Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Hukukçu Olmasaydınız?

Yanıt
Konu Notu: 2 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 01-12-2009, 19:27   #481
mervealcik

Bende muhtemelen sınıf öğretmeni olurdum ya da gıda mühendisi ( birbiriyle pek alakalı değil ; ama idare edin artık )
Old 02-12-2009, 19:19   #483
violinofezgi

Hukuk Fakültesini seçip burda okumuyor olsaydım muhtemelen Konservatuar okurdum...
Geriye dönsem yine hukuk seçerdim....
Old 23-04-2010, 18:09   #484
Aslı Aydın

Muhtemelen Sinema-TV okurdum ve sinema yönetmeni olmak için çabalıyor olurdum.
Old 22-09-2010, 23:57   #485
ali ekmekçi

müzik,resim,spor bunların hepsiyle daha ciddi uğraşmak isterdim
Old 28-10-2010, 12:35   #486
hukukkızı

okul öncesi öğretmenliği

hala vazgeçmiş değilim

hele bir bitsin de şu fakülte
Old 28-10-2010, 12:47   #487
Av. Musa TAÇYILDIZ

Ticaretle uğraşırdım ama bakkal da olabilrdim babam bakkal çünkü
Old 28-10-2010, 13:25   #488
kapgan

Tır Şoförü olurdum.Çok severdim çocukken Hem de tam istediğim gibi,hep yeni yerler görüyosun ve hep yalnızsın..
Old 28-10-2010, 14:03   #489
Av.Özgür KARABULUT

Konuyu başlatan Şehper Hanım, "hangi mesleği, hangi işi seçerdiniz?" diye sormuş ama eğer hukukçu olmasaydım serseri olmak isterdim.

(NOT:

Serseri:

1. Belli bir işi ve yeri olmayan, başıboş (kimse), hayta.
2. Tutarsız, beğenilmeyen davranışları olan (kimse).
3. mec. Belli bir hedefi olmayan, belli bir hedefe atılmamış olan, rastlantıyla gelen (kurşun, mayın vb.).
4. mec. Amaçsız.)
Old 29-10-2010, 06:31   #490
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Özgür KARABULUT
Konuyu başlatan Şehper Hanım, "hangi mesleği, hangi işi seçerdiniz?" diye sormuş ama eğer hukukçu olmasaydım serseri olmak isterdim.

(NOT:

Serseri:

1. Belli bir işi ve yeri olmayan, başıboş (kimse), hayta.
2. Tutarsız, beğenilmeyen davranışları olan (kimse).
3. mec. Belli bir hedefi olmayan, belli bir hedefe atılmamış olan, rastlantıyla gelen (kurşun, mayın vb.).
4. mec. Amaçsız.)

Şimdi "niye ki?" demeye de çekinir oldum.
Old 29-10-2010, 08:54   #491
Av.Özgür KARABULUT

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Şimdi "niye ki?" demeye de çekinir oldum.

Sorunuza küçük bir alıntı ile cevap versem?:

Alıntı:
Ey tembellik, uzun süren sefilliğimize acı! Ey sanatların ve soylu erdemlerin anası tembellik, insan kaygılarına merhem ol!

P. Lafargue - Tembellik Hakkı
Old 29-10-2010, 09:21   #492
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Özgür KARABULUT
Sorunuza küçük bir alıntı ile cevap versem?:

Old 10-01-2011, 14:45   #494
Av. Mehmet ÖZER

Alıntı:
Yazan Adli Tip
kurbağa ticareti yapmak isterdim
Old 11-01-2011, 10:49   #495
av.metinmso

"Ey tembellik, uzun süren sefilliğimize acı! Ey sanatların ve soylu erdemlerin anası tembellik, insan kaygılarına merhem ol!"

P. Lafargue - Tembellik Hakkı

Budur

Hukukçu olmasam, borçlu ya da alacaklı, şüpheli ya da müşteki, bilirkişi ya da Adli Tıp Fizik İhtisas Dairesi (üyesi değil, direkt daire ) olmak isterdim
Old 11-01-2011, 19:00   #496
G.Korkmaz

Hukukçu olmasaydım görsel sanatlarla ilgili bir mesleğim olsun isterdim.Özellikle resim ve fotoğraf alanlarında..
Old 22-01-2011, 01:51   #497
av.perihan

Tarım ve hayvancılık yapmak,köyümüz köylümüz programını dinlemek, süne böceği ve kımıl zararlısı ile savaşmak,akşam oldumu vücudum yorgun ama kafam dinç yatağa girmek isterdim.
Old 28-01-2011, 12:59   #498
Av. Fatih KARACA

Alıntı:
Yazan kapgan
Tır Şoförü olurdum.Çok severdim çocukken Hem de tam istediğim gibi,hep yeni yerler görüyosun ve hep yalnızsın..

Artık çekici şoförlerine de rahat kalmadı. SRC Belgesi, L belgesi, vs... derken bizim kadar yönetmelik uzmanı oldu adamlar
Old 28-01-2011, 15:13   #499
av_ozge

doğum fotografcısı olmak isterdim ama avukat olmadığım için pişman olurdum
Old 29-01-2011, 16:15   #500
üye26301

Sanırım Pedagog olmak isterdim. Onların dünyasına girip, zihinsel ve duygusal anlamdaki sorunlarını anlamak isterdim. Bu meslekte de sürekli zarar gören çocuk ya da suça sürüklenen çocuklarla muhatap oluyoruz, işte o zaman onların avukatı değil de önce onları anlamayı isterdim. En azından muhatap kitlem masum gözlerle bakan minikler olurdu.
Old 29-01-2011, 16:45   #501
üye26301

Ya da; çiçekçi kız olurdum Kendim ekip kendim satardım. Bu çiçeklerin tamamı da papatya olurdu...Henüz geç kalmış sayılmam, kulağa güzel gibi geliyor.
Old 29-01-2011, 19:02   #502
alican_aktay

hukuk okumasaydım. büyük ihtimal öğretmen olurdum.
Şimdi avukatlığı bıraksaydım ressam olurdum. Çizdiğim resimlerime yenilerini ekler sergi açardım. Resimlerim satılmazdı aç kalırdım, o meyhane bu meyhane derken yaşlanır ölürdüm.mirasçılarım ben öldükten sonra çizimlerimi satar zengin olurlardı))
Old 31-01-2011, 13:57   #503
av_ispir

Alıntı:
Yazan aysel çapat
Sanırım Pedagog olmak isterdim. Onların dünyasına girip, zihinsel ve duygusal anlamdaki sorunlarını anlamak isterdim. Bu meslekte de sürekli zarar gören çocuk ya da suça sürüklenen çocuklarla muhatap oluyoruz, işte o zaman onların avukatı değil de önce onları anlamayı isterdim. En azından muhatap kitlem masum gözlerle bakan minikler olurdu.

Muhatap kitlem demişsiniz ya; gerçekten ne kadar önemli bir konu. Özellikle avukatlığı hizmet sektörünün bilinmediği şehirlerde yapıyor isek bu muhattap kitleden fenalık geliyor artık
Old 31-01-2011, 14:02   #504
serhat serhat

Varsayılan meslek

Bazen çok imreniyorum şu semt pazarında tezgah açanlara yaptıkları iş belli hesap belli kimse yorum istemez danışmaz boşa kafa patlatmazlar...Tabi zorlukları vardır ama ne biliyim şöyle limon kasası arkasında bağıra çağıra limon satmak hoş olurdu
Old 31-01-2011, 16:07   #505
üye26301

Alıntı:
Yazan av_ispir
Muhatap kitlem demişsiniz ya; gerçekten ne kadar önemli bir konu. Özellikle avukatlığı hizmet sektörünün bilinmediği şehirlerde yapıyor isek bu muhattap kitleden fenalık geliyor artık

İspir Bey, kesinlikle çok haklısınız. Bilmediğiniz bir şehirde avukatlık yapmanın zorlukları da bu yönde kendisini göstermekte...
Old 31-01-2011, 16:18   #506
av_ispir

Alıntı:
Yazan aysel çapat
İspir Bey, kesinlikle çok haklısınız. Bilmediğiniz bir şehirde avukatlık yapmanın zorlukları da bu yönde kendisini göstermekte...

Sizin sıkıntı daha büyükmüşŞaka bir tarafa; İçel in muhatap kitle açısından yapısının benim bulunduğum şehre göre daha iyi olduğunu düşünürdüm hep. Demekki benzer problemler oradada var. Ama ben hala şu ütopyamın gerçekleşeceğine inanmak istiyorum; gerekli yasal düzenlemelerle Avukatlık mesleğinin toplum nezdinde önemi ve tabiki hakettiği yer çok daha iyi olacak. O güne kadar seyredip stresimizi atacağımız bir denizimiz de yok ki bizim. Bakın ne kadar şanslısınız
Old 22-04-2011, 22:46   #507
advocare

Ankara Üni. DTCF tarih bölümünü okuyup ,tarihçi olmak isterdim.
Old 26-04-2011, 10:15   #509
NurTuna

Hukukçu olmasaydım,
yapmak istediklerimi yapmaya bu kadar cesaretim olmazdı.
Old 27-04-2011, 14:20   #510
Herkese Adalet

Hukukçu olmasaydım, edebiyat öğretmeni olurdum. Lisedeki edebiyat öğretmenimin sözünü dinlemediğim için çok pişmanım
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi