Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Nafaka, Tedbİr Parasi Ve Avukata UlaŞamama

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-08-2012, 14:46   #1
Konuk

Varsayılan Nafaka, Tedbİr Parasi Ve Avukata UlaŞamama

Herkeze merhaba

01-12-2010 da açtığı boşanma davası 06-02-2012 tarihinde sonuçlandı (karar yargıtayda)

aile mahkemesi hem benim hemde karşı tarafın açtığı davayı lehime sonuçlandırdı iki kızımla beraber bizlere dava tarihinden aylık 600 tl tedbir nafakası ve karar kesinleştirdikten sonra aynı miktarda nafakayı almamı hükmetti.
Dava açıldığında avukatım benden evlilikten sonra edinilmiş olan iki daire için tedbir koyma amacıyla 10.000 tl para talep etti ve parayı adliyeye nytırdım dairelere tedbir koydurdum dedi.
ayrıca mahkeme 5.000 tl tazminata hükmetti, avukatım tazminatı reddeceğini söyledi ve ayrıca takı davası açıcağını söyledi.

gecen 20 ayda avukatım nafaka hiç alamadı son 6 ayda sıkıştırdığımızda icra göndericem yok ben gidicem deyip bir sonç alamadı, aradığımızda dosyanız yargıtayda herşey hallolcak dedi.

gecen ay bir dostumuz vasıtası ile tedbir koydurduğumuz iki dairenin satıldığını (bir tanesi 3.kişiyede satılmış) öğrendik avukatı aradığımızda imkansız olmaz deyip peşine düşeceğini bildirdi bir aydır tapuya gidip bakacağım diye oyaladı en son tedbir parası olan 10.000 tl yi geri istedim sizin paranız adliyede alırsanız daireler düşer dedi bende zaten satılmış daireler bu nasıl tedbir bu nasıl iş dedim ben tapuya gidiyorum dedi tam 6 gündür defalarca aramama rağmen telimi açmıyor meşgule atıyor.. bürosuna gittiğimde orda olmadığını görüyorum.
en son bugün mesaj aracılığı ile kendisini savcılığa bildireceğimi en azından tedbir parası yatırıldı ise parayı vermesini söyledim. ama yine açmadı....

konu nafaka ve tedbir parası beş kuruşumda kalmadı ne yapabilirim bende şaşırdım ilginize teşekküerler.....
Old 17-08-2012, 22:31   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı

Vekiliniz sözleşmede belirtilen işleri meslek ilkelerine ve yasalara uygun biçimde yerine getirmek,dosyanız hakkında size bilgi vermekle yükümlüdür.

Dosyanızla ve yapılan işlerle ilgili olarak yeniden görüşmeyi denemeniz ,doğrudan dosyanızın görüldüğü mahkeme kaleminden uyap sisteminde kayıtlı olan dosyada yapılan işlerle ilgili döküman almanız mümkündür.

Bunun mümkün olmaması durumunda bir avukattan konu hakkında görüş almanız uygun olacaktır.

Koşulları varsa haklı sebeple avukatınızı azledebilir,meslek ilkelerine aykırılık sebebi ile baro disiplin servisine ,başvurabilirsiniz.

Bu tür sorunları zamanında fark etmenin ve önlemenin bir yolu ;eğer telefon kendi adınıza kayıtlı ise 4060 a ABONE Tc Kimlik no yazarak abone olmanızdır.
Abonelik sayesinde dosyanızda ve hakkında yapılan her işlem bilgi olarak size SMS olarak gönderilecektir.

İşleri takip etmek böylece olanaklı olacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi