Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Selçuk Üniversitesi Öğrencileri ve Mezunları...

Yanıt
Old 10-08-2009, 21:51   #271
üye25928

Alıntı:
Yazan aysn
arkadaşlar bu sene miras hukukuna mehmet ayan'ın,medeni hukuka süleyman yalman'ın, eşya hukukuna nurşen ayan'ın, ticaret 1 e cumhur hocanın ticaret 2 ye de ibrahim arslanın gireceği konusuluyor. Ben son sınıf oldugum için benim için önemli olan miras ve ticaret 2. Mirasa mehmet hocanın ,ticaret 2ye de ibrahim hocanın gireceği doğru mudur? Bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler...
Şayet doğruysa tamamen karıştırılmış.
Old 12-08-2009, 21:50   #273
üye25928

Okulumuz bu sene 250 +250 toplam 500 öğrenci mi almış
Old 13-08-2009, 11:31   #274
Oğuzhan S.

Fakültemizi kazanan arkadaşları tebrik ederim.
Old 18-08-2009, 20:01   #275
Yusuf Ş.

Merhabalar bende bu sene 2.öğretim öğrencisiyim
Old 18-08-2009, 22:40   #276
üye25928

Alıntı:
Yazan Yusuf Ş.

Tebrikler, hayırlı olsun. 2. öğretim okumak güzeldir. Ben de ikinci öğretimim ama özel nedenler kendi sınıfımda derse girmeme biraz engel teşkil ediyor , tavsiyem keyfini çıkartın.
Old 18-08-2009, 22:42   #277
Yusuf Ş.

teşekkür ederim sağolun.Size birşey sormak istiyorum.Selçuk'ta sınav dönemi nasıl oluyor?Tek sınav varmış galiba?
Old 19-08-2009, 15:31   #278
advocatus diaboli

Alıntı:
Tebrikler ve başarılar.. ben 2. sınıf oldum artık ama 1. öğretim.
Old 19-08-2009, 15:50   #279
advocatus diaboli

Alıntı:
teşekkür ederim sağolun.Size birşey sormak istiyorum.Selçuk'ta sınav dönemi nasıl oluyor?Tek sınav varmış galiba?
Şöyle ki, ilk dönem sonunda vize sınavları oluyor, 2. dönem sonundaysa finaller yapılıyor. Ayrıca vize notunun %40 ı final notunun ise %60 ı alınıp hesaplama yapılıyor. Son olarak da geçme notu 60; ancak hocalar puan ya da harf barajını düşürebiliyorlar. Geçen sene hukuk başlangıcı, iktisat, roma hukuku derslerinde baraj çekilmişti.
başarılar...
Old 19-08-2009, 16:43   #280
av.özlem42

Alıntı:
Yazan Yusuf Ş.
Tek vize tek final var ocakta vize,haziranda final oluyor
Vizenin %40'ı finalin %60'ı dikkate alınıyor
Old 19-08-2009, 19:08   #281
üye25928

Alıntı:
Yazan Yusuf Ş.

Bizim dersler yıllık.

Yani Ekimden, Hazirana kadar..

2 sınav olur.:
Ocak ayında vizeler %40 etkilidir.
Haziran ayında finaller %60 etkilidir.

Şayet başarısız olursanız, Temmuz ayında bütünleme sınavına gelirsiniz,
Bütünleme sınavı, final sınavının telafisidir. Dersi geçmek için final sınavında alamadığınız notu almanız için ikinci bir şanstır.

Dersi geçmek için baraj notu, 60dır. 60, 4lük sistemde 2 ile gösterilmektedir. Bazı derslerinizde, sınıfın durumuna göre baraj 55 veya 50'e bile çekilmektedir.

İlk sene, ders kaydı, seçmeli ders gibi durumlarla karşı karşıya bırakılmazsınız. Bu da fakültemizin ayrıcalığıdır.
Old 19-08-2009, 19:08   #282
üye25928

Alıntı:
Yazan advocatus diaboli
Tebrikler ve başarılar.. ben 2. sınıf oldum artık ama 1. öğretim.
Daha önce de sordum cevap vermediniz, tanışıyor muyuz acaba merak ettim yeniden
Old 20-08-2009, 12:34   #283
yigit289

selçuk üniversitesi hukuk fakültesi bu sene çukurova üniversitesinde öğrenim görecekmiş.Yazık ya hukuk eğitimini de bitirdiler.
kaynak : http://iubasin.istanbul.edu.tr/HABER...rensel_1_3.pdf
Old 21-08-2009, 11:19   #284
Oğuzhan S.

Alıntı:
Yazan yigit289
selçuk üniversitesi hukuk fakültesi bu sene çukurova üniversitesinde öğrenim görecekmiş.Yazık ya hukuk eğitimini de bitirdiler.
Haber yanlıştır. Yerleştiğimiz ve misafir öğrenci olmadığımız yerden niye başka bir yere gidelim? Zaten böyle bir durum olsa idi yerleştirme klavuzlarında bu durumdan bahsedilirdi.
Karışıklık şuradan kaynaklanmaktadır. Fakültemizde (Selçuk) , henüz hukuk fakültesi binası olmayan Çukurova öğrencileri okumaktaydı. Bu sene onların Çukurova'ya dönme ihtimalleri var.
Old 21-08-2009, 11:25   #285
üye25928

Alıntı:
Yazan yigit289

Haber doğru değil ilk olarak Çukurova Hukuku kazanan öğrenciler bizim fakültede ders görüyorlardı. Bu sene Çukurova Hukuk öğrencileri, Çukurova'ya gidecek, bu haber muhtemelen yukarıdaki durumun çarpıtılmış hali.

Ek olarak, fakültemizi yeni kazananlardan tanıdıklarım var, şayet böyle bir şey olsaydı onlara haber verilirdi. Bir de ösym kılavuzlarında böyle bir durumun yer alması gerekirdi.

Selçuk Hukuk'ta 14 profesör, başarılı bir akademik kadro var, üstelik fakültenin fiziki şartları göz önüne alındığında amfilerde herhangi bir yer sıkıntısı söz konusu değil, hal böyle olunca da yukarıdaki haberin asılsız olduğu ortada...
Old 21-08-2009, 13:44   #286
edaesma

selçuk üni de yatay geçiş nasıl oluyor gidip görüşmek şart mı?
Old 21-08-2009, 14:04   #287
advocatus diaboli

Alıntı:
Fakültemizde (Selçuk) , henüz hukuk fakültesi binası olmayan Çukurova öğrencileri okumaktaydı. Bu sene onların Çukurova'ya dönme ihtimalleri var
.
Bu artık ihtimal değil, çukurova öğrencileri bu sene kendi üniversitelerine dönüyorlar ve Mehmet Ayan nedeninin hem bizde hemde çukurovada artan kontenjanlar olduğunu söyledi. Gidecek olan onlar ne yazık ki..
Old 21-08-2009, 16:06   #288
advocatus diaboli

Selçuk üniversitesinin sitesinde yatay geçiş ile ilgili bilgi var ordan öğrenebilirsiniz, ayrıca sitede telefon numaraları da var fakülte sekreterliği size yardımcı olacaktır.
Old 21-08-2009, 16:08   #289
advocatus diaboli

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Daha önce de sordum cevap vermediniz, tanışıyor muyuz acaba merak ettim yeniden
Tanışmıyoruz ama fotoğrafınızdan yüzünüz yabancı gelmiyor, bizim derslerimize giriyorsunuz yanılmıyorsam. Ama hayır bir tanışıklılık yok..
Old 21-08-2009, 16:14   #290
üye25928

Alıntı:
Yazan edaesma
selçuk üni de yatay geçiş nasıl oluyor gidip görüşmek şart mı?
www.selcuk.edu.tr

ilanlar bölümünde her senenin yatay geçişle alakalı bütün bilgileri mevcut.

Hukuk fakültesi bu sene iki kişilik kontenjan açmıştı.
Old 21-08-2009, 22:50   #291
av.özlem42

Alıntı:
Yazan advocatus diaboli
.
Bu artık ihtimal değil, çukurova öğrencileri bu sene kendi üniversitelerine dönüyorlar ve Mehmet Ayan nedeninin hem bizde hemde çukurovada artan kontenjanlar olduğunu söyledi. Gidecek olan onlar ne yazık ki..
çukurovada hukuk fakültesinin binası bile henüz tamamlanmamışken nasıl döneceklerki
Old 22-08-2009, 19:24   #292
üye25928

Alıntı:
Yazan advocatus diaboli
Tanışmıyoruz ama fotoğrafınızdan yüzünüz yabancı gelmiyor, bizim derslerimize giriyorsunuz yanılmıyorsam. Ama hayır bir tanışıklılık yok..

Evet, ben genelde iki sınıfından kendi programıma uygun olanla takılıyorum.

En kısa zamanda tanışmak ümidiyle, iyi forumlar.
Old 27-08-2009, 12:20   #293
Oğuzhan S.

DUYURU (www.hukuk.selcuk.edu.tr)

Son günlerde basında çıkan Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin Çukurova Üniversitesinde öğrenim görecekleri yönündeki haberler gerçek dışıdır. Öğrencilerimiz öğrenimlerini bu güne kadar olduğu gibi Üniversitemiz Konya Kampüs yerleşkesinde görmeye devam edeceklerdir.

Sadece, 2008-2009 Öğretim yılında fakültemizde misafir öğrenci olarak öğrenim görmekte olan Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri kendi fakültelerine dönmüşlerdir. Onlara kendi fakültelerinde başarılar diliyoruz.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Old 27-08-2009, 15:17   #294
üye25928

Alıntı:
Yazan Oğuzhan S.
DUYURU (www.hukuk.selcuk.edu.tr)

Son günlerde basında çıkan Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin Çukurova Üniversitesinde öğrenim görecekleri yönündeki haberler gerçek dışıdır. Öğrencilerimiz öğrenimlerini bu güne kadar olduğu gibi Üniversitemiz Konya Kampüs yerleşkesinde görmeye devam edeceklerdir.

Sadece, 2008-2009 Öğretim yılında fakültemizde misafir öğrenci olarak öğrenim görmekte olan Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri kendi fakültelerine dönmüşlerdir. Onlara kendi fakültelerinde başarılar diliyoruz.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bu açıklamaya ihtiyaç vardı, paylaşım için teşekkürler.
Old 31-08-2009, 21:18   #295
edaesma

selçük üniversitesinde ikinci ögrenim ögrencilerini en son kaç puanla aldılar haberi olan var mı?
not:ikinci sınıflar için?ayrıca 3.dönem de alım oluyor mu?
Old 01-09-2009, 21:22   #296
üye25928

Alıntı:
Yazan edaesma
selçük üniversitesinde ikinci ögrenim ögrencilerini en son kaç puanla aldılar haberi olan var mı?
not:ikinci sınıflar için?ayrıca 3.dönem de alım oluyor mu?
Daha açıklanmadı. Bu seneki başvururlar. Geçen senekilere ilanlar bölümünden bakabilirsiniz.
Old 06-09-2009, 10:51   #297
Zehra Ekizo

Ben de Selçuk hukuk tan bu sene mezun oldum...Çok mutluyum
Old 07-09-2009, 20:22   #298
üye25928

Alıntı:
Yazan Zehra Ekizo
Ben de Selçuk hukuk tan bu sene mezun oldum...Çok mutluyum
Bütünlemeleri verdiniz yani. Umarım başarılı bir hukukçu olursunuz, tebrikler. Keşke daha önce söyleseydiniz.
Old 08-09-2009, 10:57   #299
together

Bende 2. Öğretim olarak başlıyorum bu yıl. İÜ Adalet m.y.o dan Dikey Geçiş yaparak geliyorum. İstanbuldan Konyaya gelmek baya zor gelicek benim için ama Hukuk Fakültesi için değecektir umarım Fakülteli arkadaşlarımla tanışmak isterim
Old 08-09-2009, 13:48   #300
Zehra Ekizo

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Bütünlemeleri verdiniz yani. Umarım başarılı bir hukukçu olursunuz, tebrikler. Keşke daha önce söyleseydiniz.
Teşekkür ederim...Sınava çalışmaktan vaktim olmadı galiba siteye girip yazmaya .Siz de mezun olursunuz inşaallah...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi