Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Unutmak Üzerine !

Yanıt
Old 14-05-2003, 10:53   #1
Sibel

Mutlu Unutmak Üzerine !

Unutulmak üzerine !

Belli günler vardır... Yıl çemberi dönüp dolaştığı, aynı tarihi gösterdiğinde, saatler gonglarını vurduğunda, hafızanın tozlu pencereleri açılıp usumuza misafir olan günler.....

"Unuttum işte" diye söylenen o küçük kandırmacayı günü geldiğinde karşımızda yeniden bulduğumuz, mümkün olsa takvimlerden kazımaya çalıştığımız o acımasız günler !

Kişiler vardır.... Unutulan günlerin unutulma sebebi olan kişiler..
Unutulan günler unutulmadığı gibi, o günlerin unutulma sebebi olan kişiler de yok olmazlar...

Bir yürek gümbürtüsü kopar taa derinlerde bir yerlerde.. Herşey tazedir aslında, sadece biraz bastırılmış, basınçlanmıştır...

Unutmanın mümkün olmayacağını, "unuttum" demenin bile aslında unutmamak olduğunu bilerek barışık olmalı insan takvimdeki günlerle...

Beş yıl, on yıl, kırk yıl geçse bile takvimin özel günlerinde gülümsemenin tadına varmalı insan....
Mutlu son hoş bakışlarla geçmişi gülümseyerek anımsamak olmalı.. Öyle değil mi ?
Old 19-05-2003, 11:35   #2
Av.H.Sancar KARACA

Unutulmayan,unutulmayacak günlerden biri. O'nu anlamak ağlamak değildi,O'nu anmak da.
Anıtkabir bugün bir başka esrarengiz ve heybetli ve de seçici.İktidardan bazıları da orada ama,gözüm çocuklarının elinden tutarak oraya getiren anne ve babalara takıldı.Onların hiçbir zorunluluğu yoktu oysa. Protokolde olmaları da gerekmiyordu.
"Bizi görsünler" diye değil, "O'nu görelim" diye gelmişlerdi.
Çocuklar pikniğe değil Ata'sına gelmişti anne ve babaları ile bugün.
Özlemişim çocukluğumdaki Atatürk'lü bayramları besbelli.Dayatmalara,tek düzeliklere ,zorunluluklara karşın soğutamamışlar demek ki hala beni.
Sağol Büyük İnsan. "Al bir ata binmiş olan ", Sağol "Elif'in Kağnısı"nı geceden geceye yeden" neslin Ata'sı Sağol. Nur içinde yat.

Bugün kabrin başında toy var,düğün var,seni unutmayanlar, unutturmayanlar orda bak.Elinde kırmızı gülü ile gelen 4-5 yaşındaki yavru.Öpüyorum seni öpüyorum. Sağol. Binlerce sağol.İşte Ata'n seni gördü ve gülümsüyor.
Sağol elinde kırmızı gül,başında beyaz şapka,ayağında beyaz ayakkabı,kırmızı gömlek ve kırmızı etekle,yani bayrak rengine bezenmiş olarak Ata'sına gelen yavrum sağol.Annesi ve babası alkış size.
Şair'in dediği gibi;
"Sahipsiz vatanın batması haktır.
Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır".

New York Türk Günü'nde ABD Başkanı kutlama mesajı göndermemiş,miş,miş,miş."Adam haklı,biz davet etmemişiz zaten." diye savunanlar da var.Ne gam.Bayrak renkli bayrak çocuklar Anıtkabir'de ya siz ona bakın.Bana ne BUSH'un mesajından.Miş de miş.
Old 05-09-2003, 14:30   #3
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Evet unutulmaz... Unutulmaya calisilan gunlerin bir musebbibi var ise mumkunse hesaplasilmalidir, hesaplaşma derken, öncelikle unutmaya calisan kendi kendine bunu yapmalidir ve devaminda o tarih de, diger siradan tum tarihler gibi, gecmis guncemizin tozlu sayfalari arasinda yerini almalidir.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi