Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

hazırlık

Yanıt
Old 04-08-2006, 22:21   #1
ankara7406

Soru hazırlık

mrb! Bu sene bilindiği gibi hukuk fakültelerine hazırlık geldi denildi.Ve şu an ben de dahil hepimiz bunu böyle biliyoruz sanırım.Ben ÖSS öğrencisiydim.OSYM nin klavuzunda ankara hukuk için eskiden uygulamada olan şey yazıyor.Yani isteyen öğrencilere kontenjan dahilinde ingilizce hazırlık verilir diyor.Yani zorunlu hazırlık yürürlüğe girmedi mi?LÜTFEN Hukuk öğrencilerinden ve bilgisi olanlardan CEVAP!
Old 05-08-2006, 22:07   #2
ayşekömürcü

Varsayılan slm

öncelikle yazacaklarımdan tam emin olmadığımı belirtmek isterim.çünkü hazırlık gelecek denildi ama ardından herhangi bir açıklama yapılmadı.bizde de isteğe bağlı hazırlık sınıfı vardı ama ben tercih etmedim.fakat hukuka yeni başlayacak öğrenciler için bir ankete katılmamız istendi ve ankette hazırlık sınıfı sadece ingilizce dersinden oluşmuyordu.yani kısacası hangi dersler koyulabilir diye öğrencilerden fikir istediler.sınıfın çoğu ise hukuka başlangıç,temel bilgi teknolojileri gibi derslerin olması gerektiğini söyledi.ben sadece bir fikir edinmen için bu gibi derslerinde olabileceğini yazmak istedim,belki öylesine yapılan bir anketti neyse...bu arada hazırlık okumadığım için çok memnunum,yani tabi bunun tersini söyleyen çok kişi var ama bu benim fikrim
Old 09-08-2006, 10:59   #3
ankara7406

Olumsuz hazırlık da neyin nesiymiş

Bu sorumun sanırım cevabını buldum.Hukukta zorunlu hazırlık gibi bir şey şu an için gözükmüyor.Ankara Üniversitesi 2006-2007 Eğitim-Öğretim sezonunda hangi fakültelerde zorunlu,hangi fakültelerde isteğe bağlı hazırlık programı uygulanacağını belirtmiş.Ve hukuk için isteğe bağlı diyor...İlgilenenlere duyurulur.Yani hukuka hazırlık gibi bir şey şu an yok gibi...
Old 12-08-2006, 10:16   #4
caylakhukukcu

önemli bir konuydu gerçekten merak da ediyordum.iyi oldu bu ya.hazırlık konsada isteğe bağlı olması daha iyi.inşallah aühf'ye yerleşirimde öyle bir derdim olmaz. bir yılımı zaten lisede kaybettiğimi hatırlıyorum.
Old 15-08-2006, 13:08   #5
onur_k

mrb
arkadaşlar ben erzincan hukuk fakültesinde okuyorum.bizim okul şu an harekatli günler yaşıyor hazırlık sınıfını oluşturuyorlar.Ve biz bunu yani hukuka hazırlık sınıfı geleceğini 2. dönem içinde hocalarımızdan duyduk.ancak başka fakültelerin nasıl bir sistem uygulayacanı bilmiyorum.
Old 18-08-2006, 21:52   #6
PINAR YILMAZ

Varsayılan Slm

Ben kırıkkale hukukta okuyorum .Bizim okula bu sene hazırlık geliyor.Hazırlıkta sadece ingilizce görülecek.Yani hukuk dersleri yine 4 yılda görülecek.Ondan önce ingilizce hazırlık sınıfını geçmiş olmak gerekecek.
Old 18-08-2006, 22:19   #7
caylakhukukcu

acaba ankara ve gazi hukuk için de geçerli oldumu bu? bilgisi olan varmı?
Old 18-08-2006, 23:31   #8
ankara7406

Olumsuz

ANKARA ÜNİVERSİTESİ2006-2007 Eğitim-Öğretim Yılı Bölümlerin Öğrenim Süreleri ve Hazırlık SınıflarıFAKÜLTE / YÜKSEKOKUL ADIHAZIRLIK SINIFIÖĞR. SÜRESİİSTEĞE BAĞLIZORUNLUHUKUK FAKÜLTESİ4* Bu tablo Ankara Üni. sitesinden aldığım bir tablo. Ben bu tablodaki bilgilere göre hukukta hazırlığın şu an için görülmediğini düşündüm. Ama bir Erzincan'da veya Kırıkkale'de olan hazırlığın tüm üniversitelerin hukuk fakültelerinde geçerli olması lazım diye düşünüyorum. Ankara hukuktan olanlar bilgilendirirlerse veya diğer hukuk fakültelerinde okuyup genel uygulama hakkında bilgili olanlar varsa bildiklerini paylaşırlarsa biz adaylar için yerleştirme sonucunun açıklanacağı şu son haftada çook iyi olur. Ki adaylar için gerçekten önemli ama OSYM nin kılavuzunda da Ank.Hukuk için isteğe bağlı diyor ve diğer fakğltelerde de hazırlık gibi bir şey yazmıyor. Sanırım yine OSYM nin zaafına uğradık. Bu ne biçim iş anlamadım.
Old 18-08-2006, 23:37   #9
ankara7406

Varsayılan Pardon

Yanıtta tablo gözükmediği için özür. Yanlış anlaşılma olabilir. Tablonun aslına
www.ankara.edu.tr adresinden Öğrenci İşleri kısmından bakabilirsiniz. Anlatmak istediğim sanırım anlaşılmıştır. Saygılarımla...
Old 21-08-2006, 10:19   #10
stajyer_ss

arkadaşlar ben ankara hukuk mezunuyum;hani şu girmeyi çok istediğiniz mekteb_i şahane var ya işte o!bizim okulda yıllaaardır isteğe bağlı hazırlık sınıfı vardır ve mesleki yabancı dil eğitimi vermektedir!akılllarınızdaki türden bi hazırlık sınıfı olacağını da hiç zannetmiyorum,gerçekten de ösymnin gazabı!bana düşmez ama hazırlık sınıfını düşünmeyin derim naçizane tecrübeme dayanarak!kolay gelsin hepinize başarılar
Old 21-08-2006, 11:14   #11
assiyecan

Varsayılan aaa

merhaba bende hukuk ögrencisiyim. bizde istege baglı hazırlık vardı tabiki sectim bende.bunun için pek cok sebebim vardı ama
en önemnlileri bu devirde ingilizce bilen avukat pek az.bunun gerekli oldugunu düsünüyorum.gerk avukatlık gerekse hakimlik savcılk olsun bu gerekli bence.
ayrıca erasmus programına katılarak yurt dısındada egitim görebilirsin bunıda unbutma.ok.eger zorunlu olduysa da ne mutlu bize ki bu devrde ingilizce bilmenn bi ayrıcalık haline geldigi bi dönemde zorunlu oması güzel bişi.başlarda sıkılabiliriz ama sonradan bunun degerini sonradan anlarız sana derslerinde basarılar diliorum .
Old 22-09-2006, 17:18   #12
üye9283

Ben gazi hukuk öğrencisiyim, bu sene gelen 1. sınıftaki arkadaşlarım bizlerin 1.sınıfta gördüğü dersleri görmeye başladılar,yani hazırlık sınıfı okuma gibi bi durumları olmadı, yalnız hazırlık okunmadan normal hukuk derslerinin 5 yıla dağılacağına dair bişeyler duydum,ne kadar doğru bende bilmiyorum!!!
Old 13-10-2006, 17:20   #13
av.ilyasmeral

ben istanbul üniversitesi hukuk fakultesi II. sınıf öğrencisiyim. aslında hukuk fakultelerının 5 yıl olması ve hazırlık gelmesı en cok bızı sevındırecektı..(cunku hukuk fakultelerı bizden sonra bır yıl mezun vermeyecek istihdam aanları daha cok olacaktı) lakın bu sene gordum kı hazırlık falan yok herkes olduğuna bırıncı sınıfta bızım fakultede
Old 18-10-2006, 22:49   #14
dilek_65

yakın doğu üniversitesi hukuk fakültesinde okuyorum bizde hazırlık yok.
Old 29-11-2006, 01:20   #15
üye11967

Arkadaşlar Doğu Akdeniz Ünv.' de okuyorum ve bizde zorunlu hazırlık eğitimi var.Bölüme geçilen ilk sene de kredisi en yüksek ders ingilizce tabi mesleki ingilizce eğitimine geçiliyor..
Old 20-08-2009, 11:17   #16
albertina

merhabalar...bu sene gazideyim bende...hazırlık yok diye biliyorum ama hazırlığın olduğunu söyleyenler var bilgisi olan biri yardımcı olabilirmi bana..?
Old 21-08-2009, 13:24   #17
üye25928

Alıntı:
Yazan albertina
merhabalar...bu sene gazideyim bende...hazırlık yok diye biliyorum ama hazırlığın olduğunu söyleyenler var bilgisi olan biri yardımcı olabilirmi bana..?

Hazırlık yok, şimdiden tebrikler ve başarılar...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi