Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

İftira Ve Tehdit/ Israrlı Takip Mağdurunun Yasal Olanakları

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 14-01-2013, 13:02   #1
Konuk

Varsayılan İftira Ve Tehdit/ Israrlı Takip Mağdurunun Yasal Olanakları

merhaba ben 23 yaşındayım 2012 yılı nisan ayında biriyle tanıştım arkadaşlığımız ilerledi sevgili olduk.bu süre içinde onu tanımaya çalıştım bana maddi manevi yardımları oldu bunlardan bitanesi bozulan buzdolabımı yenilerken bulmamda taşımamda yardımcı oldu ve paranın bir kısmını borç olarak o ödedi ancak sonra kendisine geri verdim.
aradan biraz geçti ben kendisiyle yapamayacağımı anladım ayrılmak istedim. fakat kendisi zorluk çıkardı ayrılırsam beni öldüreceğini söyledi ben ailemden uzakta liseye giden kuzenimle yaşıyordum onu da korkutarak ayrılmamam için elinden geleni yaptı.ailesiyle konuştum annesine oğlunun beni korkuttuğunu tehditler savurduğunu hatta kuzenimi korkuttugunu da söyledim ancak annesi her seferinde benim oğlum inatçıdır dediğini yapar huyuna git demekten başka birşey yapmadı.bu sırada benim memleketimde talibim çıktı beni istemeye geldiler bende kabul ettim. bu şahsı da kendimden soğutmak için elimden gelen tüm yollarrı denedim ancak takıntı haline gelmiştim kapımda bekleyip dışarı çıktığımda öldürmekle tehdit ediyordu bir tanıdığımı çağırdım yanıma aradığında tanıdığıma da küfürler yağdırdı onu da tehdit etti o kızı bana ver dedi.sonunda dayanamayıp babamı çağırdım durumu anlattım işi bırakıp memleketime dönmek ,zorunda kaldım bunlara sebep olduğu için onuşikayet edecektik sonradan vazgeçtik uğraşmak istemedik.ancak ben memleketime döndükten sonra sözlendiğim kişiyi arayıp olur olmaz şeyler söylemiş bana iftiralar atmış tüm arkadaşlarıma yalanlar söyleyip adresime ulaşmaya çalışmış başarılı olamayınca da savcılığa onu boş taleplerle, evlenme vaadiyle kandırdığım için şikayet etmiş üstelik biz sevgiliyken benim uyurken fotoğraflarımı çekip onları göstererek başvurmuş.ve ben onun sözde parasını yeyip onu kullandığım için tazminat davası açmış ben ne yapmalıyım bu durumda? hakaret ve iftiraya ugradım namusuma laf ediliyor?
Old 16-01-2013, 14:55   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı,

Sizde savcılığa başvurarak hakaret tehdit,özel hayatın gizliliğinin ihlali,kişisel verilerin hukuka aykırı olarak ele geçirilmesi vb ilgili kişi hakkında şikayet hakkınzıı kullanabilir ve koşulları varsa tazminat davası açabilirsiniz.

Diğer yandan mevcut ve muhtemel şiddetten korunma ve önlenmesi için en yakın Aile Mahkemesine başvurarak koruma kararı talep edebilirsiniz.

Hatırlatalım ki 6284 sayılı yasa tek taraflı israrlı takip mağdurlarını da kapsam içine almıştır.

Bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi