Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

İstanbul Barosu Hukuk ingilizcesi kursu

Yanıt
Old 15-10-2007, 01:03   #1
yyyasemin

Çözüm İstanbul Barosu Hukuk ingilizcesi kursu

Arkadaşlar umarım haberdarsınızdır ama olmayanlar için belirteyim:
İstanbul barosu barosu bunyesındekı avukat ve stajyerlere ucretsız bır kurs vermektedır ben gecen yıl katıldım faydası oldu en azından ben english ortam olsun diyenlere faydalı olur kanaatindeyim
sevgiler
Av. Yasemin Güllüoğlu
Old 10-11-2007, 21:20   #2
memetdurmaz

peki hukuk fakültesi öğrencileri bu imkandan yararlanabiliyor mu çünkü ingilizce kurslarının ücretleri öğrenci için oldukça ağır ve özel kurslar hukuk dışı uygulamalarla dolu.Örneğin henüz vermedikleri eğitimin ücretini garentiye almak adına tüm ödeme senetlerini imzalatıyorlar.
Old 12-11-2007, 16:47   #3
ecesaka

Hukuk öğrencileri de derslere geliyorlar, sertifika alıyorlardı. Benim ders aldığım dönemde üç öğrenci vardı derslerde...
Old 14-11-2007, 14:07   #4
Sav.SametBerktaş

bende hukuk öğrencisiyim ve bu kurslara katılmayı çok isterim
nereye ve hangi yolla başvuruda bulunabilirim?
yardımcı olursanız çok mutlu olurum
Saygılar.
Old 15-11-2007, 00:06   #5
ecesaka

http://istanbulbarosu.org.tr/Detail....atID=1&ID=2903

Yukarıda Hukuk İngilizcesi dersleri ile ilgili seviye tespit sınavı haberi bulunmaktadır. Ancak Hukuk İngilizcesi dersleri veren Sn. Av. Metin Uracin ders takip etmek isteyen hiç kimseyi derse almamazlık etmiyor Dilerseniz telefonla kendisiyle görüşerek durumunuzu bildirebilirsiniz. Olmazsa diğer dönemi www.istanbulbarosu.org.tr'den takip ederek, uygun zamanda seviye tespit sınavına katılarak derslere girmeye başlayabilirsiniz...
Old 20-11-2007, 22:41   #6
SHODAN

Şuan devam eden kursa katılarak sertifika alma şansımız var mı?
Old 20-11-2007, 22:54   #7
ecesaka

Alıntı:
Yazan Av.FıratEmreYILMAZ
Şuan devam eden kursa katılarak sertifika alma şansımız var mı?

Ben derslere devam ettiğim sırada dört derse devamsızlık halinde sertifika verilmediği söyleniyordu... Ekim ayından beri ders yaptıklarını düşünecek olursak, yüksek ihtimalle sertifika vermezler... Ancak yine de bu konuyu Av. Metin Uracin ile görüşmenizde fayda var...

Saygılarımla
Old 20-11-2007, 23:31   #8
Sav.SametBerktaş

hay Allah büyük talihsizlik oldu
keşke bende katılabilseydim
Old 22-11-2007, 13:05   #9
ecesaka

İstanbul Barosu Av. Metin Uracin yardımıyla bu etkinliğini -yanılmıyorsam- 6 senedir devam ettiriyor... Bir sonraki dönemde de katılabilirsiniz...
Old 06-11-2008, 00:40   #10
cunapiedra

efendim bende çok zamandır hukuk ingilizcesi öğrenmek istiyordum acaba bu haftadan katılsam olur mu derslere?
bu konu hakkında bilgisi olan varsa açıklarsa sevinirim
Old 12-11-2008, 13:56   #11
yyyasemin

Geç kalmadığınızı düşünüyorum. Metin hoca sonradan katılımları istisnai olarak kabul etmektedir.
Saygılar
yasemin
Old 12-11-2008, 22:49   #12
cunapiedra

çok teşekkür ederim bu konuda bana yardımcı olduğunuz için saygılarımla
Old 06-12-2008, 17:11   #13
Av.Didem Kutlu

bende bu kursa katılmayı çok istiyorum ancak geç kaldım sanırım,ikinci dönem yeniden bir kurs açılacak mı yoksa devam niteliğinde mi olacak
Old 07-12-2008, 15:36   #14
yyyasemin

Arkadaşlar uzun bir aradan sonra genel bir bilgilendirme yapmak istedim. Birçok arkadaşım bana internet üzerinden ulaştı yüz yüze görüştüğüm kişiler de oldu. Bunun akabinde ( 1 yıllık süre ) amerika ile ve ingiltere ile yaptığım bağlantılarda, buradaki arkadaşlarımıza nasıl yardımcı olabiliriz diye düşündük. ( bazı arkadaşlar rakip toplama dedi )) ) Daha açık konuşmak istersem :
1 : Hukuk fakültelerinde ( yeditepe maltepe kültür başkent v.d ) eğitim ve danışmanlık yapacağız. ingiltereden gelecek olan bir yabancı ile...
2 : Bizden buradan veya yüzyüze görüştüğümüz kişilerin istekleri doğrultusunda bulduğumuz master, hukuk sertifika programı ve hukuk ingilizce programlarını bir hizmet olarak sunacağız.
Sonuç olarak arkadaşlar birikimlerimizi paylaşmadan öte aktif hale getirip size ulaşabileceğiniz bağlantılar için de yardım etmeye çalışacağım.
Umarım bu başlangıçla mahçup olmayız ve sizlere elimden geleni yapabilirim.
Selam ve Saygılarla
Av. Yasemin Güllüoğlu ( LLM ) ( Sağlık hukuku uzmanı )
Old 17-08-2009, 13:22   #15
yagmur

arkadaşlar merhaba bende geçen sene katılmıştım ancak bu sene boyle bir program var mı?
benim herhangi bir bilgim yok eğer bilen varsa bana iletirseniz çok memnun olurum

saygılarımla,

yağmur
Old 08-12-2009, 17:52   #16
Murat Çağlar

Merhaba Arkadaşlar,

Bendeniz Av. Murat Çağlar. Özel bir Bankanın Uluslararası Hukuk'tan sorumlu Hukuk Müşaviri olarak, size hukuk ingilizcesi/legal english hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla yazıyorum.

Geçtiğimiz yıl Yeditepe Üniversitesinde avukatlara ve hukuk öğrencilerine vermiş olduğum Hukuk İngilizcesi kursundan sonra, bu yıl İstanbul Ticaret Üniversitesinde hukuk fakültesi öğrencilerine bu dersi vermekteyim.

Halihazırda avukat meslektaşlarımıza ve hukuk öğrencilerine özel dersler vermekteyim. Dersler grup halinde olabileceği gibi bireysel de olabilir.

Gerek şahsım gerekse dersler hakkında daha fazla bilgi için muratcaglar@istanbulbarosu.org.tr adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,
Old 14-01-2010, 22:18   #17
Ebru Demirci

Ankara barosunda ya da Ankara'da herhangi bir yerde de hukuk öğrencilerinin ücret ödemeden faydalanabileceği bir mesleki ingilizce kursu var mı ? Üniversitem Tömer adlı üniversiteye bağlı kurum aracılığıyla, okula belli dereceyle girmiş olanlara ücretsiz olarak dil olanağı sağlıyor ama bu kurs mesleki değil. Dolayısıyla pek de işime yaramıyor.

Bu konuda herhangi bir bilgisi olanlar varsa paylaşmalarını rica ediyorum.

Sevgiler.
Old 15-01-2010, 00:42   #18
Murat Çağlar

Merhaba,

Yazdıklarınızdan sanıyorum henüz fakülte öğrencisisiniz...Üniversiteniz özel üniversite ise, hukuk ingilizcesi dersleri veriliyor olması lazım. Genellikle özel üniversitelerin bu tür dersleri var çünkü.

Alıntı:
Yazan Ebru.L
Ankara barosunda ya da Ankara'da herhangi bir yerde de hukuk öğrencilerinin ücret ödemeden faydalanabileceği bir mesleki ingilizce kursu var mı ? Üniversitem Tömer adlı üniversiteye bağlı kurum aracılığıyla, okula belli dereceyle girmiş olanlara ücretsiz olarak dil olanağı sağlıyor ama bu kurs mesleki değil. Dolayısıyla pek de işime yaramıyor.

Bu konuda herhangi bir bilgisi olanlar varsa paylaşmalarını rica ediyorum.

Sevgiler.
Old 05-08-2010, 00:21   #20
snur

Merhaba istanbul barosunun bu sene açdığı ingilizce kursu var mı? Veya bu konuyla ilgili bilgiyi nerden alabilrim?

Bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim..Şimdiden teşekkürler..
Old 07-08-2010, 12:33   #21
yyyasemin

Sayın SNur,
İstanbul barosunun wep sayfasına baktınız mı?
Baro staj eğitim merkezine gidip sordunuz mu?
Oralardan öğrenmeniz daha kolay olur.
Old 22-09-2010, 17:40   #22
belamir

İstanbul barosu hukuk ingilizcesi kursu hakkında bilgi sahibi olan biri varsa ,lütfen bilgilendirebilir mi?Telefon sürekli meşgul ulaşamıyorum da..
Old 23-09-2010, 22:59   #23
yyyasemin

Sayın Belamir, İstanbul Barosuna gittiniz mi? 2. katta ilan edilmişti ...süresi yanlışım yoksa 4 eylülde sınavla son buldu..
Old 27-09-2010, 19:59   #24
belamir

Teşekkür ederim ama avukat beyden bilgi aldım.Devam edilebiliyormuş.Ekimde yeni bir öğrenci grubuna kurs verilecekmiş.
Old 02-01-2013, 17:22   #25
Murat Çağlar

Değerli meslektaşlar,

Bendeniz Av. Murat Çağlar. Yeditepe Üniversitesi'nde vermiş olduğum "Hukuk İngilizcesi" kursunu takiben İstanbul Ticaret Üniversitesinde bu dersleri vermeye devam etmiş bulunmaktayım.

Halihazırda ise meslektaşlara bire-bir özel dersler veya küçük gruplara bu dersleri vermeye devam etmekteyim. Yeterli talep olması halinde daha büyük gruplara da ders verilebilecektir.

İlgilenen meslektaşlarım bana muratcaglar@istanbulbarosu.org.tr adresinden ulaşabilirler.

Saygılarımla,

Av. Murat ÇAĞLAR
Old 23-10-2013, 14:54   #26
Av. Nur K.

İstanbul Barosu'nda hukuk ingilizcesi ve temel ingilizce dersleri olacakmış. İlgilenenler için link http://www.istanbulbarosu.org.tr/Det...atID=1&ID=8478
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi