Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

sezaryan amelıyatında mağdur oldum

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 12-01-2010, 14:28   #1
Konuk

Varsayılan sezaryan amelıyatında mağdur oldum

bilmiyorum benim sorunum kadın haklarına gırıyormu ben turkıyenın sayılı hastanelerinden biri olan ünıversite hastanesınde hemşire olarak calısmaktayım 4 ay önce sezaryan amelıyatında her iki bacagımı ve kalcamı yaktılar ben hastaneye sorumluların bulunması ve baskalarının canı yanmasın dıye dılekce verdım sonuc alamadım boyle seylerın lıtaraturlerde oldugunu kımsenın suclu olmadıgını sezaryan mutlaka olmam gerktıgı anlatan bır cevap geldı ben aslında yandıgımda hastaneye dava acmak ıstedım cunku bır ay boyunca hastaneye tasındı bebegım erken dogdu onunla ilgılenemedım cunku yuruyemıyordum aynı hastanede calıstıgım ıcın benımle ugrasırlar bırde kendı dr um magdur olmaması icın sıkayet etmedım ama dılekcem bıle ınsanları rahatsız ettı sonrakı konturollerımde bana cok bakmak ıstemedıler uzerınden dort ay gectı haklarım neler bilmek ıstıyorum sımdıden tesekkur ederım dava acmam gerekırse hala izler duruyor hatta fotosunu cekmıstık sorunum devam edıyor yere egılemıyorum
Old 12-01-2010, 16:19   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Hastanın ameliyat olması ile vucudunun yanması arasında hiç bir komplikasyon,yan etki ilişkisi kurulamaz.Bunun açıkça tıbbın kötü uygulanması niteliğinde olan malpraktis örneği olduğunu düşünüyorum.

Yasal yollara başvurma konusunda öncelikle hastanedeki dosyanızın onaylı ve sayfa sayısı belirtilmiş biçimde bir örneğini almanızı,malpraktis sebebi ile uğradığınız zararın bilirkişiler tarafından tespitini istemeniz uygun bir başlangıç olacaktır.

Bilirkişi raporunda tespit edilen kusurlar ve dayanakları hukuk yollarına başvuramda size kılavuzluk yapacaktır.

İlgilileri odasına şikayet edebilir,ceza davası açılması istemi ile savcılığa şikayet edebilir ve maddi ve manevi tazminat davası açabilirsiniz.

Ameliyat olan hastanın vucudunun yakılmasın mesleki uygulama olarak değerlendirilemeyeceği düşüncesi ile tazminat davasının adli yargıda idare ve ilgili hekim/personel aleyhine açılması gerektiği düşüncesindeyim.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Old 14-01-2010, 23:26   #3
PINAR YILMAZ

Gerçekten çok üzücü bir durum. Sayın Kayar'ın da belirttiği gibi ilk önce yapmanız gereken en önemli şey durumunuzun bir bilirkişi hekim tarafından incelenmesi ve bir bilirkişi raporu almak bence de. Çünkü bu açacağınız davaları kazanmanızda size çok fayda sağlayacaktır.
Doktor hakkında taksirle insan yaralama suçundan dolayı ceza davası açabilmeniz mümkün. ayrıca hastane ve doktor aleyhine maddi ve manevi tazminat davası açabilirsiniz. hakkınızın kaybolmaması için zaman kaybetmemenizi ve mutlaka bir avukata detaylı olarak danışmanızı öneririm. Geçmiş olsun. Saygılar...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi