Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

çekişmeli boşanmada tehtid ve hakaret

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 16-09-2014, 15:47   #1
Konuk-Nes

Mesaj çekişmeli boşanmada tehtid ve hakaret

Çekişmeli olarak açtığım davada 3.durusma yapılacak..2 kez tebligat iade geldi..Fakat bu kez tebligat mernis adresine yapıldı..gelsede gelmesede dava görülecek diye biliyorum..Bu ayrılık süresince devamli hakaret ve tehtide maruz kaldım hatta 2 kez koruma kararı çıktı..eşimin daha onceden infazı olduğu için ve daha çok kin beslemesin diye ben hiç şikayet etmedim..lakin yakın zamanda ailem üzerinden etrafimizda ki insanlara hakkımda çok çirkin mesajlar attı ve bunun üzerine annem emniyete gidip şikayetçi oldu..şikayet esnasında ölüm tehdidi içeren bir mesaj yolladı ve oda dilekçeye eklendi..annemin bu sikayeti, benim daha önce dosyama koyduğum hakaret küfür tehtid mesajlarını göz önüne alırsam ve karşı tarafın gelmemesi durumunda..sahitleriminde yanımda hazır bulunması durumunda sizce bu duruşmada evliliğin son bulma olasılığı yada devam ederse seyri ne yönde olur..benim için çok önemli lütfen cevaplar mısınız iyi çalışmalar..kolay gelsin..
Old 16-09-2014, 20:24   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı

Mernis adresi şerhli tebligat ile davalı gelmese de artık davanız onun yokluğunda görülecektir. Şahitlerinizi dinletmeniz halinde ve Tazminat ve nafaka talepleriniz de yok ise mali durum araştırmasını da beklemeden mevcut delil durumuna ve iddialarınızı ispatlamış olmanıza göre boşanma kararı verilebilecektir.

Saygılarımla
Old 16-09-2014, 22:01   #3
Konuk

Merhaba..
Öncelikle zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum..Tebligatın mernise yapıldığını biliyorum,kalemden karşı tarafa çıkan evrağı gördüm..Benim şahitlerim yanımda olacak lakin 2. duruşmada Hakim yoktu ve şahit isteme durumu olmadı..ŞAhitlerin yanımda olduğunu söylesem dinlemeyi kabul eder mi yoksa dinlemek üzere erteleme yapar mı..Karşı taraf çalışmıyor ve üzerine her hangi bir şeyi olmadığını biliyorum..Dava dilekçemde maddi manevi tazminat talebim olmuştu..Tüm bu taleplerimden vazgeçtiğimi bu duruşmada beyan etsem..Hakim tarafından kabul görüp sonuca boşanmaya yönelik bir etkisi olur mu sizce..Ve manevi tazminattan geçtim..Tüm özel eşyalarım kesilmek suretiyle maddi zarara uğratıldım ve eşimin annesine yolladığım bir miktar paranın PTT havale dekontu mevcut bende..bunlar için boşanmanın gerçekleşmesinin ardından yeni bir dava açabiliyor muyum.. Yardımlarınız çok teşekkür ederim..İyi çalışmalar..
Old 17-09-2014, 09:57   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı

Davanızın bahsettiğiniz celsede bitip bitmeyeceğini kimse bilemez. Siz bitmesi için tanıklarınızı hazır bulundurabilirsiniz. Dinlenip dinlenmeyeceği hakimin taktirindedir.

Maddi ve manevi tazminat taleplerinizden vazgeçseniz dahi bu celse boşanmanın gerçekleşeceği garanti değildir.

En iyisi davanızın takibini bir avukatla yapmanızdır. Avukatlar hak kaybı yaşamanızı engeller.

Ailesine gönderdiğiniz paranın dekontunun olması üzerinde gerçek gönderilme sebebi yazmadıktan sonra geçerli delil veya delil başlangıcı olarak değerlendirilmez.

Eşyalarınız için boşanma kararından sonra alacak davası açabilirsiniz.

Daha fazlası için bir avukatla yüzyüze görüşmelisiniz. Davanızın seyrine yönelik sorularınızı duruşmaları takip etmeden sağlıklı cevaplamak mümkün değildir.

Kahdem haklarınız konusuda genel bilgiler verir ve hatırlatmalar yapar.

Maddi durumunuz elverişli değilse davanızın bulunduğu yer ilin barosundan kendinize ücretsiz avukatlık hizmeti talep edebilirsiniz.

Saygılar
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi