Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Ek Yerleştirme İçin Yardimlarinizi Bekliyorum

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-10-2010, 22:32   #1
kum

Varsayılan Ek Yerleştirme İçin Yardimlarinizi Bekliyorum

Bu sene hukuk fakültesi amacıyla sınava girdim.Hedefim istanbulda ingilizce hazırlık zorunlu olmayan, türkçe eğitim veren, vakıf veya devlet farketmeyen bir okuldu. olmadı.Bilindiği üzere 06-11 ekim arası ek yerleştirme süreci işleyecek.Puanım Aydın,Okan,Maltepe Üniversitelerine tutuyor.Ancak eğitim türkçe olmakla birlikte ingilizce hazırlık zorunlu.Türkçe olarak ancak, Konya Karatay ile Kıbrıs Yakındoğu'ya girebiliyorum.
İstanbulda faaliyet gösteren 37 yaşında bir iş adamıyım.Ek yerleştirmede tecih yapıp yapmama yada seneye bir kez daha denemek arasında kararsızım.
Önerilerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler
Old 06-10-2010, 22:50   #2
Admin

Alıntı:
Yazan kum
Puanım Aydın,Okan,Maltepe Üniversitelerine tutuyor.
Sanıyorum mesajınızda en çok merak ettiğiniz konu bu üç üniversitenin ingilizce hazırlık aşamasında ne kadar zorladıkları olsa gerek. Her ne kadar bu konuda benim bir bilgim yoksa da, sizi biran önce "Hukukçu" olarak görmek isteyen bir kişi olarak mümkünse bu seneyi pas geçmemeniz konusunda naçizane görüşümü paylaşmak istedim.

Neticede ilk yıl ingilizce sizi biraz zorlayabilir ama iyi ingilizce bilgisinin, iyi hukuk bilgisi kadar önemli olduğunu düşünüyorum o nedenle bu zorlanmaya bence değer. Kaldı ki bir yandan iş hayatının içindeyken, bir yandan azmedip hukuk fakültesine girdiyseniz, ingilizce hazırlığı geçmek eminim sizin için hiç zor olmayacaktır, o yüzden bence bu seçeneklerden birini değerlendirin.
Old 07-10-2010, 10:56   #3
üye25928

Alıntı:
Yazan kum
Bu sene hukuk fakültesi amacıyla sınava girdim.Hedefim istanbulda ingilizce hazırlık zorunlu olmayan, türkçe eğitim veren, vakıf veya devlet farketmeyen bir okuldu. olmadı.Bilindiği üzere 06-11 ekim arası ek yerleştirme süreci işleyecek.Puanım Aydın,Okan,Maltepe Üniversitelerine tutuyor.Ancak eğitim türkçe olmakla birlikte ingilizce hazırlık zorunlu.Türkçe olarak ancak, Konya Karatay ile Kıbrıs Yakındoğu'ya girebiliyorum.
İstanbulda faaliyet gösteren 37 yaşında bir iş adamıyım.Ek yerleştirmede tecih yapıp yapmama yada seneye bir kez daha denemek arasında kararsızım.
Önerilerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler

Eğitimi Türkçe verdikleri için İngilizce hazırlığın bir kaç ders dışında işe yaramadığını mezun olurken de son dört yıl boyunca hukuk içinde kaybolduğunu doğal olarak da bu sebepten dolayı İngilizceyi geliştiremeden unutulduğunu yakın arkadaşlarımdan duymuştum.

Size iki tavsiyem var, Kıbrıs bence sizi gidiş ve geliş olarak bayağı zorlar. ;Onu çıkartınca geriye Karatay kalıyor sanırım. Karatay Üniversitesi Hukuk fakültesinin dekanı Sayın Prof. Dr. Şahin Akıncı olması lazım. Kendilerinden bir dönem boyunca ders alma fırsatı yakalamıştım, gerçekten önemli ve ender bir hoca.

İstanbul'daki ve Karatay üniversitelerini aramanızı ve devam zorunluluğunu olmayan hangisi ise onu seçmenizi tavsiye ederim. Çünkü alternatif bir alanda faal iseniz, zamanla derslere olan bağınız en iyi okullarda bile kopar. Bence bu üniversitelerde hangisinde devam mecburiyeti yoksa orayı tercih ediniz, İngilizce hazırlık varsa şayet, sadece bir sene boyunca yarım gün size külfet olacaktır, o kadar.

Esenlikler.
Old 07-10-2010, 16:20   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Açıkçası gelecek sene denerseniz ve kötü bir sonuç alırsanız üzüntü duyarım.

Bu sene sınav çalışmasına ayırdığınız vaktin daha fazlasını ayırmaya kararlı mısınız ve istek, başarma arzunuz ne durumda? Bunları da gözden geçirin.

Saygılarımla,
Old 07-10-2010, 19:44   #5
kum

Varsayılan Cevap ve desteğiniz için teşekkürler

Yabancı dilim fransızcaydı.Bu nedenle ingilizce hazırlığa sürekli devam etmem lazım ki işlerim çok yoğun.
Bende bir an önce hukuk fakültesine kavuşmak istiyorum ancak bu sene çok az hazırlanabildim.Üstüne birde ÖSYM skandalı yaşandı.
Biraz daha çalışırsam iş yerime yakın olan,hazırlık zorunlu olmayan bir yere rahat rahat, zorlarsam İstanbul veya Marmara ikili öğretim bile olur diye düşünüyorum.İkilemdeyim yani.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi