Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

hukuk fakültelerinde sanal duruşmalar yapılıyor mu?

Yanıt
Old 12-05-2007, 13:33   #1
cihanguvenc

Varsayılan hukuk fakültelerinde sanal duruşmalar yapılıyor mu?

selam arkadaşlar bir konuda danışmakta yarar gördüm. Türkiyedeki hukuk fakültelerinde sanal duruşmalar yapılıyor mu? çağ üni de yapılıyor ancak pek bir faydası olduğunu düşünmüyorum. sizlerin okullarınızda da yapılıp yapılmadığını merak ediyorum. birde fayda konusunda ben yanılıyorsam lütfen beni bilgilendirin. saygılarımla...
Old 15-05-2007, 15:24   #2
bilal_deu

ben dokuz eylül hukuk öğrencisiyim. 3. ve 4. sınıflarda hocalarımız sanal duruşma yaptırıyorlar. bence gayet faydalı bir yöntem. gerçi okulumuzda uygulanan aktif eğitim sistemi sayesinde sanal duruşmalara pek yabancı değiliz ama. hukukta teori kadar uygulama da çok önemli. o yüzden sanal duruşmaların kesinlikle yararı vardır.
Old 15-05-2007, 20:03   #3
uğurdemiray

ben erzincan hukuk fakültesinde okuyorum bizim okulda 4.sınıfta uygulanıyor fakat bence sanal duruşmadan ziyade hukuk fakültesi öğrencileri gözlemci olarak gerçek duruşmalara katılmalı en azından öğrencilik hayatından bu konuda fikir sahibi olmalıdır.
Old 24-05-2007, 01:58   #4
handekumas

ben okurken yoktu ama şimdi yapıyorlarmış bizim okulda

benim zamanımda olsaydı mesleği o an bırakabilirdim

gerçi tabii ki o kürsüde oturan başkanla uygulamada o sıfatı taşıyan kişinin davranışları farklı olacaktır.

saygı bekliyoruz biz hala
Old 27-07-2009, 12:36   #5
aynur7485

Ben 2003 mezunuyum.Öyle sanal duruşma falan yapıldığını görmedim.Dilekçe yazmayı bile bilmeyen hukukçu yetiştirilirken duruşma falan komik geliyor bana.Gİt adliyeye gör gerçek duruşmaları,avukat olmaktan vazgeçersin.
Old 01-08-2009, 14:57   #6
Oğuzhan S.

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi bünyesinde böyle bir salon var(mış). Fakat, sandalyeleri olmadığı için kullanılmıyormuş diye bir hoca söylemişti.
Old 04-08-2009, 21:06   #7
üye25928

Alıntı:
Yazan Oğuzhan S.
Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi bünyesinde böyle bir salon var(mış). Fakat, sandalyeleri olmadığı için kullanılmıyormuş diye bir hoca söylemişti.

Sadece sandalyeler olmadığı için kullanılmıyorsa gerçekten ilginç imiş. Mehmet Ayan gibi bir dekanımız varken bana tuhaf geldi bu gerekçe ama ümit ediyorum ki en kısa zamanda sandalyeler tamamlanır ve biz kullanmaya başlarız.
Old 04-08-2009, 21:32   #8
Oğuzhan S.

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Sadece sandalyeler olmadığı için kullanılmıyorsa gerçekten ilginç imiş. Mehmet Ayan gibi bir dekanımız varken bana tuhaf geldi bu gerekçe ama ümit ediyorum ki en kısa zamanda sandalyeler tamamlanır ve biz kullanmaya başlarız.
Ben kullanılmasının bize bir şeyler katacağı konusunda şüpheliyim.
Old 04-08-2009, 22:25   #9
üye25928

Alıntı:
Yazan Oğuzhan S.
Ben kullanılmasının bize bir şeyler katacağı konusunda şüpheliyim.
Boş olarak durmasından iyidir diye düşünüyorum.
Old 05-08-2009, 12:18   #10
Oğuzhan S.

O kadar masraf yapılmış yazık. Onun yerine GÜNCEL bir kütüphane daha iyi olurdu kanımca.
Old 15-10-2009, 21:34   #11
BUSRA1907

Bizde böyle bir salon var.Hitabet sanatı dersimizi burada işliyoruz şimdilik.Yapayda olsa kendinizi bir duruşmada hissederek ders işlemek güzel.Umarım öyle bir uygulama vardır ve sanal duruşmalar yapılır.Kulağa çok hoş geliyor.
Old 17-10-2009, 14:17   #12
üye25928

Alıntı:
Yazan Oğuzhan S.
O kadar masraf yapılmış yazık. Onun yerine GÜNCEL bir kütüphane daha iyi olurdu kanımca.
Maalesef haklısınız.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi