiş ise de ;
İlgili duruşma tutanaklarında benzer şekilde adı geçen avukatın Ceza Muhakemesi Kanunu ve Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanununun zorunlu kıldığını düşündüğü haller dışında beyanda bulunurken ve ara kadar tesis edilirken ayağa kalkmayacağını,aksi norm tesis edildiğinde veya mahkeme bu hususta ara karar tesis ettiğinde ayağa kalkacağını söyleyerek oturduğu yerden beyanda bulunduğunda yazılı olduğu,
Adı geçen avukatın duruşma sırasında beyanda bulunurken ve ara karar tesis edilirken ayağa kalkmaması şeklindeki eyleminin soruşturma izni verilmesi gerektirir mahiyet ve ağırlıkta olmadığı, ancak bu eylemin hakkında disiplin yönünden gereğinin merciince takdir ve ifasının uygun olacağı,
Evrak kapsamı ile Cumhuriyet Başsavcılığının bildiriminden anlaşılmıştır.
Bu bakımdan;Samsun Barosunda kayıtlı Avukat Muhammet Abdüssamet Aydın hakkında 1136 sayılı Avukatlık Kanununun 58. maddesi uyarınca soruşturma izni verilmediğine yer olmadığı,
Disiplin yönünden gereği takdir olunmak üzere evrakın Hukuk İşleri Genel Müdürlüğüne tevdii,
Düşünülmüştür.
Takdirlerinize arz olunur.
ÖMÜR BORAZAN
Hakim
Genel Müdür
OLUR
27/05/2011

Hasan BUDAKLI
Hakim
Bakan a.
Müşteşar Yardımcısı

*Bu belge,5070 sayılı Kanun hükümlerine uygun olarak elektronik imza ile imzalanmıştır.
Old 29-07-2011, 18:24   #128
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Üstadım,

Çok üzüldüm. Umarım adalet tecelli eder. Ne desem bilemiyorum. Sizin gibi saygıdeğer bir hukukçuyu bu tarz davalarla meslekten soğutmamaları temennisiyle.

Sayın Raşit Tavus,

Güzel dilekleriniz ve destek iletinize teşekkür ederim.

Yeni duruşma tutanakları site yetkilileri tarafından yayınlandıktan sonra varsa öneri ve eleştirilerinizi de beklerim.

Saygı ve sevgilerimle.

Ömer KAVİLİ 15638

avkavili@gmail.com

www.kavili.com/

İnsansız adalet olmaz
Adaletsiz insan olur mu?
Olur, olmaz olur mu!
Ama, olmaz olsun

ÖZDEMİR ASAF
Old 10-08-2011, 09:32   #129
ali ekmekçi

adaleti isteyen ve bir o kadar da potansiyel suçlu olan biridir Ömer Abimiz.Selamlar...
Old 21-08-2011, 22:48   #130
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan ali ekmekçi
Adaleti isteyen ve bir o kadar da potansiyel suçlu olan biridir Ömer Abimiz. Selamlar...
Potansiyel suçlu olabilirim de; ancak, adil yargılanmak istiyorum.

Ömer Kavili 15638
------------------

www.kavili.com/

İnsansız adalet olmaz
Adaletsiz insan olur mu?
Olur, olmaz olur mu!
Ama, olmaz olsun

ÖZDEMİR ASAF
Old 29-08-2011, 12:47   #131
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Dostlar, Arkadaşlar ve okuyanlar;

Yeni heyetteki yeni yargıçlarla duruşma yapıldı ve duruşma ertelendi.

Tutanaklar e-posta olarak site yetkililerine yollanmıştır, onların eklemesini bekliyoruz.

01 KASIM 2011

Pazartesi

13.30

Ömer Kavili 15638

0532 322 00 23

------------------

www.kavili.com/

İnsansız adalet olmaz
Adaletsiz insan olur mu?
Olur, olmaz olur mu!
Ama, olmaz olsun

ÖZDEMİR ASAF

Arkadaşlar iş başa düştü; tutanakları aktarmayı başarıyorum galiba.

Ömer Kavili 15638

Sanık
Old 29-08-2011, 13:19   #132
Av.Ömer KAVİLİ

Önemli 2010 / 219 tutanak 07.07.2011

T.C.
KARTAL
2.AĞIR CEZA MAHKEMESİ

DURUŞMA TUTANAĞI

DOSYA NO : 2010/219
DURUŞMA TARİHİ : 07/07/2011
CELSE NO : 4.

BAŞKAN : İBRAHİM FİKRİ TALMAN 25653
ÜYE : NEŞET KAYA 34688
ÜYE : ADNAN AYCI 109788

CUMHURİYET SAVCISI : MUSTAFA AKER 28211
KATİP : SULTAN BAYSAL KAYA 100672

Belirli gün ve saatte celse açıldı.
Sanık geldi. Sanık Müdafi Av. Müşir Deliduman, Av.Cem Kaya Karatün, Av. Boran Çicekli, Av. Arzu Kır geldiler. C.Sav. huzuru ile açık yargılamaya devam olundu.
Heyet değişikliği nedeniyle eski zabıtlar okundu.
Tanık Ş M nun çağrı belgesinin tebliğ edildiği anlaşıldı.

SANIK ÖMER KAVİLİ SÖZ ALDI-Biz daha önce CMK nun 149. Maddesi uyarınca duruşmanın ses ve görüntü kaydı yoluyla tespitini istemiş idik, ancak bu talebimiz red edilmişti, bu talebimizi yineliyoruz. Bu hususta öncelikle karar verilsin, tanığın dinlenmesi sonra değerlendirilsin dedi.

İDDİA MAKAMINDAN SORULDU: Takdiri mahkemeye ait olmak üzere söz konusu talep ile ilgili daha önceden bir yargısal karar verilmiş olmakla yeniden bir karar verilmesine gerek olmadığı düşüncesindeyiz dedi.

SANIK SÖZ ALDI- Ortada bir yargı kararı var ise de bu karar kutsal değildir dokunulmaz ve eleştirilmez ve değiştirilemez nitelikte değildir verilen karar, ara karardan her zaman dönülebilir, yasanın CMK nun yaklaşık 6 yıldan beri emredici nitelikte yürürlükte olmasına rağmen bunun sağlanmamış olması kanun çiğnemektir, bu kanun çiğnemenin bu aşamada düzeltilmesi bakımından inatla mevcut kanunun uygulanmasını isteriz, eğer alt yapı olmaması nedeni ile bu yapılmayacak olur ise bakanlık bürokratları hakkında hizmet üretememek ve hizmet örgütleyememek noktasında idari ve genel suç duyurusunda bulunulmasına karar verilmesini isteriz dedi.

GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ:
CMK nun 147/ 1-h maddesinde 'sorgunun yapılması sırasında teknik imkanlardan yararlanılacağı' İfadesi kullanıldığı bu hususta sanığın ifade ve sorgusunun tespiti anlamında düzenlendiği ve duruşmaların bu şekilde kaydedilmesi ile ilgili başkaca bir hüküm bulunmadığı bu itibarla sanığın duruşmanın ses ve gürültü kaydının yapılması yolundaki isteminin bu aşamada reddine oy birliği ile karar verildi, açık yargılamaya devam olundu.

SANIK SÖZ ALDI- Bakanlığın mahkemenize alt yapı olanaklarını hazırlamaması ve kanun çiğnemesi karsısında sanık olarak ben kendim temin ettiğim kamera ile kendi davamın kaydını almak istiyorum aslında yasanın duruşma salonlarındaki görüntünün dışarı çıkarılmamasını sağlamak amacındaki maddesi masumun yargılanmasını yapan mahkemede sanığın karalanmamasını sağlamak amacındadır ancak ben kendim karalanmak istiyorum yargılanma sırasında karalanmayı kabul ediyorum yargılama sırasında ne kadar çok karalanırsam sonunda aklandığımda o kadar yüksek bir kontrast elde etmek istiyorum, bu nedenle kişisel kameram ile kayıt yapmama izin verilmesini istiyorum dedi.

İDDİA MAKAMINDAN SORULDU: Takdiri mahkemeye ait olmak üzere bu talep ile ilgili ceza yöntem yasası kuralları çerçevesinde yasal engel bulunduğu düşüncesindeyiz dedi.

GEREGİ DÜŞÜNÜLDÜ :
5271 sayılı CMK nun 183 maddesinde istisnaları dışında ve duruşma başladıktan sonra duruşma salonunda her türlü sesli veya görüntülü kayıt veya nakil olanağı sağlayan aletlerin kullanılmayacağı ve bu hüküm Adliye binası içinde ve dışındaki diğer adli işlemlerin icrasında da uygulanacağı hükmünün bulunduğu bu itibarla sanığın ses ve görüntü kaydı yapmak yolundaki isteminin anılan yasa hükmüne aykırılık oluşturduğu anlaşıldığından bu yoldaki isteminin reddine oy birliği ile karar verildi. Açık duruşmaya devam olundu.

TANIK ŞEVKİ MELİKOĞLU, Halil oğlu xxx doğumlu, halen xxx İstanbul adresinde oturur, engel hali yok.
Tanığa gerçeği söylemesinin önemi, gerçeği söylemesi halinde yalan tanıklık suçundan dolayı cezalandırılacağı ve doğruyu söyleyeceği hususunda yemin edeceği anlatıldı. Tanık “bildiğimi dosdoğru söyleyeceğime namusum ve vicdanım üzerine yemin ederim dedi.

TANIKTAN OLAY HAKKINDAKİ BİLGİ VE GÖRGÜŞÜNÜN NELERDEN İBARET OLDUĞU HUSUSLARI SORULDU-
Olay tarihinde kartal 5.Asliye Ceza Mahkemesinde şikayetçi sanık sıfatı ile duruşmaya kalmıştım. Hukuk usulünden tam olanak bilgi sahibi olmadığım için ayrıntılılar konusunda net beyanda bulunamıyorum ancak sanıyorum mahkeme bir karar verdi ve bizlerin dışarıya çıkarılmasını istedi ben ve diğer şikayetçi sanık ayrıca avukatlar dışarı çıktık. Sanıyorum içeride Hakim ile C. Savcısı kaldılar. Ben bir iki dakika dışarıda kaldık, çok uzun bir süre olmadı. Sonrasında tekrar avukatlar içeri girdi ben dışarıda kaldım, hatırladığım kadarı ile benim avukatım tam içeri girmemişti kapı eşiğinde duruyordu hatırladığım kadarıyla hakim ile çok yakın bir konumda değildi. Bu sırada içeriden tartışma sesleri geldi. Başlangıçta ne konuşulduğunu bilemiyorum ve duymadım. Yine şu anda hatırlayabildiğim kadarı ile huzurdaki sanık Av. Ömer Kavili mahkeme hakimine hitaben ben avukatım biz içeride iken karar verilmesi gerekir şeklinde sözler söyledi ancak bu sözleri tam olarak aynı biçimde şu anda tekrarlayamam, sonrasında yine sanığın gerekirse sizi Avrupa insan hakları mahkemesinde şikayet edeceğim şeklinde sözler söylediğini hatırlıyorum, ben başkaca söylediği sözleri duymadım, zaten sonrasında da ben terettüt ettim hatta karar verilmesi böylemi oluyor şeklinde düşündüm arkasından avukatıma kalmam gerekip gerekmediğimi sordum ve gerekmediğini söyleyince oradan işim olduğu için ayrıldım başkaca bilgim ve görgüm yoktur dedi.
Soruşturma sırasında alınmış ifadesi olmadığından okunamadı.

SANIK ÖMER KAVİLİ NİN TALEBİ ÜZERİNE TANIK TAN TEKRAR SORULDU- söz konusu davanın duruşmalarının başlangıcında hatırladığım kadarı ile ben diğer şikayetçi sanık mahkeme hakimin karşısında ve avukatlar ise iki tarafta durmakta idi, ayrıca başlangıçtaki duruşmalara sanık Avukat Ömer Kavili katılmamıştı ve karşı tarafı başka avukatlar temsil ediyordu sonrasında Avukat Ömer Kavili’nin katıldığı duruşmada kendisinin itirazı ve sanıyorum CMK hükümlerini hatırlatması üzerine mahkeme hakimi şikayetçi sanık olan bizlerin avukatlarımızın yanlarında olmamıza izin verdi ve sonrasında da duruşmalarda bu şekilde durduk, olayın meydana geldiği duruşmada yine başlangıçta biz hakimin karşısında durduk ancak Avukat Ömer Kavili’nin hatırlatması üzerine tekrar avukatlarımızın yanına geçtik, hatırladığım kadarı ile bundan sonra duruşma bu şekilde devam etti dedi.

Sanığın istemi ile tekrar tanıktan soruldu:
Son celse girdiğimizde hatırladığım kadarı ile mahkeme hakimi nin konumuna göre ben ve Avukatım sol taraftaki bölümde idik, Avukat Ömer Kavili ile müvekkili ise sağ tarafta idiler, ayrıca benim Avukatım Ali Küver in Avukat Ömer kavili nin yanına geçtiğini şu anda hatırlamıyorum daha doğrusu bilmiyorum ayrıca mahkeme hakiminin heyet olarak karar vereceğiz yada müzakere edeceğiz salonu boşaltın şeklinde sözler söylediğini hatırlamıyorum ancak muhtemelen böyle bir talimat gelmiş olmalı ki biz dışarı çıktık zaten ben kendi isteğim ile çıkmış değilim, ayrıca duruşma sırasında sanıyorum mahkeme hakimi söylenenleri süzgeçten geçirerek yazdırıyordu, ben Avukat Ömer Kavili nin doğrudan söylemesi üzerine katibin yazdığını hatırlamıyorum sanıyorum onun sözlerini hakime hanım katibe yazdırmakta idi, ayrıca Ömer Kavili nin mahkeme yargıcını reddettiği dava duruşmasında ben bulunmamıştım. Ayrıca Sözünü ettiğimiz duruşmada ben duruşma savcısının Avukat Ömer Kavili’ye sen sus konuşma şeklinde bir şey söylediğini duymadım Savcı Bey ile Ömer Kavili arasında herhangi bir diyalog olmadı daha doğrusu savcının hiç kimse ile diyalogu olmadı sessiz bir şekilde duruşmayı izliyordu dedi.

SANIK SÖZ ALDI- Tanığın beyanı bizim savunmamızı genel olarak doğrulamaktadır. Duruşma sırasında mahkeme hakimi müvekkilim benim yanımda durduğu sırada müdahale edip ortaya geçmesini istemiş ve keza benim de diğer avukatım yanına geçmemi istemiş olup biz bu durumun usule aykırı olduğunu avukatın sır saklama yükümlülüğüne ters düştüğünü belirttik sonrasında mahkeme hakimi müvekkillerimizin bizim yanımızda durmalarına izin vermek durumunda kaldı dedi.

Sanık müdafileri – tanığın beyanlarına şimdilik bir diyeceğimiz yoktur gerekirse daha sonra beyanda bulunacağız dediler.

SANIK SÖZ ALDI- Bu mahkemede kişi yargılaması değil olay yargılaması yapılmaktadır. O günkü olayın ne olduğunun anlaşılabilmesi bakımından tutanağı yazan Zabıt Katibi tanık olarak dinlenmesi olup, o yazılanlara ve orada konuşulanlara hem duruşmadaki duruşma savcısı ve hem de tutanağı yazdırtan Aydan Büyükyılmaz mahkemenizde henüz dinlenmemişlerdir.
Mahkemenizde ilk başlangıçta tebligat çıkarılmış olup C. Savcısı “adreste tanınmıyor” ibaresi ile bile tebliğ (tebligat yapılamayarak) evrakı dönmüş olup Aydan Büyükyılmaz ise gecen hafta başka bir duruşma nedeni ile 5. Asliye Ceza mahkemesindeki duruşmada mahkemenizin kendisine tebligat yapmadığını, tebligat yapılırsa veya haberi olursa geleceğini belirtmesi üzerine davet ediyoruz 7 Temmuz saat 13.30 da duruşma vardır diye davayı haber vermiş durumdayız, bu nedenle Adliye Binası içinde Yargıç sıfatı ile kendisine soracağımız sorular vardır "tanığa soru yöneltme hakkı- A.H.İ.S. 6/3-2" hakkımızı kullanmak istiyoruz yine emekli olan C.Savcısı Pertev Kumbasar’ın da çağrılıp dinlenmesini istiyoruz dedi.

SANIK MÜDAFİ AV. BORAN ÇİCEKLİ SÖZ ALDI- Öncelikle Kartal 5.Asliye Ceza mahkemesi Hakimi sanıkla ilgili tutanak düzenleyen suç duyurusunda bulunan kişidir. Ayrıca tutanakta kendisine hakaret edildiğini iddia edilen kişi ise C. Savcısı dır. Ancak C.Savcısının herhangi bir aşamada mağdur yada şikayetçi sıfatı ile beyanı alınmadığı gibi, mahkeme hakiminin tanık olarak gerekirse yargılamanın sağlıklı şekilde yürütülmesi yönünde kendilerinin duruşmaya çağrılarak dinlenmeleri gerekir olayla ilgili birinci dereceden bağlantılı olan kişilerin dinlenmemesi sağlıklı bir hüküm kurulmasına engeldir bu nedenle gerek adı geçen Hakim ve gerekse adı geçen C. Savcısının duruşmaya çağrılarak dinlenmelerini istiyoruz dediler.

İDDİA MAKAMINDAN SANIK VE SANIKLAR MÜDAFİNİN İSTEMLERİ İLE İLGİLİ OLARAK SORULDU: Takdiri mahkemeye ait olmak üzere daha önceden gerekçeleri bu konuda yargısal bir karar verilmiş olmakla güncel tarih itibari ile bu kararın gerekçeleri de etkisini korumakla yeniden bir karar verilmesine gerek olmadığı düşüncesindeyiz dedi.

SANIK SÖZ ALARAK – iddia makamının mütalaasına katılmıyoruz zira sözünü ettiği mahkeme ara kararı gerekçeli değildir, açıkça gerekçesizdir ve bizim duruşmada yaptığımız itirazımız gerekçesiz karar verilmesi hususunun Yargıtay ın bu konudaki içtihatları ile çelişkili ve takdirilik ile keyfilik arasında ince bir sınır olduğunu ve ayrıntılı bir gerekçe yazılmadığı takdirde keyfilikten yana ağır basan bir görüntü oluşacağını söylememize rağmen şu anda tayini çıkan mahkeme Başkanı sadece bizim takdirimiz böyle cevabı vermiştir. Bu nedenle o iki kişinin dinlenmesine karar verilmesini istiyoruz dedi.

SANIK MÜDAFİ AV. CEM KAYA KARATÜN SÖZ ALDI- Yargılama konusu bir avukatın kovuşturulmasıdır ve olayın tamamen açığa çıkarılmasıdır savcılığın görevleri arasında hem lehe hem de aleyhe hususların ortaya çıkarılmasıdır. Daha sonra müracaatlara başvurulduğu takdirde daha vahim sonuçlar çıkacağı için sanığın ve müdafilerinin soru sorma haklarını kullanabilmeleri amacı ile ve olayın aydınlatılması için kişilerin çağrılması ve gerekirse zorla getirilmelerine karar verilmesi gerektiği görüşündeyiz dedi.

SANIK MÜDAFİ AV. METİN KARAGÖZ SÖZ ALDI- Hukukta nedensellik bağı ve sebep ilişkisi söz konusudur. Bu nedenle tanıların bu olayın meydana gelmesinde etkileri itibari ile nedensellik bağı söz konusudur. Tanıkların meslekleri farklı olsaydı biz bu tanıkların burayı getirilmelerini tartışmıyor olacaktık dedi.

GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ:
Sanık ve sanık müdafilerinin suç ihbarında bulunan Hakim Aydan BüyükYıldız ve olayın mağduru konumunda olan C. Savcısı Pertev Kumbasar ın duruşmada hazır edimleri ve tanık olarak dinlenmeleri yolundaki istemlerinin daha önce mahkemenin ara kararları ile iki kez red edilmiş olduğu, bu celse duruşmaya çıkan mahkememiz heyetinin Kartal 2. Ağır ceza Mahkemesi heyetince doğrudan görev yapan hakimlerden oluşmadığı, mahkeme başkanının tayini ile görevden ayrıldığı yeni bir başkanının görevlendirileceği bu şekilde yeni bir heyetin oluşturulacağı ve esasla ilgili kararı bu heyetin vermesi gerekeceği dikkate alındığında, bu aşamada sanık ve sanık müdafilerinin adı geçenlerin duruşmada dinlenmeleri yolundaki istemleri ile ilgili bir karar verilmesine yer olmadığına asıl mahkeme heyeti görevde olduğunda gelecek celse bu konuda bir değerlendirme yapılarak karar verilmesine, bu nedenlerle duruşmanın 01.11.2011 günü saat 13.30 a bırakılmasına oy birliği ile karar verildi. 07/07/2011
Old 23-10-2011, 01:54   #133
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan duruşmanın 01.11.2011 günü saat 13.30 a bırakılmasına

"...duruşmanın 01.11.2011 günü saat 13.30 a bırakılmasına..."

Yani haftaya herkesi bekleriz.

Old 23-10-2011, 14:19   #134
hakay

Topumla tüfeğimle haftaya ordayım sayın kavili
Old 24-10-2011, 17:35   #135
Avukat Hakan Eren

Alıntı:
Yazan hakay
Topumla tüfeğimle haftaya ordayım sayın kavili

Top - tüfek, kağıt - kalem, yasa ne varsa alıp geliyoruz...

Bir Çin atasözünde dendiği gibi: You'll never walk alone!

Old 24-10-2011, 17:41   #136
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. Hakan EREN

Bir Türk atasözü der ki: Çin atasözlerine güvenme.
Old 24-10-2011, 17:58   #137
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
"...duruşmanın 01.11.2011 günü saat 13.30 a bırakılmasına..."

Yani haftaya herkesi bekleriz.

Daha önceki duruşmalarda hazır bulunamadım ancak bu defa görüşebilmek dileğiyle..
Old 28-10-2011, 19:20   #138
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan 01 Kasim 2011 Sali

01 KASIM 2011 SALI

13.30 itibaren

KARTAL 2. Ağır Ceza

2010 / 219

2010 / 425

HERKES DAVETLİDİR.

Çaylar avukatımdan. ))
Old 28-10-2011, 19:54   #139
Av.Barış

Alıntı:
Yazan Av. Hakan EREN

Çinliler atasözlerini İngilizce söylüyor herhalde

Google amcaya soralım;

Bir çinli atasözü der ki;

你將永遠不會獨行
Old 03-11-2011, 01:22   #140
dogukansavas

Ömer Bey;

Duruşmada ne gelişmeler yaşandı acaba?
Old 03-11-2011, 09:28   #141
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan dogukansavas
Ömer Bey;

Duruşmada ne gelişmeler yaşandı acaba?
Pek yakında..
Old 15-11-2011, 10:47   #142
Av. Mehmet Demirezen

01.11.2011 tarihli duruşma ile ilgili gelişmeler nelerdir?
Old 15-11-2011, 13:08   #143
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Mehmet Demirezen
01.11.2011 tarihli duruşma ile ilgili gelişmeler nelerdir?
O gün Kartal 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, Sayın Av. Ömer KAVİLİ aleyhinde açılmış bulunan 2 davanın duruşması vardı. Toplam 7,5 saat süren 2 duruşma sonrasında (ilk duruşmayı izledim, ikinci duruşmanın ilk 1 saatinden sonra ayrılmak zorunda kaldım*) Ömer Bey ve değerli müdafiilerinin elinde ilki 7 sayfa ikincisi 17 sayfadan oluşan 2 adet tutanak mevcut olduğundan ve kendileri söz konusu tutanakların paylaşıma hazır hale getirilmesi için uğraştıklarından biraz zaman alacak.

*Ayrılma zorunluluğum duruşmanın seyrinden ya da Sayın Kavili'nin hiç söz almamasından dolayı can sıkıntısından kaynaklanmış olmayıp, tamamen özel nedenlerledir.
Old 15-11-2011, 13:39   #144
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
O gün Kartal 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, Sayın Av. Ömer KAVİLİ aleyhinde açılmış bulunan 2 davanın duruşması vardı. Toplam 7,5 saat süren 2 duruşma sonrasında (ilk duruşmayı izledim, ikinci duruşmanın ilk 1 saatinden sonra ayrılmak zorunda kaldım*) Ömer Bey ve değerli müdafiilerinin elinde ilki 7 sayfa ikincisi 17 sayfadan oluşan 2 adet tutanak mevcut olduğundan ve kendileri söz konusu tutanakların paylaşıma hazır hale getirilmesi için uğraştıklarından biraz zaman alacak.

*Ayrılma zorunluluğum duruşmanın seyrinden ya da Sayın Kavili'nin hiç söz almamasından dolayı can sıkıntısından kaynaklanmış olmayıp, tamamen özel nedenlerledir.

Dava bitince 3 ciltlik bir dev eser olarak basılır herhalde.
Old 15-11-2011, 13:49   #145
Av. Mehmet Demirezen

Sayın Kavilinin duruşma tutanaklarını 2 ayda bir yayınlanan dergi aboneleri gibi takip ediyoruz .Alışkanlık oldu duruşma sonrasını merakla bekliyoruz
Old 15-11-2011, 13:51   #146
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Kavili Küllîyatı!
Av.Suat Ergin Önsöz'ünü yazdı.
3 Ciltlik dev eser, tamamı renkli, 1.sınıf kuşe kağıda,
Tam 3500 sayfa!..
Old 15-11-2011, 13:52   #147
Av. Mehmet Demirezen

Tutanakların yayına hazırlanmasında yardım edebilirim. bu görevi seve seve yarine getirebilirim
Old 15-11-2011, 13:53   #148
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Mehmet Demirezen
Sayın Kavilinin duruşma tutanaklarını 2 ayda bir yayınlanan dergi aboneleri gibi takip ediyoruz .Alışkanlık oldu duruşma sonrasını merakla bekliyoruz

Siz farkından olmadan Kavilizm'e tutulmuş, bir Kavilist olmuşsunuz.
Old 15-11-2011, 14:02   #149
Av. Mehmet Demirezen

Alıntı:
Yazan Av.Ömer Güntay
Siz farkından olmadan Kavilizm'e tutulmuş, bir Kavilist olmuşsunuz.

Bence bu tutanaklar ders olarak okutulmalı ki bu mesleği yapacaklar daha mezun olmadan Kavilist olsunlar
Old 16-11-2011, 19:00   #150
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

3 cilt kurtarmaz gibi geliyor bana, zira sanal ortamlarda paylaşılan şerhlerle pardon yorumlarla birlikte 33'ü bulur sanki.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi